Azarov

Timeline created by facebooker_551816383
 • Кредит $2 млрд

  Кредит $2 млрд
  ВТБ у червні 2010 року надав Україні шестимісячний бридж-кредит (перед розміщенням суверенних євробондів і отриманням першого траншу кредиту МВФ) на 2 млрд доларів під 6,7% річних.
  Його виплата припадала на червень 2012 року: піврічний кредит тричі продовжувався в цілому ще на 1,5 року.
  Наприкінці травня 2012 року Україна підписала договір з VTB Capital, згідно з яким $1 млрд і відсотки на всю суму позики повинні бути виплачені 6 червня 2012, решта позики - 4 червня 2014 року.
 • Кредити $3,3 млрд

  Кредити $3,3 млрд
  Україна отримала перший транш нового кредиту Міжнародного валютного фонду у розмірі $1,89 млрд. У грудні Україна отримала другий транш в розмірі $1,5 млрд.
  Програма співпраці України з МВФ щодо виділення кредиту stand-by у розмірі близько $15,8 мільярди, підписана 16 липня 2010 року на 29 місяців, передбачає можливість її продовження ще на 8 місяців – до серпня 2013 року.
  Більше траншів Україна не отримувала через незгоду керівництва країни з усіма вимогами МВФ.
 • Податковий кодекс

  Податковий кодекс
  Податковий майдан, який зібрав тисячі підприємців, що не погоджувалися з нововведеннями Кабміну, розпочався 22 листопада 2010 року. Наметове містечко учасників акції протесту відвідали Віктор Янукович та Микола Азаров. Після цього Янукович ветував закон про Податковий кодекс. Рада прийняла змінений ПК 2 грудня. Підприємці й надалі були незадоволені, але їх розігнали комунальники під наглядом міліції.
  Щодо деяких учасників протесту почалися переслідування з боку влади.
 • Реформування уряду

  Реформування уряду
  Президент Віктор Янукович здійснив перезавантаження свого уряду в рамках проведення адміністративної реформи. Крісла міністрів втратили Володимир Яцуба, Василь Цушко, Дмитро Колесніков, Юрій Ященко, Костянтин Єфименко, Василь Надрага, Равіль Сафіуллін, Юрій Хіврич.
  Першим віце-прем'єр-мінітром став Андрій Клюєв, з'явилис три заступники Борис Колесніков (міністр інфраструктури), Сергій Тігіпко (соціальна політика), Віктор Тихонов (регіональний розвиток і ЖКГ).
 • Єврооблігації на суму $1,5 млрд

  Єврооблігації на суму $1,5 млрд
  Мінфін залучив $1,5 млрд терміном на 10 років під 7,95% завдяки розміщенню єврооблігацій.
 • Доступне житло

  Доступне житло
  В Україні підписали перший договір в рамках урядової програми зі здешевлення іпотечних кредитів.
  Сім'я в Сумській області купила квартиру згідно з договором про "Доступне житло". Квартиру площею 58 квадратних метрів у кредит під 3% терміном на 15 років купив муляр з двома дітьми та дружиною. Помешкання знаходиться в житловому будинку в Сумах.
 • Єврооблігації на суму $2 млрд

  Єврооблігації на суму $2 млрд
  Мінфін розмістив суверенні єврооблігації на суму $2 млрд під 9,25% річних. Облігації були випущені в рамках часткового рефінансування взятого у 2010 році кредиту ВТБ.
  Уряд ще раз вдався до цього ж кроку у грудні, розмістивши євробонди на суму $1,25 млрд.
 • Підписаняя угоди про будівництво LNG-терміналу

  Підписаняя угоди про будівництво LNG-терміналу
  Іспанська компанія Gas Natural Fenosa заявила, що не знає чоловіка, який від її імені підписав угоду про створення консорціуму з будівництва LNG-терміналу з українським агентством з інвестицій та управління нацпроектами. Пізніше виявилося, що представника компанії не було у Києві, а Хорді Сарда Бонвехі просто супроводжував підписання договору. Українська делегація помилково прийняла його за правильну особу.