278000 original  large

Дослідження та перші польоти людини у космос до першої висадки на Місяць

  • Запуск першого штучного супутника Землі Супутник-1.

    Запуск першого штучного супутника Землі Супутник-1.
    Супутник літав 92 дні, до 4 січня 1958 року, зробивши 1440 обертів навколо Землі (близько 60 млн км), а його радіопередавачі працювали протягом двох тижнів після старту.
  • Запуск другого штучного супутника Землі Супутник-2, що вперше вивів у космос живу істоту — собаку Лайку.

    Запуск другого штучного супутника Землі Супутник-2, що вперше вивів у космос живу істоту — собаку Лайку.
    Супутник-2 було запущено на орбіту з параметрами 212 х 1660 км, з періодом обертання 103,7 хвилин міжконтинентальною балістичною ракетою Р-7 (Супутник 8К71-ПС), цією ж модифікацією виведено на орбіту Супутник-1.Вважається, що Лайка прожила всього кілька годин замість запланованих десяти днів через спеку. Супутник-2 згорів у атмосфері Землі 14 квітня 1958 року після 162 діб на орбіті.
  • Здійснений перший в історії орбітальний політ у космос живих істот з успішним поверненням на Землю.

    Здійснений перший в історії орбітальний політ у космос живих істот з успішним поверненням на Землю.
    На кораблі «Супутник-5» цей політ здійснили собаки Білка та Стрілка.
  • Запуск першого штучного супутника Землі Супутник-1.

    Запуск першого штучного супутника Землі Супутник-1.
    12 квітня 1961-го року 0 6:07 UTC з космодрому Байконур ракетою-носієм «Восток» було запущено космічний апарат «Восток-1» типу Восток-3КА з першим у світі космонавтом Гагаріним Юрієм Олексійовичем
  • Здійснений перший у світі груповий космічний політ на кораблях Восток-3 та Восток-4.

    Здійснений перший у світі груповий космічний політ на кораблях Восток-3 та Восток-4.
    11 серпня 1962-го року о 8:24 UTC з космодрому Байконур ракетою-носієм «Восток» було запущено космічний корабель «Восток-3» типу Восток-3КА з космонавтом Андріяном Григоровичем Ніколаєвим. 12 серпня 1962-го року о 8:02 UTC з космодрому Байконур ракетою-носієм «Восток» було запущено космічний корабель «Восток-4» типу Восток-3КА з космонавтом Павлом Романовичем Поповичем.
  • Здійснений перший у світі політ у космос жінки-космонавта (Валентина Терешкова) на космічному кораблі Восток-6.

    Здійснений перший у світі політ у космос жінки-космонавта (Валентина Терешкова) на космічному кораблі Восток-6.
    16 червня 1963-го року о 9:29:52 UTC з космодрому Байконур ракетою-носієм «Восток» було запущено космічний корабель «Восток-6» типу Восток-3КА з першою у світі жінкою-космонавтом Терешковою Валентиною Володимирівною. У цей час на орбіті перебував космічний корабель «Восток-5», який пілотував космонавт Валерій Биковський. Під час першого оберту, коли «Восток-6» пройшов за 5 км від «Востока-5» — найближче за весь політ — між кораблями було встановлено прямий радіозв'язок.
  • Здійснив політ перший у світі багатомісний космічний корабель Восход-1.

    Здійснив політ перший у світі багатомісний космічний корабель Восход-1.
    Перший у світі багатомісний космічний корабель з екіпажем у складі: Володимир Комаров, Костянтин Феоктистов і Борис Єгоров, запущений 12 жовтня 1964 року. Цей дводенний політ був також першим, коли космонавти перебували під час польоту без скафандрів.
  • Здійснений перший в історії вихід людини у відкритий космос. Космонавт Олексій Леонов здійснив вихід у відкритий космос з кораблю Восход-2.

    Здійснений перший в історії вихід людини у відкритий космос. Космонавт Олексій Леонов здійснив вихід у відкритий космос з кораблю Восход-2.
    «Восход-2» стартував 18 березня 1965 рівно о 10 годині за московським часом (07:00 за Гринвічем) з космодрому Байконур. Відразу після виходу на орбіту, вже на першому витку, була надута шлюзова камера. Перед виходом обидва космонавти були в скафандрах. Бєляєв був готовий, у разі непередбачених обставин, допомогти Леонову повернутися в корабель. Вихід у відкритий космос почався на другому витку.
  • Проведене перше стикування двох безпілотних космічних апаратів «Космос-186» та «Космос-18

    Проведене перше стикування двох безпілотних космічних апаратів «Космос-186» та «Космос-18
  • Перше повернення космічного апарату (Зонд-5) на Землю після обльоту Місяця.

    Перше повернення космічного апарату (Зонд-5) на Землю після обльоту Місяця.
    Перше повернення космічного апарату (Зонд-5) на Землю після обльоту Місяця. На борту знаходилися живі істоти: черепахи, плодові мухи, черв'яки, рослини, насіння, бактерії.
  • Перше стикування двох пілотованих космічних кораблів

    Перше стикування двох пілотованих космічних кораблів
    Проведене перше стикування двох пілотованих космічних кораблів Союз-4 та Сою
  • Перша висадка людини на Місяць.

     Перша висадка людини на Місяць.
    Корабель досяг місячної орбіти через 76 годин після старту. Після цього Армстронг і Олдрін почали готуватися до розстикування місячного модуля для висадки на місячну поверхню. Командний і місячний модулі були розстиковані приблизно через сто годин після старту.
  • Запуск першої орбітальної станції Салют-1.

    Запуск першої орбітальної станції Салют-1.
    Перша в історії орбітальна станція (у документах значилась як «Виріб 17К» або № 121). Відправлена на Байконур у лютому 1971 року. Виведена на орбіту ракетою-носієм Протон-К 19 квітня 1971 року, припинила існування 11 жовтня 1971 року, пробула на орбіті 175 діб. Перигей орбіти 180 км, апогей — 214 км, нахил — 51,4°.