• Novak Đoković je prvi put uzeo reket u ruke

Novak Đoković je prvi put uzeo reket u ruke
    Novak Đoković je prvi put uzeo reket u ruke kada je imao četiri godine. Tog leta, jedan od najboljih teniskih trenera – Jelena Genčić, vodila je kamp. Svakodnevno je dolazio i posmatrao. Na Jelenin poziv jednog dana, je počeo i da igra.
    “Znala sam da će biti šampion. Bilo mi je potpuno jasno. Bio je ozbiljan, savestan i nadasve talentovan.” – Jelena Genčić
    Iako je voleo skijanje, pa i fudbal, tenis ga je osvojio – i Pit Sampras, čiju je igru na terenu prosto upijao.
    “То је sudbina. Ako vam je ne
  • Zlatna godina

Zlatna godina za tada 14-ogodišnjeg Novaka. Završava je kao trostruki prvak Evrope u singlu, dublu i ekipno, a na Svetskom juniorskom prvenstvu osvojio je srebro takmičeći se za Jugoslaviju.
  • 40.mesto najboljih juniora sveta

Novak Đoković postaje šampion Evrope u konkurenciji do 16 godina. Osvaja prestižne turnire “La Boul” i “La Poet” u Francuskoj, “Princes Cup” u Majamiju (do 18 godina), kao i ITF turniru u Pančevu gde je pobedio rivale starije i po tri godine.
    Posle pet odigranih ITF turnira zauzeo je 40. mesto najboljih juniora sveta.
  • Novak postaje reprezentivac

Годину 2004. је започео пласманом у полуфинале на фјучерсу у Загребу, а 9. априла је дебитовао за Дејвис куп репрезентацију Србије и Црне Горе у мечу против Летонца Јаниса Скродериса победивши са 2:0
  • Novak osvaja ATP u Amstersfortu

Novak osvaja ATP u Amstersfortu
    Osvaja svoj ATP prvenac u holandskom gradu Amersfortu od koga je njegova porodica kasnije otkupila licencu za održavanje turnira – Serbia Open u Beogradu. Odmah potom osvaja titulu i u Mecu. To mu je omogućilo da postane najmlađi igrač u Top 20.
    Novak Đoković igra i svoje prvo Grand Slam četvrtfinale i to na Rolan Garosu. Sezonu je završio na sjajnom 16. mestu.
    Sredinom 2006. godine, Novak je počeo saradnju sa teniskim trenerom Marianom Vajdom iz Slovačke.
  • Sezona Novakovih velikih uspeha

Sezona Novakovih velikih uspeha
    Sezona Novakovih velikih uspeha otvorena je titulom u Adelajdu.
    Igrao je polufinale turnira u Roterdamu, finale US Opena i Indijan Velsa, što ga je dovelo u Top 10, da bi u Majamiju konačno probio magičnu vladavinu dvojice rivala Rodžera Federera i Rafaela Nadala. Kada je pobedio Nadala, Mareja i Kanjasa i postao najmlađi igrač koji je pokorio Ki Biskjen – kompletna teniska javnost shvatila je da je na scenu stigao novi šampion.
    Nekoliko nedelja kasnije podigao je pehar u Eštorilu. Usledili su i
  • Novak osvaja prvi Grend Slem u karijeri

Novak osvaja prvi Grend Slem u karijeri
    Novak osvaja prvi Grend Slem u karijeri – Australijan Open, pobedivši Žoa Vilfrida Congu u finalu i izgubivši samo jedan set tokom čitavog turnira.
    Posle tog uspeha, usledila su još tri velika trofeja: na Masters turnirima u Indijen Velsu i Rimu i na Masters kupu u Šangaju.
    Novak osvaja i bronzanu medalju za svoju zemlju na Olimpijskim igrama u Pekingu.
  • Deset finala,pet trofeja,početak dominacije 'velike četvorke'

Deset finala,pet trofeja,početak dominacije 'velike četvorke'
    Godina velikih uspeha. Deset odigranih finala i pet titula: Dubai, Peking, Bazel, Pariz. Međutim, Novaku je sigurno najdraža titula u svom rodnom gradu, Beogradu, u kojem je održan prvi srpski ATP turnir.
    U Sinsinatiju, Rimu, Monte Karlu, Majamiju i Haleu Đoković je bio drugi, ali ovi turniri su značajno doprineli da Novak sezonu završi kao treći teniser na svetskoj rang listi i bude za korak bliži poziciji broj dva, koja je most do ostvarenja sna.
  • Novak treći na ATP listi

Novak treći na ATP listi
  • Novak 2.na ATP listi-korak do ostvarenja sna

Novak 2.na ATP listi-korak do ostvarenja sna
    Godinu je obeležio Dejvis kup i osvajanje “salatare” po prvi put u istoriji Srbije.
    Novak, Viktor Trociki, Janko Tipsarević i Nenad Zimonjić predvođeni selektorom Bogdanom Obradovićem, pobedili su te godine Sjedinjene Američke Države, Hrvatsku, Češku i Francusku i postali svetski šampioni – ostvarivši tako najveći ekipni uspeh srpskog tenisa ikad.
    Kao potvrda dugogodišnjeg požrtvovanog rada i neospornog talenta stigla je i važna 2011. godina. Bilo je samo pitanje vremena.
  • Ostvarenje sna!

Ostvarenje sna!
    Novak Đoković je vezao 43 pobede. Takav niz nema niti jedan aktivni teniser. U punoj formi stigao je u London na Vimbldon.
    I u samo nekoliko dana ostvario je snove: podigao je vimbldonski pehar i istovremeno došao na prvo mesto ATP liste.
    “Još uvek mislim da je sve ovo samo san!” – Novak Đoković na veličanstvenom dočeku koji mu je u Beogradu priredilo stotinu hiljada sunarodnika.
    Те godine imao je impresivan učinak protiv TOP 10 tenisera, osvojio 5 od 6 turnira Masters serije, pobedio na najviše
  • Pad i povratak na prvo mesto

Pad i povratak na prvo mesto
    Sezonu ponovo počinje ubedljivo na Otvorenom prvenstvu Australije, gde je najpre u žestokoj borbi, posle 4 sata i 50 minuta igre, pobedio Endija Mareja, a zatim u šestosatnom finalu i Rafaela Nadala. To je ujedno i najduže finale u istoriji grend slem turnira (5 sati i 53 minuta).
    Novaku Đokoviću je dodeljena najprestižnija sportska nagrada – Laureus, za najboljeg sportistu planete, glasovima Akademije čiji su članovi najveće sportske legende sveta svih vremena,.
  • Stota nedelja na prvom mestu!

Stota nedelja na prvom mestu!
    Fantastičan početak 2013. godine za srpskog tenisera. 27. januara Novak je osvojio treći Australijen Open u nizu, čime se upisao u istoriju tenisa kao prvi igrač kome je to pošlo za rukom! Pobedom u finalu prvog gren slema sezone nad Britancem Endijem Marejem (3) rezultatom 3:1, po setovima 6:7 (2:7), 7:6 (7:3), 6:3, 6:2 Nole je osvojio svoju šestu gren slem titulu (četvrtu u Melburnu), 35. u karijeri.
  • 2014!

2014!
    Novak je svoj prvi trofej u 2014. godini osvojio na Masters turniru u Indijen Velsu savladavši u finalu Rodžera Federera rezultatom 3:6, 6:3, 7:6 (7:3).
    Dve nedelje kasnije Novak stiže do novog velikog uspeha u vidu osvajanja četvrtog Mastersa u Majamiju superiornom pobedom nad Rafaelom Nadalom u finalu bez izgubljenog seta – 6:3, 6:3.