Aivazovsky  1874

Айвазовський І К.

  • Народження

    Народження
    Айвазовський народився 29 липня 1817 року у бідній вірменській сім'ї. Родина жила у Феодосії. І попри бідність батьків, художника з дитинства оточувало багатство природи. Хлопчик просто як губка вбирав у себе красу і малював. Грошей на полотно і фарби, звісно ж, не було, тож Айвазовський малював вугіллям на білих стінах.
  • Period: to

    Навчання

    За підтримки О. Казначеєва у 1833 р. 16-річний Ованес вирушив до Петербурга. Його малюнки стали підставою до зарахування в Академію мистецтв – авторитетного навчального закладу.
    В академії Ованеса почали називати на російський манер – Іваном.
    За винятковий талант живописця і яскраві успіхи йому – як виняток з правил – скорочують академічний курс на два роки. Закінчивши у 1837 р. курс навчання із золотою медаллю першого ступеня, Іван Костянтинович одержав право на поїздку за кордон.
  • Period: to

    Поїздка за кордон

    За кордон Іван Костянтинович поїхав у 1840 році вже сформованим майстром-мариністом.
    Ця поїздка, мала великий вплив на російського художника, так як він не тільки зміг познайомитися з шедеврами західноєвропейської культури, а й потрапити в коло блискучих російських талантів. У Римі художник дуже багато працював, копіюючи картини старих майстрів, а також писав улюблені картини. П'ятдесят великих творів народилися з-під пензля Айвазовського в Італії.
  • Повернення на Батьківщину

    Повернення на Батьківщину
    В 1844 році, після чотирьох років перебування за кордоном, Айвазовський повернувся на батьківщину визнаним майстром, академіком Римської, Паризької й Амстердамської академій мистецтв.
    Після повернення до Росії за видатні успіхи в живописі військово-морське відомство присудило йому звання художника Головного морського штабу з правом носіння адміралтейського мундира. У цей час художнику ледь виповнилося 27 років,
  • Особисте життя

    Особисте життя
    Особисте життя великого живописця сповнена злетів і падінь. В його долі було три кохання, три жінки. У 1848 році Іван Костянтинович по великій любові одружився з Юлією Гревс, дочки англійця, колишнього придворного медика Миколи I. У цьому шлюбі у Айвазовського народилося чотири дочки: Олександра, Марія, Олена і Жанна.
  • Period: to

    Розквіт творчості

    1860-1870-ті роки по праву вважаються розквітом творчості художника. За цей період Айвазовський багато подорожував. В1867 році він написав серію полотен, присвячених повстанню жителів острова Крит. А в 1868 році художник виконав пейзажі, що зображують передгір'я Кавказу, а також вид на гори з Чорного моря.
  • Галерея Айвазовського

    Галерея Айвазовського
    1880 р. вважається роком заснування Феодосійської картинної галереї (нині Феодосійська національна картинна галерея імені І. К. Айвазовського). Це один із найстаріших художніх музеїв України.
  • Остання любов художника

    Остання любов художника
    Останню любов художник зустрів уже в похилому віці: в 1881 році йому було 65 років, а його обраниці - всього 25 років. Анна Микитівна Саркізова стала дружиною Айвазовського в 1882 році і була з ним до самого кінця. Її краса увічнена чоловіком в картині "Портрет дружини художника".
  • Вершина творчості

    Вершина творчості
    У 1898 році Іван Костянтинович написав картину «Серед хвиль», що стала вершиною його творчості. Він зобразив стихію – грозове небо й бурхливе море, вкрите хвилями, що немов киплять у зіткненні одна з одною. Цей твір – плід довгої й завзятої праці всього життя художника.
  • Смерть художника

    Смерть художника
    Іван Костянтинович Айвазовський помер 19 квітня 1900 року. Похований у рідному місті, в дворі церкви Сурб Саргіс, де він був хрещений і де вінчався. Надгробний напис говорить: «Народився смертним, залишив по собі безсмертну пам'ять».
    За своє довге творче життя художник створив понад шість тисяч картин,