Mateusz Skutnik comic books

Timeline created by MateuszSkutnik
 • Rewolucje 1: Parabola

  Rewolucje 1: Parabola
  Wielka rewolucja techniczna to czas wspaniałych wynalazków, wybitnych umysłów i niesamowitych odkryć. Równocześnie to okres złych wynalazków, nieudanych doświadczeń, kuriozalnych pomysłów.
  Rewolucje opowiadają historie alternatywne, pomysły pojawiające się na jej kartach są fantastyczne, niemożliwe do zrealizowania w rzeczywistości.
 • Morfolaki; tom 1

  Morfolaki; tom 1
  Po raz pierwszy udało się zebrać i przygotować do zaprezentowania szerszej publiczności jeden z najbardziej niesamowitych cykli komiksowych stworzonych w Polsce. Patrząc na ofertę zapowiedzi wydawniczych na marzec 2004, śmiało można powiedzieć, że trzeci miesiąc tego roku jest ‘miesiącem Skutnika’.
 • Rewolucje 2: Elipsa

  Rewolucje 2: Elipsa
  Rewolucja techniczna dała nam wszystkim nieograniczone wręcz możliwości. W erze silnika parowego i żarówki elektrycznej nic nie jest w stanie zatrzymać zwycięskiego marszu cywilizacji ku świetlanej przyszłości. Przynajmniej tak nam się wydawało…
 • Morfolaki; tom 2

  Morfolaki; tom 2
  Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, w ramach imprezy TRACH! (Lublin, 20-24 kwietnia)odbędzie się premiera drugiego albumu z cyklu Morfołaki autorstwa Nikodema Skrodzkiego (scenariusz) i Mateusza Skutnika (rysunki).
 • Rewolucje 3: Monochrom

  Rewolucje 3: Monochrom
  Monochrom to zbiór monografii traktujących o wynalazcach w ich najbardziej kluczowych momentach życiowych. W tym tomie spotkamy postaci historyczne, będziemy mogli przyjrzeć im się z bliska, ich pracy, jej efektom. Dowiemy się, kto tak naprawdę wynalazł kinematograf, kto stał za wynalezieniem promieni X, rozwiązana zostanie zagadka odkrycia bieguna północnego.
 • Blaki

  Blaki
  Kim jest Blaki?
  To niewielki, wiecznie czymś zatroskany facecik, który sprawia wrażenie, jakby całe życie spędzał na rozmyślaniach. Zgubiona gumka myszka czy puste miejsce w przedziale pociągu pospiesznego są w stanie sprowokować go do refleksji na temat natury wszechrzeczy.
 • Wyznania Wlasciciela Kantoru

  Wyznania Wlasciciela Kantoru
  ( . )( . )
 • Alicja

  Alicja
  Są opowieści, które można opowiedzieć tylko w jeden, określony sposób i takie, które wręcz domagają się opowiadania wciąż od nowa.
 • Rewolucje 4: Syntagma

  Rewolucje 4: Syntagma
  Czwarty tom jednej z najciekawszych – zarówno pod względem scenariusza, jak i rysunku – polskich serii komiksowych ostatnich lat. Alternatywny świat retro, jaki przedstawia Skutnik, fascynuje nawet wtedy, gdy opowiada o rzeczach z pozoru trudno zrozumiałych. Wszystkie niewyjaśnione dotąd wątki zostaną na kartach tego komiksu doprowadzone do końca.
 • Czaki

  Czaki
  Kserowany już od kilku lat w drugim obiegu album Szcześniaka i Skutnika. Tym razem wydany na papierze kredowym i poszerzony o Czakiego 2 i inne dodatki.
 • Pan Blaki

  Pan Blaki
  Granie w totka, wizyta w urzędzie i u lekarza, branie kredytu, parzenie herbaty, zakupy… Czynności tak powszechne, że aż banalne. Jednak, gdy im się przyjrzeć, okazują się świetnym punktem wyjścia rozważań o sprawach najważniejszych. dociec prawdziwej natury rzeczy.
 • Morfolaki: complete story

  Morfolaki: complete story
  To wydanie zbiorcze wszystkich morfołackich historii napisanych przez Nikodema Skrodzkiego. Również tych niezrealizowanych, album oprócz 230 stron komiksowych zawiera bowiem scenariusze które nie zostały narysowane. Do tego mnóstwo szkiców, spis morfołackiej fauny i inne dodatki – prawdziwy essential :D
 • Blaki Paski

  Blaki Paski
  Blaki. Paski to nie tylko trzeci – po Blakim i Panu Blakim – album z “niewielkim, wiecznie czymś zatroskanym faceciku” w roli głównej. To również trzy opowieści o tytułowym bohaterze, z których każda pokazuje go w zupełnie innych okolicznościach.
 • Rewolucje 5: Dwa Dni / Two Days

  Rewolucje 5: Dwa Dni / Two Days
  This is my first international comic book, available worldwide. If you enjoy Submachine machinery, Covert Front urban design and overall Daymare Town atmosphere.