1310652481 zakompom1

Етапи розвитку графіки

  • Виникнення комп'ютерної графіки

     Виникнення комп'ютерної графіки
    Першою офіційно визнаною спробою використання дисплея для виведення зображення з ЕОМ з'явилося створення в Массачусетському технологічному університеті машини Whirlwind - I в 1950 р
  • Придумали термін "комп'ютерна графіка"

    Термін "комп'ютерна графіка" придумав в 1960 р. співробітник компанії Boeing У. Феттер.
  • Поява 3D графіки

    Поява 3D графіки
    Батьком-засновником 3D графіки можна назвати Івана Сазерленда - цей талановитий чоловік за часів роботи в університеті аспірантом у 1961 році створив додаток SketchPad.
  • Перша компанія, що займалася КГ

    Перша компанія, що займалася КГ
    В 1969 році співпраця Івана з Едом виросла у їх першу власну компанію, що займається розробкою і масовим виробництвом CG (розшифровується, як computer graphics - комп'ютерна графіка). Назвали її досить просто - «Еванс і Сазерленд».
  • Швидкий розвиток графіки

    Швидкий розвиток графіки
    Комп'ютерна графіка починає широко використовуватися на телебаченні і в кіноіндустрії. Дж.Лукас створює відділення комп'ютерної графіки на Lucasfilm.Графіка продовжує розвиватися у бік все більшої реалістичності зображень
  • «Силіконова графіка»

    Джим Кларк - один з професорів кафедри CG Стенфордського університету - об'єднавшись з Еббі Сільверстоуном, відкриває в Наприкінці 1981 року компанію, відому як «Силіконова графіка».
  • Нові сфери застосування

    У ці роки комп'ютерна графіка вже міцно впроваджується в кіноіндустрію, розвиваються додатки до інженерних дисциплін. У 1990-і роки у зв'язку з виникненням мережі Internet у комп'ютерної графіки з'являється ще одна сфера застосування.
  • Стандарт OpenGL

    Стандарт OpenGL
    У 1993 році компанією Silicon Graphics запропонований стандарт OpenGL (SGI Graphical Language), який широко використовується в даний час. У цих системах використовуються графічні формати для обміну даними, що представляють собою опис зображення у функціях віртуального графічного пристрою . Графічний формат забезпечує можливість запам'ятовувати графічну інформацію єдиним чином, передавати її між різними системами і інтерпретувати для виведення на різні пристрої.