Christopher nolan horizontal a l

Christopher Nolan Filmleri

 • Doodlebug

  Doodlebug
  Doodlebug, 1997 yapımı Christopher Nolan'ın yazıp yönettiği siyah - beyaz çekilen psikolojik gerilim türü kısa film. 3 dakikalık kısa filmin sinematografisi ve kurgusu da Nolan'a aittir.
 • Takip

  Takip
  Takip, Christopher Nolan'ın yazıp yönettiği 1998 yapımı İngiliz neo-noir suç dram filmi. Film Londra sokaklarında yabancıları takip eden ve başarısız olduğu zaman mesafeyi korumak için suçlu yer altı dünyasına çekilen genç bir adamın hikâyesini anlatıyor.
 • Akıl Defteri

  Akıl Defteri
  Akıl Defteri, Christopher Nolan tarafından yazılıp yönetilen, 2000 yılı Amerikan yapımı psikolojik gerilim filmidir. Nolan filmin senaryosunu, kardeşi Jonathan Nolan tarafından yazılmış kısa hikâye "Memento Mori"den uyarlamıştır. IMDb'de tüm zamanların en iyi filmleri arasında yer almaktadır.
 • Uykusuz

  Uykusuz
  Insomnia, Christopher Nolan'ın yönetmenliğini yaptığı ABD yapımı bir psikolojik gerilim filmi. Başrollerinde, Al Pacino, Robin Williams ve Hilary Swank rol almıştır. 24 Mayıs 2002 tarihinde yayımlanan film, aynı adı taşıyan 1997 yapımı Norveç filminin yeniden çevrimidir.
 • Batman Başlıyor

  Batman Başlıyor
  Batman Başlıyor, kurgusal DC Comics karakteri Batman çizgi romanlarından uyarlanan, yönetmenliğini Christopher Nolan'ın yaptığı, Christian Bale'in Batman'i canlandırdığı, Liam Neeson, Michael Caine, Cillian Murphy, Katie Holmes, Tom Wilkinson, Ken Watanabe, Rutger Hauer ve Morgan Freeman'ın da yan rollerde yer aldı.
 • Prestij

  Prestij
  Prestij, yönetmenliğini Christopher Nolan'ın yaptığı 2006 ABD-Birleşik Krallık ortak yapımı film. Yazar Christopher Priest'in aynı adlı romanından sinemaya uyarlanan filmin özgün adı The Prestige'dir.
 • Kara Şövalye

  Kara Şövalye
  Kara Şövalye, Christopher Nolan'ın yönettiği bir süper kahraman filmidir. DC Comics'in kurgusal karakteri Batman'den uyarlanan 2005 tarihli Batman Başlıyor filminin devamıdır. Kara Şövalye'nin senaryosunu Christopher ve kardeşi Jonathan Nolan yazmıştır. Hikâyeyi ise David S. Goyer oluşturmuştur.
 • Başlangıç

  Başlangıç
  Başlangıç, Christopher Nolan tarafından yazılan ve yönetilen bilimkurgu türündeki ABD filmidir. 8 Temmuz 2010 tarihinde İngiltere galası yapılmıştır. Film yayınlanmasından kısa bir süre sonra son 25 yılın en iyi filmleri arasında gösterilmiştir.
 • Kara Şövalye Yükseliyor

  Kara Şövalye Yükseliyor
  Kara Şövalye Yükseliyor, Christopher Nolan'ın yönetmenliğini üstlendiği, 2012 yapımı süper kahraman filmi. Filmin senaryosu, kardeşi Jonathan Nolan ve David S. Goyer tarafından yazılmıştır.
 • Yıldızlararası

  Yıldızlararası
  Yıldızlararası, Christopher Nolan tarafından yönetilen epik bilim kurgu türündeki, 2014 yapımı ABD filmi. Başrollerinde Matthew McConaughey, Anne Hathaway, Jessica Chastain ve Michael Caine yer almaktadır.
 • Dunkirk

  Dunkirk
  Dunkirk, Christopher Nolan'ın yazdığı ve yönettiği 2017 çıkışlı savaş filmi. Filmin yapımcılığını da Christopher Nolan ve eşi Emma Thomas birlikte üstlenmiştir.
 • Tenet

  Tenet
  Tenet Christopher Nolan’ın senaryosunu yazıp yönetmenliğini yaptığı; başrollerini John David Washington, Robert Pattinson, Elizabeth Debicki ve Kenneth Branagh’ın paylaştığı Birleşik Krallık ve Amerika Birleşik Devletleri ortak yapımı casus filmi.