7ccfcb570c3f91b91b8a2ad2cca101f2 xl

5 подій України

  • "Галицька битва"

    "Галицька битва"
    Одна з найбільших битв Першої світової війни.У операції брали участь 3-тя, 4-та, 5-та, 8-ма, 9-та армії у складі російського Південно-Західного фронту, а також німецька група генерала Р. Войрша.
  • Перша світова війна

    Перша світова війна
    Глобальний збройний конфлікт, який розвивався перш за все в Європі від 28 липня 1914 до 11 листопада 1918 року, в якому брало участь 38 держав із населенням 1,5 млрд. мешканців. Під час неї загинуло понад десять мільйонів солдат і цивільних мешканців. Конфлікт мав вирішальний вплив на історію XX століття.
  • Створення Головної Української Ради (ГУР)

    Створення Головної Української Ради (ГУР)
    Засновниками Головної Української ради були Українські національно-демократична, радикальна, соціал-демократична партії. Координаційний центр захисту інтересів українців Австро-Угорщини (голова — Кость Левицький, заступник — Михайло Павлик і Микола Ганкевич).
  • Голод в Україні

    Голод в Україні
    Неодноразова масова загибель людей від голоду на території УРСР, спричинена зумисними діями сталінської влади і спрямована на геноцид корінного населення. Найвідомішим і визнаним на міжнародному рівні голодомором є масове вимирання українців у 1932—1933 роках.Визначення «голодомор» вживається також для голоду 1921—1923 та 1946—1947 років.
  • Створення СРСР

    Створення СРСР
    Формально СРСР — союз соціалістичних держав, утворених на уламках Російської імперії після революції 1917 року. Фактично — партійна диктатура, з політичним режимом, який протягом більшої частини історії СРСР варіював від тоталітаризму до авторитаризму. Радянський Союз до 1990 року мав однопартійну політичну систему, головним органом влади була Комуністична партія Радянського Союзу (КПРС). Керівна і спрямовуюча роль КПРС була закріплена у Конституції СРСР 1977 року.