Unnamed

Історичні події Китаю

  • 20,000 BCE

    Китайці перше використали кераміку в Сіані

    Китайці перше використали кераміку в Сіані
  • 7600 BCE

    Перші одомашненні тварини в Китаї

    Перші одомашненні тварини в Китаї
  • 3630 BCE

    Винайдення шовку

    Винайдення шовку
    Шовк – одна з найдорожчих натуральних тканин, яку дійсно можна назвати елітною. століттями технологія виробництва шовку не виходила за межі китаю, адже розголошення цієї таємниці означало смертне покарання. люди припускали, що його виготовляють з листя, квітів, пуху птахів та грунту.
    пізніше шовк з’явився у середній азії, коли двоє буддійських ченців перевезли кілька личинок шовкопряда у своїх порожнистих бамбукових ціпках. саме завдяки цим двом виробництво шовку стало можливим за межами китаю.
  • 2366 BCE

    Ді став королем Китаю

    Ді став королем Китаю
  • 551 BCE

    Народження Конфуція

    Народження Конфуція
    КОНФУЦІЙ -ДАВНЬОКИТАЙСЬКИЙ ФІЛОСОФ ТА ПОЛІТИЧНИЙ ДІЯЧ, ТИТУЛЬНА ФІГУРА У КОНФУЦІАНСТВІ. НАЦІОНАЛЬНИЙ ГЕРОЙ КИТАЮ. В ЙОГО ВЧЕННІ ЗНАЧНА УВАГА ПРИДІЛЯЄТЬСЯ ПИТАННЯМ СВІТОБУДОВИ І СПРАВЕДЛИВОГО СУСПІЛЬНОГО УСТРОЮ У ПІДНЕБЕСНІЙ, ТОБТО СУЧАСНИМИ СЛОВАМИ, У ГЛОБАЛЬНОМУ СУСПІЛЬСТВІ.
  • 100 BCE

    Перше використання заліза

    Перше використання заліза
  • 105

    Винайдення паперу

    Винайдення паперу
    Безсумнівно, що початок винайдення паперу варто шукати в Китаї, де, по переказу, в 153 році нашої ери Тцай-Лунь, міністр землеробства, рекомендував своїм співгромадянам застосовувати для листа папір «ши», виготовлений із волокон деревини «паперового деревця» (Brussonetia papyrifera). До цього часу китайці вживали як матеріал для написів і малюнків камінь, кості й пластинки, вирізані із серцевини бамбука.
    Link text
  • 1352

    Повстання червоних пов'язок

    Повстання червоних пов'язок
    Повстання червоних пов'язок - повстання у 1351–1366 роках в Китаї проти релігійного та національного гніту монгольської династії Юань. Організоване етнічними китайцями, що прагнули повалення іноземного режиму та відновлення китайської державності. Провідниками повстання виступали члени таємного товариства «Білий лотос». Повстанці носили на головах червоні пов'язки, щоби відрізнятися від урядових військ. Повстання спричинило міжусобну війну в Китаї. 1368 рік - створення китайської династії Мін
  • Початок Селянської війни у Китаї

    Початок Селянської війни у Китаї
    СЕЛЯНСЬКА ВІЙНА 1628—1645 в Китаї — великий антифеодальний виступ кит. селянства. Почався 1628 в пров. Шеньсі. 36 повстанських загонів 1631 об'єдналися для походу на Пекін. Зазнавши поразки 1632, вони попрямували на Пд. В 1633—38 повстанці здійснили походи на території між долинами рік Янцзи і Хуанхе. Повстанці знищували феодалів, урядовців і лихварів. У 1638 урядові війська розгромили осн. сили повстанців.
  • Початок правління манчжурської династії Цін

    Початок правління манчжурської династії Цін
    Столиця Мін, місто Пекін, був узятий маньчжурами у 1644 році, імператор та його двір втекли до Південного Китаю і правили звідти до 1662 року.
  • Перша опіума війна

    Перша опіума війна
    Перша опіумна війна — війна у 1839–1842 роках між Великою Британією та маньчжурською династією Цін, що правила Китаєм.
  • Японсько-китайська війна

    Японсько-китайська війна
    Японсько-китайська війна(7 липня 1937 — 9 вересня 1945) — війна між Республікою Китай та Японською Імперією. Попри те, що обидві держави вели періодичні бойові дії з 1931 року, повномасштабна війна розгорнулась 1937 року та закінчилася капітуляцією Японської імперії 1945 року. Війна виявилася наслідком курсу Японської імперії направленого на досягнення політичного та військового панування в Республіці Китай для захоплення величезних сировинних та інших ресурсів.
  • Створення Китайської Народної Республіки

    Створення Китайської Народної Республіки
    В Пекіні на площі Тяньаньмень Мао Цзедун проголосив створення Китайської Народної Республіки, яку наступного ж дня визнав СРСР і через два роки підписав з ним «Договір про дружбу, союз і взаємну допомогу». Після смерті Сталіна стосунки між двома країнами почали псуватись, а після відмови СРСР передати Китаю ядерну зброю і підтримки Індії в Китайсько-індійській війні 1962 року відбувся практично повний розрив між країнами.
  • Затвердження гімну КНР

    Затвердження гімну КНР
    Марш доброво́льців — державний гімн Китайської Народної Республіки (включаючи Гонконг та Аоминь). Написаний у 1934 роціпід час китайсько-японської війни відомим поетом та драматургом на ім'я Тьєн Хан (кит. спр. 田汉, піньїнь: Tián Hàn). Музику до гімну написав Нє Ер (кит. спр. 聂耳, піньїнь: Niè Ěr (1912-1935)). Під час культурної революції фактичним гімном Китаю була пісня «Червоніє Схід». 14 березня 2004 року офіційний статус гімну був закріплений у Конституції КНР у главі 136.
  • Парад на честь 70-ї річниці перемоги Китаю над Японією

    Парад на честь 70-ї річниці перемоги Китаю над Японією
    У ПАРАДІ НА ЧЕСТЬ ЗАВЕРШЕННЯ ДРУГОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ В ПЕКІНІ БЕРУТЬ УЧАСТЬ12 ТИСЯЧ ВІЙСЬКОВИХ. ТИМ ЧАСОМ, ЯПОНІЯ ВИСЛОВИЛА РОЗЧАРУВАННЯ, ЩО З БОКУ КИТАЮ НЕ БУЛО ПОЧУТО ЗАКЛИКІВ ДО ПРИМИРЕННЯ МІЖ ДВОМА КРАЇНАМИ.