Іван Петрович Котляревський

Timeline created by Nata__22
 • Народження

  Народження
  Іван Петрович Котляревський народився в Полтаві у родині канцеляриста міського магістрату. Пізніше Котляревські були внесені до списку дворян. Хлопець навчався в Полтав­ській духовній семінарії, служив у Новоросійській канцелярії в Полтаві, учителював у поміщиць­ких сім’ях Золотоніського повіту; вивчав фольклор та звичаї народу.
 • Period: to

  Військова служба

  Перебував на військовій службі в Сіверському карабінерському полку. Котляревський у військовому званні штабс-капітана брав участь у російсько-турецькій війні та був учасником облоги Ізмаїлу. Нагороджений орденом Святої Анни 3-го ступеня за дипломатичні заслуги зі схиляння до нейтралітету буджаків та хоробру кур'єрську діяльність на передовій під час штурму цієї фортеці Потім вийшов у відставку.
 • Period: to

  Літературна діяльність

  І.П.Котляревський — автор «Енеїди» — першого твору нової української літератури, написаного народною мовою. Взявши за основу сюжетну канву однойменної поеми Вергілія, Котляревський в традиціях давнього українського бурлеску створив свій оригінальний художній твір. За мотивами поеми були створені опери «Еней на мандрівці» (композитор Ярослав Лопатинський) та «Енеїда» (композитор Микола Лисенко, лібрето Миколи Садовського).
 • Драматургія

  Драматургія
  У 1819 році Котляревський написав для Полтавського театру п'єсу «Наталка Полтавка» (вперше надрукована І. Срезневським в «Украинском сборнике») і водевіль «Москаль-чарівник», які стали основою започаткування нової української драматургії. Микола Лисенко, використавши доробок своїх попередників (Анатолія Барсицького, Алоїза Єдлічки) створив оперу «Наталка-Полтавка».