Maxresdefault

Ранній залізний вік на території України. Світ кочівників

 • 1 CE

  Кіммерійці IX - VII ст. до н.е.

  Кіммерійці IX - VII ст. до н.е.
  Кіммерійці - іраномовний кочовий народ, перший з найдавніших жителів на теренах сучасної України, назва якого збереглася до наших часів. Прийшовши з Азії, впродовж ІХ-VII століть до н.е. жили на території Північного Причорномор'я (півдня України) На зображені: Нимрудський рельєф із зображенням кімерійських воїнів
 • 2

  Скіфи VIІ ст. до н. е. - ІІІ ст.

  Скіфи VIІ ст. до н. е. - ІІІ ст.
  Скіфи народ, що мешкав у VIІ ст. до н. е. - ІІІ ст. на землях сучасної України від Дунаю до Дону. всю цю територію Геродот називав Велика Скіфія. На зображенні: Блок із 2-х марок Укрпошти «Культурні епохи України. Скіфи»: «Битва Скіфів з військом Македонців. 339 р. до н. е.», «Битва Скіфів проти війська Зопіріона — воєначальника О. Македонського. 331 р. до н. е.»
 • 3

  Сармати III ст. до н.е. - ІІІ ст н.е.

  Сармати III ст. до н.е. - ІІІ ст н.е.
  Сармати - кочовий іраномовний народ, який належав до іранської групи народів.[1] Сармати мешкали на межі нашої ери у Сарматії, що нині займає територію сучасної України та прилеглі до неї землі. Оволодівши землями скіфів, сарматський народ зі степів Причорномор'я в III ст. н. е. був частково витіснений готами. На зображені: світлина з інтернету.