TimeLine винаходів (з 2 по 15 століття)

Timeline created by Mandarina867
In History
 • 105

  Перший папір

  Перший папір
  Праісторія виникнення паперу вбирає в себе віковічні надбання людства в сфері писемності, які беруть свої початки із перших процесів й засобів передачі людської мови за допомогою знаків.
 • 132

  Простий сейсмометр

  Простий сейсмометр
  Сейсмометрія – розділ сейсмології, що розробляє прилади й методи реєстрації (записи) коливань земної поверхні, споруд і ін. об'єктів, головним чином при впливі на них сейсмічних хвиль.
 • 200

  Одноколісна тачка

  Одноколісна тачка
  Тачка винайдена в античній Греції. Та́чка — простий пристрій для транспортування вантажів, який використовує принцип важеля для зменшення докладаного зусилля. Складається з кузова, коліс (колеса) та руків'їв.
 • 300

  Стремено

  Стремено
  Винахід стремена в IV столітті кочівниками змінило тактику і стратегію військових дій кочівників та озброєння і отримало швидке поширення по всьому світу. З'явилася можливість завдавати ударів шаблею, більш точно вражати противника з лука.
 • 300

  Зубна паста

  Зубна паста
  Перша згадка про зубну пасту міститься в єгипетському манускрипті IV століття н. е., її рецептом була суміш порошкоподібної солі, перцю, листя м'яти і квіток півників.
 • 600

  Вітряний млин

  Вітряний млин
  Вважається, що вітряки, або вітряні млини з'явились пізніше, ніж водяні. Є відомості про вітряки у стародавній Персії близько VII ст. до н. е. та в Китаї у XIII столітті н. е.
 • 800

  Димний порох

  Димний порох
  Першим представником вибухових речовин був димний порох — механічна суміш калієвої селітри, вугілля й сірки, звичайно в співвідношенні 15:3:2. Існує стійка думка, що подібні сполуки з'явилися ще в стародавності й застосовувалися головним чином як запальні й руйнівні засоби.
 • 852

  Парашут з пір'я і тканини

  Парашут з пір'я і тканини
  Ідея парашута з'явилася задовго до польоту першої повітряної кулі, не кажучи вже про літак. Проте термін «парашут» прийшов у техніку значно пізніше за народження ідеї. Відомо із старовинних переказів, легенд та розповідей мандрівників середньовіччя про використання людьми пристроїв, що нагадують парасольки, для стрибків з башт і обривів.
 • 1050

  Арбалет

  Арбалет
  Арбалети починають згадуватися в Європі вже в епоху хрестових походів. Однак присутність зображення арбалетника на мініатюрі ще X століття — з біблії монастиря Сен-Жермен — вказує, що, принаймні, поодинокі випадки використання цієї зброї мали місце і раніше.
 • 1128

  Гармата

  Гармата
  Перші гармати з'явилися у ХІІ столітті у Китаї та являли собою вдосконаленням та подальшою розробкою так званого вогневого списа, вогнепальної зброї для ураження живої сили супротивника з невеликих відстаней, зробленої із паперової або бамбукової трубки с чорним порохом (інша назва димний порох), що вистрілювала спис-снаряд[
 • 1249

  Перший порох в Європі

  Перший порох в Європі
  Створив - Роджер Бекон
 • 1285

  Окуляри для корекції далекозорості

  Окуляри для корекції далекозорості
  Перші окуляри були створені в Північній Італії в другій половині 13 ст.
 • 1335

  Механічний баштовий годинник

  Механічний баштовий годинник
  Перший механічний годинник з анкерним механізмом був виготовлений у Китаї в 725 р. І Сіном та Лян Лінцзанем.
 • 1450

  Алфавітний друкарський верстат

  Алфавітний друкарський верстат
  Зачатки друкарства відомі вже в давньому Єгипті і державах Межиріччя, де за тисячі років до Різдва Христа вироблялися печатки з ієрогліфічними знаками (пізніше у вавилоняни та персів знаходять схожі відтиски). В ті ж часи і на сході материка, в давньому Китаї, теж зароджувалися схожі процеси, які перетворилися в перші друкарські верстати, а відтак і перші друкарні. А через 10 століть Йоган Гутенберг запровадив чимало новацій у друкарстві в Європі.
 • 1451

  Окуляри для корекції короткозорості

  Окуляри для корекції короткозорості
  Микола Кузанський, Німеччина