-
-
Ilyenkor, ősszel, amikor az embert a természet „elhagyja”, a lelki bátorságnak kell felébrednie. Ezért ezt az ünnepet az erő és a cselekvés ünnepének foghatjuk fel. A hálaérzést, amit ilyenkor a teremtett világ iránt érezhetünk, kifejezhetik reggeli és esti imáink. A tél felé közeledve, miután megkaptuk a nyár és az ősz ajándékait, átélhetjük, hogy az életet ajándékba kapjuk.
-
-
Nagy szükségünk van a Mihály időszakban megacélozott Akaratra, belső erőnkre ahhoz, hogy az egyre sötétülő földi világban a nyáron magunkba fogadott fényt előhívva világítani tudjunk. A Föld erői lassan fogynak el. Egyre inkább befelé fordulnak, s az ember az elmúlást, a halált érzékeli köröskörül. Még jó, hogy van egy lámpásunk, ami némi kis fényt ad, hogy el ne tévedjünk.
-
-
-
-
Jelmezbe bújás, ünneplés, játékok. Az Én keresése és kifordulása, új szociális kapcsolatok alakulása, a vidámság megtalálása.
-
Bemutató az osztályok előadásaiból.
-
Vásározás, együtt lakomázás, játékok, lovagi torna.
-
-
Búcsú a nyolcadikasoktól, tűzugrás, virágkoszorú-kötés, táncház, bizonyítványosztás.