Rew5 cov 217x300 small square

Mateusz Skutnik comic books

Timeline created by MateuszSkutnik in Art and Culture
Event Date: Event Title: Event Description:
Rewolucje1 okladka small square Rewolucje 1: Parabola Wielka rewolucja techniczna to czas wspaniałych wynalazków, wybitnych umysłów i niesamowitych odkryć. Równocześnie to okres złych wynalazków, nieudanych doświadczeń, kuriozalnych pomysłów.
Rewolucje opowiadają historie alternatywne, pomysły pojawiające się na jej kartach są fantastyczne, niemożliwe do zrealizowania w rzeczywistości.
Morfolaki1 100 small square Morfolaki; tom 1 Po raz pierwszy udało się zebrać i przygotować do zaprezentowania szerszej publiczności jeden z najbardziej niesamowitych cykli komiksowych stworzonych w Polsce. Patrząc na ofertę zapowiedzi wydawniczych na marzec 2004, śmiało można powiedzieć, że trzeci miesiąc tego roku jest ‘miesiącem Skutnika’.
Rewolucje2 okladka small square Rewolucje 2: Elipsa Rewolucja techniczna dała nam wszystkim nieograniczone wręcz możliwości. W erze silnika parowego i żarówki elektrycznej nic nie jest w stanie zatrzymać zwycięskiego marszu cywilizacji ku świetlanej przyszłości. Przynajmniej tak nam się wydawało…
Morfolaki2 100 small square Morfolaki; tom 2 Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, w ramach imprezy TRACH! (Lublin, 20-24 kwietnia)odbędzie się premiera drugiego albumu z cyklu Morfołaki autorstwa Nikodema Skrodzkiego (scenariusz) i Mateusza Skutnika (rysunki).
Rewolucje3 okladka small square Rewolucje 3: Monochrom Monochrom to zbiór monografii traktujących o wynalazcach w ich najbardziej kluczowych momentach życiowych. W tym tomie spotkamy postaci historyczne, będziemy mogli przyjrzeć im się z bliska, ich pracy, jej efektom. Dowiemy się, kto tak naprawdę wynalazł kinematograf, kto stał za wynalezieniem promieni X, rozwiązana zostanie zagadka odkrycia bieguna północnego.
Blaki1 okladka small square Blaki Kim jest Blaki?
To niewielki, wiecznie czymś zatroskany facecik, który sprawia wrażenie, jakby całe życie spędzał na rozmyślaniach. Zgubiona gumka myszka czy puste miejsce w przedziale pociągu pospiesznego są w stanie sprowokować go do refleksji na temat natury wszechrzeczy.
Kantor okladka100 small square Wyznania Wlasciciela Kantoru ( . )( . )
Alicja okladka100 small square Alicja Są opowieści, które można opowiedzieć tylko w jeden, określony sposób i takie, które wręcz domagają się opowiadania wciąż od nowa.
Rewolucje4 okladka small square Rewolucje 4: Syntagma Czwarty tom jednej z najciekawszych – zarówno pod względem scenariusza, jak i rysunku – polskich serii komiksowych ostatnich lat. Alternatywny świat retro, jaki przedstawia Skutnik, fascynuje nawet wtedy, gdy opowiada o rzeczach z pozoru trudno zrozumiałych. Wszystkie niewyjaśnione dotąd wątki zostaną na kartach tego komiksu doprowadzone do końca.
Czaki okladka small square Czaki Kserowany już od kilku lat w drugim obiegu album Szcześniaka i Skutnika. Tym razem wydany na papierze kredowym i poszerzony o Czakiego 2 i inne dodatki.
Blaki2 okladka300 small square Pan Blaki Granie w totka, wizyta w urzędzie i u lekarza, branie kredytu, parzenie herbaty, zakupy… Czynności tak powszechne, że aż banalne. Jednak, gdy im się przyjrzeć, okazują się świetnym punktem wyjścia rozważań o sprawach najważniejszych. dociec prawdziwej natury rzeczy.
Morfolaki all okladka small square Morfolaki: complete story To wydanie zbiorcze wszystkich morfołackich historii napisanych przez Nikodema Skrodzkiego. Również tych niezrealizowanych, album oprócz 230 stron komiksowych zawiera bowiem scenariusze które nie zostały narysowane. Do tego mnóstwo szkiców, spis morfołackiej fauny i inne dodatki – prawdziwy essential :D
Blaki paski cover01 300x299 small square Blaki Paski Blaki. Paski to nie tylko trzeci – po Blakim i Panu Blakim – album z “niewielkim, wiecznie czymś zatroskanym faceciku” w roli głównej. To również trzy opowieści o tytułowym bohaterze, z których każda pokazuje go w zupełnie innych okolicznościach.
Rew5 cov 217x300 small square Rewolucje 5: Dwa Dni / Two Days This is my first international comic book, available worldwide. If you enjoy Submachine machinery, Covert Front urban design and overall Daymare Town atmosphere.