Істрія розвитку грошей та фінансів.

  • Dec 10, 1172

    Грошово-банківське господарство та податки в Середньовічній Європі.

    Розвиток грошового обігу сер.Європи поділяється на чотири періоди:
    І - сер 5ст - сер 8ст.
    ІІ - с.8-к.13ст.
    ІІІ - 13 -14СТ
    IV - 15-поч16ст.
    Наприкінці 13ст Карл Великий провів грошову реформу, що закріпила панування срібного монометалізму.
    Якісні золоті монети карбувалися у Флоренції. В банківськії спарві був високий рівень безготівкових операцій за допомогою переказного векселя. Банківські послуги надавали міняйли.Готівка була у вигляді векселя.Головним податком у Ср.Європі був так званий АННОНА
  • Dec 10, 1240

    Формування грошово-фінансової системи Київської Русі

    Обмін на укр.землях тривалий час здійснювався за допомогою інших грошей, які нерідко переробляли у прикраси. Арабська дирхема-срібна монета запроваджена на прикінці 7ст. В Візантії соліди стали прототипами майбутніх монет руських князів. Населення при розрахунках використовувало ДЗВІНКУ МОНЕТУ.У КР кредит існував на рівні з готівковими грошима, але не набув значного поширення. На поч.12ст.у зв'язку з розвитком торгівлі та виробництва зросла потреба в кредитних ресурсах.
  • Dec 10, 1349

    Особливості грошей та фінансів у період існування Польсько-Литовської держави.

    Основним засобом виплати данини були гривні - злитки срібла. Держава стала спроможною карбівати власні монети - срібні дирхеми.Галицькі срібні монети відповідали напівгрошам.Першими реальними "грошовими монетами", з якими ознайомилось населння західноукр.земель були празькі гроші Вацлава ІІ.Із зростанням торгівлі та грошовогу обігу на укр.землях у 6-13ст. поширилися кредитні операції й лихварство. Необхідність кредиту була зумовлена відсутністю в купців вільних коштів.
  • Dec 10, 1551

    Грошове господарство та фінанси Козацько-гетьманської доби.

    Належність укр. земель до складу Речі Посполитої пояснювала домінуванням на вітчизняному грошщовому ринку польських і литовських номіналів. Вони були популярними і в козацькому середовищі.Єдигим законним засобом платежу були срібні копійки та дуже рідкісні денги. Цар О. Михайлович провів грошову реформу, причиною чкої було поширення російських монет на укр.землях та вилучення з них польськіх номіналів.Податкові полатежі повинні були проводитись лише старою срубною монетою.
  • Грошова та фінансова система у складі російської імперії

    Укр.землі, що перебували в складі Російської імперії, цілковито підпадали під царську владу.Перші спроби реформування грошової системи були здійснені Катериною ІІ.За часів Миколи І розпочали карбувати монети із платини. Паперові гроші швидко знецінювалися, втрачали купівельну спроможність. У 1895-1897р -грошова реформа С,Ю,Вітте(забезпеч перехід до золотого стандарту.Незважаючи на кількість банків в РІ було пошир.ЛИХВАРСТВО.Були запроваджені принципи організ бюджету:едність б-ту, каси, гласність
  • Гроші та фінанси України у складі СРСР

    1922р в СРСР було встановлено систему двох валют: стабільнихчервінців і зодотих монет та радзнаків. У листопаді 1922р Рад.уряд ухвалив рішення про карбівання золотої монети-червінця. У 1936р вперше було встановлено валютний курс рубля на основі американського долара(1долар відповіда 5р.30к)1942р було випущено "окупаційні гроші".Податки, борги,фін.зобов'язання залишилися незмінними.Скасовувалася карткова сис.З1990р крімрубльової готвки, громадяни отрим.листи з купонами.
  • Формування грошової та фінансової систем незалежної Укр.

    10січня1992р.були запровад.укр.купоно-карбованці багаторазового використання як доповнення до рубльової грошової маси.В обігу опинилося два види валюти.Щоб послаьити негативні наслідки паралельного обігу двох валют, ПрУкр.Указом"Про реформу грош.сис.Укр"запровадив купоно-карбованець у сферу безготівкого обігу і вилучив з нього рубльові гроші.25серп1996р.ПР.УКРпідписав указ"Про грош.реформу в Укр"згідно з якеим з обороту буввилуч.укр.карбованець,і введена грош.од.-гривня,таКОПІЙКА.
  • Розвиток грошової та фінансової системи у Стародавній Греції та Римі.

    Античний період (Стародавня Греція та Рим. Він охоплюва І тис. до н.е. - першу половину І тис. н.е.
    У Стародавній Греції виплавляли заліло та інші метали. Предумовою для появи грошеу у Ст.Греції стола застосування металевих жетонів для обчислення. Перші монети з'явилися у Лідії в 7ст.до н.е. Банківські операції в СГ здійснювали храми.
    В Ст.Римі перші монети відливалися у формах, вагою 272г.Карбування легких зручних монет почалося з сер.3 ст до н.е.У римлян банки наз - менсаріями.