Tochni li pesochnie chasi

5 клас Історичні епохи. Історія України

  • 1 CE

    Різдво Христове

    Різдво Христове
    Початок Нашої ери. Наша ера, н. е. — період часу починаючи з 1 року за Григоріанським календарем, поточна хронологія
    Назва також використовуються в християнській формі «від Різдва Христового», скорочений запис — «від Р. Х.».
  • 882

    Київська держава

    Київська держава
    Існування Київської держави. Княжа Русь-Україна (ІХ–ХІІІ ст.) започаткувала українську державність, сприяла утворенню з українців окремого народу. Русь-Україна – одна з найбільших європейських держав Середньовіччя. Її існування сприяло визнанню українцями Києва столицею держави, а тризуба – її гербом.
  • 1199

    Епоха Королівства Руського

    Епоха Королівства Руського
    Епоха Королівства Руського (Галицько-Волинська держава. ХІІІ – середина ХІV ст.) Найвизначнішим правителем Галицько-Волинської держави вважають короля Данила. Данило Романович Галицький (1238–1264 рр.) зумів уберегти державу від зазіхань сусідів, намагався стримати навалу монголів. З цією метою він у 1253 р. погодився прийняти благословення Папи Римського та королівську корону.Данило Галицький – засновник Львова та ряду інших міст.
  • 1566

    Козацька доба

    Козацька доба
    Для українського народу – це час козацтва та його боротьби за відновлення державності. Українське лицарство гуртувалося на Запорозькій Січі. Козаки боролися за звільнення українських земель з-під влади польської шляхти. Козацька держава на українських землях Подніпров’я проіснувала з середини ХVІІ до останньої третини ХVІІІ ст. і була остаточно ліквідована Катериною ІІ.
  • Епоха творення нової України

    Епоха творення нової України
    Період історії України після зруйнування запорізької Січі. Епоха творення нової України (ХІХ–ХХ ст.). Найважливішою подією цієї, останньої епохи стало проголошення незалежної держави Україна, громадянами якої ми є.