B

Beyonce Knowles

 • Narodziny

  BeyonceBeyoncé urodziła się w Houston, w stanie Teksas jako córka Mathew, menedżera oraz producenta, i Tiny, stylistki fryzur i projektantki. Jej ojciec jest Afroamerykaninem, natomiast matka luizjańską Kreolką (ma pochodzenie indiańskie, afroamerykańskie i francuskie). Młodszą siostrą Knowles jest Solange, wokalistka, modelka i aktorka.
 • Destiny’s Child

  Destiny’s Child
  Amerykańska grupa R&B. Tworzyły ją Beyoncé Knowles, Kelly Rowland i Michelle Williams.W pierwszej połowie tego okresu dziewczyny ćwiczyły taniec i śpiew pod nadzorem Beyoncé. W Wystąpiły m.in. w telewizyjnym pojedynku muzycznym "Star Search", były jedyną grupą wykonującą piosenkę hip-hopową w historii tego programu.
 • Dangerously in Love

  Dangerously in Love
  Dangerously in Love Debiutancki album solowy amerykańskiej wokalistki rhythm and bluesowej Beyoncé Knowles, wydany 22 czerwca 2003 roku nakładem Columbia Records. Poza mieszanką soulu i rhythm and bluesa, znajdują się na nim elementy hip hopu oraz muzyki arabskiej, na co wpływ mieli producenci oraz goście.
 • Wojna pokus

  Wojna pokus
  Amerykański film romantyczno-muzyczno-komediowy, wyprodukowany przez Paramount Pictures oraz MTV Films. W role główne wcielili się Cuba Gooding Jr. i Beyoncé Knowles. Dla Goodinga był to pierwszy, i do tej pory jedyny, musical, w którym wystąpił.Wojna pokus kręcony był na terenie stanu Georgia, a finałowa scena zarejestrowana została w River Center for Performing Arts w Columbus. W role statystów wcielali się przede wszystkim mieszkańcy miast, w których nagrywano.
 • Period: to

  Dangerously in Love Tour

  Dangerously in Love TourPierwsza solowa trasa koncertowa amerykańskiej piosenkarki rhythm and bluesowej Beyoncé Knowles, promująca album Dangerously in Love. Odbyła się w listopadzie 2003 roku i objęła wyłącznie trzy kraje europejskie.Scena koncertowa była klasyczna i składała się z dużego ekranu LED, na którym wyświetlały się obrazki Knowles i jej tancerzy, fragmenty wideoklipów..
 • Grammy

  Grammy
  W 2004 roku Beyoncé zdobyła pięć nagród Grammy za swoje solowe dokonania, a w tym m.in.: za najlepszą piosenkę R&B („Crazy in Love”), najlepszy wokalny utwór R&B („Dangerously in Love 2”) oraz najlepszy album R&B (Dangerously in Love). Wyrównała jednocześnie rekord dla największej liczby statuetek zdobytych jednej nocy.
 • Period: to

  Verizon Ladies First Tour

  Verizon Ladies First TourTrasa koncertowa amerykańskich piosenkarek rhythm and bluesowych Beyoncé Knowles i Alicii Keys oraz raperki Missy Elliott z gościnnym udziałem Tamii, kanadyjskiej wokalistki. Odbyła się w 2004 roku i objęła Amerykę Północną. Współsponsorami trasy byli: Steve Madden i L'Oréal.
 • Destiny Fulfilled,

  Destiny Fulfilled,
  Destiny FulfilledOstatni album zespołu i jego zakończenie podczas promocji.
 • B'Day

  B'Day
  Drugi album studyjny amerykańskiej wokalistki rhythm and bluesowej Beyoncé Knowles, wydany w dniu jej 25. urodzin, 4 września 2006 roku, nakładem Columbia Records we współpracy z Music World Music i Sony Urban Music.
 • Dreamgirls

  Dreamgirls
  DreamgirlsBeyoncé podczas premiery Dreamgirls.
 • Period: to

  The Beyoncé Experience

  The Beyoncé ExperienceTrasa koncertowa amerykańskiej piosenkarki rhythm and bluesowej Beyoncé Knowles, promująca jej drugi album solowy B'Day.
 • Małżeństwo z Jay - Z

  Małżeństwo z Jay - Z
  4 kwietnia 2008 roku Beyoncé wyszła za mąż za Jaya-Z podczas prywatnej ceremonii na tarasie apartamentu Jaya-Z w nowojorskiej dzielnicy Tribeca. Fakt ten został nagłośniony przez media kilkanaście dni później, 22 kwietnia, kiedy część publikacji dotarła do informacji, że para wypełniła dokumenty ślubne. Jednak mimo to, artyści nie potwierdzali ani nie komentowali oficjalnie żadnych doniesień prasowych; sama Beyoncé nie ujawniała również swojego pierścionka zaręczynowego.
 • I Am... Sasha Fierce

  I Am... Sasha Fierce
  I Am ...Sasha FierceTrzeci album studyjny amerykańskiej wokalistki Beyoncé Knowles, wydany 14 listopada 2008 roku nakładem Columbia Records. Ukazał się w dwudyskowym formacie; każda z płyt reprezentowała kontrastujące ze sobą strony osobowości oraz stylu muzycznego Knowles.
 • Występ dla prezydenta stanów zjednoczonych

  Występ dla prezydenta stanów zjednoczonych
  Beyoncé zaśpiewała podczas uroczystości w Lincoln Memorial, honorujących inaugurację Baracka Obamy, 44. Prezydenta Stanów Zjednoczonych. Natomiast dwa dni później wykonała cover „At Last” Etty James na balu inauguracyjnym, do którego Barack Obama i jego żona Michelle zatańczyli swój pierwszy taniec jako prezydent i pierwsza dama.
 • Period: to

  I Am... Tour

  I Am... TourŚwiatowa trasa koncertowa amerykańskiej piosenkarki rhythm and bluesowej Beyoncé Knowles, promująca jej trzeci album studyjny I Am... Sasha Fierce. Objęła Amerykę Północną, Europę, Azję, Afrykę, Australię, Bliski Wschód oraz Amerykę Południową.
 • Heat(perfumy)

  Heat(perfumy)
  Pierwsze perfumy Beyoncé Knowles, stworzone we współpracy z Givaudanem Claude'em Direm i Olivierem Gillotinem. Hasłem reklamowym zapachu w Stanach Zjednoczonych jest "Złap gorączkę", natomiast w Polsce "Rozpal zmysły".
  Premiera perfum w Stanach Zjednoczonych nastąpiła 2 lutego 2010 roku. W ciągu pierwszej godziny sprzedano 72 tysiące flakonów, czyli 1200 buteleczek na minutę, zaś sam Heat stał się najpopularniejszym zapachem w kraju.
 • 4

  4
  4Czwarty album studyjny amerykańskiej wokalistki Beyoncé Knowles, wydany 24 czerwca 2011 roku nakładem Columbia Records. Na trzy tygodnie przed planowaną premierą, wszystkie utwory z płyty wyciekły do Internetu. W 2010 roku, w ramach przygotowań do pracy nad nowym albumem, Beyoncé zrobiła sobie przerwę w karierze. W tamtym okresie, jak przyznała, czerpała inspirację z życia codziennego, a także rozwijała kreatywność, uczęszczając do teatrów i oglądając sztuki broadwayowskie.
 • Period: to

  4 Intimate Nights with Beyoncé

  Rewia amerykańskiej wokalistki Beyoncé Knowles, która odbywała się 14, 16, 18 i 19 sierpnia 2011 roku, jako część kampanii promującej jej czwarty album studyjny, 4 ze względu na ciaże Beyonce dała tylko 4 koncerty promujace. Beyoncé dała w sumie cztery koncerty w nowojorskiej Roseland Ballroom.Bilety na pierwszy koncert zostały wyprzedane w ciągu 22 sekund, zaś wejściówki na kolejne trzy występy rozeszły się w czasie kolejnej minuty.
 • Pulse(perfumy)

  Pulse(perfumy)
  Drugi zapach wydany przez amerykanska piosenkarke Beyonce.
 • Blue Ivy Carter

  Blue Ivy Carter
  Narodziny pierwszego dziecka Beyonce i jej męża Jaya-Z w Nowym Jorku.9 stycznia 2012 roku Jay-Z opublikował piosenkę „Glory”, poświęcony swojej nowo narodzonej córce. Utwór opowiada o trudnościach związanych z przebiegiem ciąży, a także mówi o tym, iż Beyoncé poroniła swoją pierwszą ciążę. Jako że odgłos płaczu Blue Ivy pojawia się pod koniec ścieżki, została ona wymieniona pod pseudonimem „B.I.C.”
 • Pepsi

  Pepsi
  W grudniu 2012 roku ogłoszono, że Knowles zawarła kontrakt reklamowy z marką Pepsi opiewający na kwotę 50 milionów dolarów. Jak poinformował The New York Times, umowa zakłada udział wokalistki w standardowych akcjach promocyjnych pokroju spotów reklamowych, a ze strony marki, wielomilionowe wsparcie dla wybranych projektów Beyoncé.
 • Występ w United States Capitol

  Występ w United States Capitol
  21 stycznia 2013 roku wokalistka wykonała Hymn Stanów Zjednoczonych Ameryki podczas drugiej inauguracji Baracka Obamy na stanowisko Prezydenta Stanów Zjednoczonych, która odbyła się w waszyngtońskim United States Capitol. Jej występ zebrał pozytywne oceny od krytyków oraz innych gwiazd; Kevin Rutherford z magazynu Billboard określił jej wersję "The Star-Spangled Banner" mianem "olśniewająco inspirującej", zaś New York Post uznał ją za "bezbłędną".
 • Super Bowl XLVII

  Super Bowl XLVII
  Beyoncé wystąpiła podczas halftime show Super Bowl XLVII, rozgrywanego na stadionie Mercedes-Benz Superdome w Nowym Orleanie. Wokalistka, ubrana przez Rubina Singera, wykonała medley utworów ze swojej kariery, rozpoczynając od "Love on Top" i "Crazy in Love", by później przejść do "End of Time" i "Baby Boy". Następnie na scenie pojawiły się dwie byłe członkinie Destiny's Child, Kelly Rowland i Michelle Williams, by wspólnie zaśpiewać "Bootylicious", "Independent Women".
 • Life is But a Dream

  Life is But a Dream
  16 lutego na antenie HBO premierę miał film dokumentalny poświęcony Knowles, Life is But a Dream. Dokument, za którego produkcję i reżyserię odpowiadała sama wokalistka, zawiera archiwalne materiały z jej dzieciństwa, zapisy prób przed koncertami i sesji nagraniowych w studio, ukazuje jej rolę jako matki i businesswoman oraz próby balansowania pomiędzy karierą a życiem rodzinnym, a w tym powrót na scenę po narodzinach córki. Telewizyjna premiera filmu zgromadziła przed odbiornikami 1,8 mln.
 • Period: to

  The Mrs. Carter Show World Tour

  The Mrs. Carter Show World Tour to czwarta światowa trasa koncertowa w karierze Beyonce. Wokalistka specjalnie dla swoich fanów przygotowała mix swoich największych hitów.
 • Beyoncé

  Beyoncé
  Beyoncé W momencie premiery zyskała ona miano "wizualnej", jako że każdej z piosenek towarzyszył wideoklip. Album zadebiutował na szczycie listy Billboard 200, a jego trzydniowa sprzedaż w samych Stanach Zjednoczonych wyniosła 617,213 kopii. Trzydniowa sprzedaż światowa Beyoncé osiągnęła natomiast poziom 828,773 egzemplarzy, dzięki czemu wydawnictwo dzierży tytuł najszybciej sprzedającej się płyty w historii iTunes.