Soad

System of a Down

 • Založení kapely

  Založení kapely
  Tato alternativně metalová kapela byla založena v Los Angeles - USA a její název byl odvozen básně Victim of a down. Členové: Daron Malakian (vokály, kytara), Serj Tankian (hlavní vokály, občasné klávesy a kytara), Shavo Odadjian (baskytara, vokály) a John Dolmayan (bicí). Většina z nich jsou arménského původu.
 • Změna bubeníka

  Změna bubeníka
  Původní bubeník - Andy Khachaturian, který krátkou dobu v kapele hrál byl nahrazen Johnem Dolmayanem. Na stránkách kapely je uvedeno, že Andy chtěl zkusit individuální cestu. V tento okamžik získala kapela svoji finální podobu.
 • Výdání prvního alba

  Výdání prvního alba
  Kapela po několika samostatných písníčkách (singlech) vydala své první album, které se jmenovalo stejně jako kapela tedy System of a Down. Album se v americkém žebříčku umístilo na 124. místě a bylo oceněno platinovou deskou.
 • Vydáno album Toxicity

  Vydáno album Toxicity
  Své druhé album kapela vydala až v roce 2001. Album dostalo jméno Toxicity. V Americe se vyhouplo na 1. místo žebříčku a v Británii se umístilo 13. Navíc bylo oceněno čtyřmi platinovými deskami. Mezi nejpopulárnější písničky tohoto alba patří Aerials, Chop Suey! a Toxicity, po které bylo pojmenováno celé album.
 • Vydáno album Steal this album!

  Vydáno album Steal this album!
  S vydáním následující alba tentokrát kapela neotálela a deska Steal This Album! byla vydáno rok po té předchozí. To bylo možná způsobeno i tím, že v průběhu jejího nahrávání demo nahrávky většiny skladeb unikly na veřejnost. Po tomto incidentu se kapela rozhodla pro tento název a desku nabídla zdarma ke stažení. I když toto album nedosáhlo v žebříčcích tak oslnivých výsledků, mnohými fanoušky je považováno za jedno z nejlepších.
 • Vydáno album Mezmerize

  Vydáno album Mezmerize
  Kapela si s tímto novým albem dala opět načas a opět se to vyplatio. Album překonalo doposud nejúspěšnější Toxicity, když se v Americe umístilo na 1. místě a v Británii na místě druhém. Navíc stejně jako alba System of a Down a Toxicity a získalo platinovou desku.
 • Vydáno album Hypnotize

  Vydáno album Hypnotize
  Ještě téhož roku co vyšlo Mezmerize bylo vydáno album Hypnotize, které na něj navazuje a je považováno za jeho druhou část.
 • Period: to

  Solo projekty

  Během období od ohlášené přestávky až po současnost jednotliví členové pracují na svách solo projektech. Nejúspěšnější z nich je nejspíše frontman kapely Serj Tankian, který vydal již 5. album a těší se obrovské oblibě nejen u fanoušků, ale i u kritiků a v neposlední řadě ve světových hitparádách. Daron založil kapelu Scars on Broadway, která vydala svůj debut v červenci 2008. V této kapele je i John. Shavo založil s RZA z Wu-Tang Clanu kapelu Achozen. John si otevřel online obchod s komiksy Tor
 • Přestávka

  Přestávka
  Kapela vyhlásila přestávku, jelikož někteří členové chtěli vyzkoušet individuální kariéru. I když v oficiálním prohlášení kapely bylo, že se nejedná o její konec a že je v plánu kapelu obnovit, mnozí fanoušci to považovali za její rozpad.
 • premiéra filmu Screamers

  premiéra filmu Screamers
  Screamers je dokumentární film o genocidách. V roce 2006 ho režírovala Carla Garapedianová. Neodmyslitelnou součástí filmu se stala skupina System of a Down, která nejen, že vytvořila soundtrack k filmu, ale také poskytla několik rozhovorů a záznamů z koncertů. Film se snaží poukázat na hrůzy, kterými si prošly některé národy v dávných dobách, ale i v současnosti. Pozornost je upírána především na první genocidu v 20. století - na genocidu Arménů. Dále na genocidy ve Rwandě a Darfuru. Samozřejmo
 • Comeback

  Comeback
  Po několika týdnech zvěstí na internetu, System of a Down oficiálně oznámili comeback a již v květnu začali obrovské turné po celém světě, čítající 20 koncertů.
 • Turné po Austrálii a Americe.

  Turné po Austrálii a Americe.
  V tomto roce proběhlo veleúspěšné turné po Austrálii a Americe. V tomto období absolvovala kapela i mnoho festiválů a dobročinných akcí.
 • Evropské turné

  Evropské turné
  SOAD představují evropské tour, které zahrnuje i Českou republiku (v Praze po 15 letech). Byli na Festivalu Aerodrome. Dále například na švédském Gateway Rock Festivalu nebo také francouzském Rock En Seine Festivalu. I v roce 2013 se teší obrovské popularitě a vyprodaných koncertů, jedním z důvodů může být, že od svého comebacku každý rok prohlašují, že se jedná o poslední tour kapely.
 • Další turné?

  Další turné?
  Pokračování kapely je zatím nejasné, sami členové kapely se vyjadřují stylem: "Dveře jsou otevřené..." Fanoušci samozřejmě doufají, že poslední turné nebyl koncem kapely a úpřimně je pravda, že by kapela byla sama proti sobě, kdyby v koncertech nepokračovala.