Img 0076

אני ומשפחתי בציר הזמן הלאומי

 • 1940-1945 מלחמת עולם השנייה

  1940-1945 מלחמת עולם השנייה
  בשנים 1940–1945 התרחשה מלחמת העולם השנייה, שאמנם נפתחה בעשור הקודם (1939) אך עיקרה התרחש בשנות ה-40. זו הייתה המלחמה הנרחבת ותובעת הדמים הגדולה ביותר בתולדות האנושות. ברית של מדינות דמוקרטיות וקומוניסטיות ברחבי העולם נלחמו במדינות הציר הטוטליטריות וגרורותיהן, בראשן גרמניה הנאצית ואיטליה הפאשיסטית. בשנים אלו גם התרחשה שואת העם היהודי באירופה, כאשר בסופה נרצחו שישה מיליוני יהודים.
 • הקמת הפלמ"ח

  הקמת הפלמ"ח
  המפקדה הארצית של ההגנה מחליטה להקים את הפלמ"ח, על בסיס סגל פיקודי של אנשים שפעלו כבר יחד במסגרת "הפלוגה הנודדת" ו"פלוגות השדה" בשנות .ה-30
 • עלייתה של סבתא רחל לוי ז"ל מטורקיה- צד של אמא

  עלייתה של סבתא רחל לוי ז"ל מטורקיה- צד של אמא
  עלתה לארץ מטורקיה עם אחיה והוריה בשנת 1942 והתיישבו בירושלים
 • הלנה לב סבתא מצד אבא עלתה לארץ מאוסטריה בשנת 1943

  הלנה לב סבתא מצד אבא עלתה לארץ מאוסטריה בשנת 1943
  עלתה לארץ בשנת 1943 מאוסטריה עם משפחתה ועברה לגור בירושלים
 • מלחמת העצמאות

  מלחמת העצמאות
  מלחמת העצמאות החלה ב-30 בנובמבר 1947. מיד לאחר שתוכנית החלוקה התקבלה בעצרת האו"ם, פתחו ערביי ארץ ישראל בפעולות תקיפה כנגד היישוב היהודי בארץ ישראל כדי למנוע את יישומה. יחידות מתנדבים מטעם הליגה הערבית חברו לסייע לתקיפות של הערבים המקומיים, ובהמשך הצטרפו אליהם גם מתנדבים מן האחים המוסלמים
 • הקמת רשת מקדונלד'ס

  הקמת רשת מקדונלד'ס
  נוסדה כאשר האחים ריצ'רד ומוריס מקדונלד פתחו מסעדה ששמה כשם משפחתם בסן ברנרדינו, קליפורניה. בשנת 1948 יצרו השניים "מערכת שירות מהיר", חדשנית, שכוננה את היסודות למסעדות מזון מהיר לעתיד לבוא
 • הכרזת העצמאות על מדינת ישראל

  הכרזת העצמאות על מדינת ישראל
  ההכרזת העצמאות על מדינת ישראל התקיימה ביום שישי, ה' באייר ה'תש"ח, 14 במאי 1948 בעיר תל אביב, בבית דיזנגוף שבשדרות רוטשילד 16. בטקס, שהתקיים בהתאם להחלטת מנהלת העם כשמונה שעות לפני סיום המנדט הבריטי בהתאם להחלטת החלוקה של עצרת האו"ם מכ"ט בנובמבר 1947, הכריז יושב ראש מנהלת העם דוד בן-גוריון על הקמת מדינת ישראל ונחתמה מגילת העצמאות. מאז חוגגת מדינת ישראל מדי שנה בתאריך זה את יום העצמאות
 • עליה לארץ בעת החדשה - מבצע עזרא ונחמיה

  עליה לארץ בעת החדשה - מבצע עזרא ונחמיה
  מבצע עזרא ונחמיה, הקרוי גם מבצע בבל או מבצע עולי בבל, הוא מבצע העלאת יהודי עיראק לישראל כחלק ממבצעי העלאת היהודים לארץ במהלך שנות ה-50. המבצע קרוי על שמם של עזרא ונחמיה, מנהיגים יהודים בבבל ובארץ ישראל בתחילת תקופת בית שני.
  אף שבתחילה אסר החוק העיראקי על יציאת יהודים מהמדינה, הצליחו יהודים רבים לצאת מעיראק ולעלות לישראל, בעיקר דרך פרס השכנה. המבצע החל באפריל 1950, לאחר שממשלת עיראק התירה את יציאתם של היהודים מתחומה, והוא אורגן ובוצע על ידי ממשלת ישראל.
 • סבא יהונתן לב ז"ל למד רוקחות בשווייץ

  סבא יהונתן לב ז"ל למד רוקחות בשווייץ
  מצד אבא
 • מלחמת סיני

  מלחמת סיני
  מלחמת סיני הייתה מלחמה קצרה שהתנהלה בין ישראל, בריטניה וצרפת מחד לבין מצרים מאידך, בין 29 באוקטובר ל-5 בנובמבר 1956. במהלך המלחמה כבש צה"ל את חצי האי סיני, למעט רצועה צרה לאורך תעלת סואץ, השמיד תשתיות צבאיות רבות ופגע בצבא המצרי. לאחר סיום המלחמה פינתה ישראל את כל השטח שכבשה. במקביל למערכה הישראלית ניהלו בריטניה וצרפת במשותף מבצע להשתלטות על תעלת סואץ, שנודע בשם "מבצע מוסקט
 • חתונתם של סבתא רחל ואליהו לוי ז"ל

  חתונתם של סבתא רחל ואליהו לוי ז"ל
 • הושלם מפעל ייבוש אגם החולה על ידי קק"ל

  הושלם מפעל ייבוש אגם החולה על ידי קק"ל
  אגם החולה היה אגם מים מתוקים בדרום עמק החולה, שהיווה חלק ממערכת נהר הירדן ויובש בשנות ה-50 של המאה ה-20. האגם השתרע על שטח של כ-14 קמ"ר, ומצפון לו השתרעו ביצות בשטח של כ-30 קמ"ר, ושטחים נוספים שהוצפו בעונת החורף והרחיבו את שטחי הביצות.
 • נאס"א

  נאס"א
  נאס"א נוסדה ב־29 ביולי 1958 מכוח חוק האווירונאוטיקה והחלל הלאומי, והחליפה את הסוכנות הלאומית לאווירונאוטיקה (NACA). הסוכנות הפכה למבצעית ב־1 באוקטובר 1958. מאז הקמתה אחראית נאס"א לכל תוכניות החלל האזרחיות של ארצות הברית. מבין הישגיה הבולטים ביותר של נאס"א ניתן למנות את שיגור האמריקאי הראשון לחלל במסגרת תוכנית מרקורי, הנחתת האדם הראשון על הירח במסגרת תוכנית אפולו ושיגורן של 135 משימות .מעבורות חלל במסגרת תוכנית מעבורות החלל
 • מלחמת וייטנאם

  מלחמת וייטנאם
  המלחמה החלה ב-1959 והסתיימה בניצחון צפון וייטנאם בשנת 1975 ובאיחודה של וייטנאם כולה תחת שלטון קומוניסטי, כשנתיים לאחר נסיגת ארצות הברית. מלחמה זו נחשבת לחוליה בולטת במלחמה הקרה בין הגוש המערבי-קפיטליסטי לגוש המזרחי-קומוניסטי. מעריכים כי מספר ההרוגים הכולל במלחמה היה קרוב לארבעה מיליון נפש, בהם כ-2 מיליון מאזרחי וייטנאם (צפון ודרום), לאוס וקמבודיה, כ-1.2 מיליון חיילים מצפון וייטנאם וכוחות הוייטקונג, כ-224 אלף חיילים מדרום וייטנאם וכ-58 אלף חיילים אמריקניים.
 • הביטלס

  הביטלס
  הביטלס (באנגלית: The Beatles; בעברית נקראים החיפושיות או חיפושיות-הקצב), הייתה להקה בריטית, הנחשבת על ידי רבים להרכב המוזיקלי החשוב והמשפיע ביותר של המאה העשרים בסוגת המוזיקה הפופולרית. הלהקה זכתה להצלחה רבה בשנות השישים של המאה העשרים, ומילאה תפקיד מרכזי בתרבות באותה התקופה. הלהקה השפיעה רבות על מוזיקת הרוק והפופ וגרמה למהפך גדול בהיסטוריית המוזיקה. המוזיקה שיצרה הלהקה הייתה בעלת השפעה מכרעת ומתמשכת על התפתחות המוזיקה הפופולרית.
 • דודה שלי אתי בינמין מצד אמא נולדה

  דודה שלי אתי בינמין מצד אמא נולדה
 • לכידת אלדוף אייכמן

  לכידת אלדוף אייכמן
  ב-1961 נלכד פושע המלחמה הנאצי אדולף אייכמן על ידי המוסד למודיעין ותפקידים מיוחדים והובא למשפט בישראל. במהלך משפטו נחשפו פרטים רבים וקשים על השואה, והחברה החלה לגלות יותר עניין בנושא הכאוב. אייכמן נמצא אשם ונידון למוות. הוא הוצא להורג ב-1962.
 • גביע אסיה בכדורגל

  גביע אסיה בכדורגל
  גביע אסיה בכדורגל 1964 נערך בישראל בין התאריכים 26 במאי ל-9 ביוני 1964. טורניר הגמר נערך בין 4 נבחרות בשיטת ליגה, כשכל אחת מהנבחרות נפגשה עם השנייה פעם אחת בלבד.
  המארחת, נבחרת ישראל, זכתה בגביע, לאחר שניצחה בכל משחקיה.
 • אבא שלי ליאור לב נולד

  אבא שלי ליאור לב נולד
 • מלחמת ששת הימים

  מלחמת ששת הימים
  אין ספק שהאירוע המשמעותי בתקופה זו היה מלחמת ששת הימים (1967), שפרצה לאור הסלמה מהירה במצב הביטחוני. ישראל הדהימה כשהביסה את צבאות מצרים, סוריה וירדן, השמידה את חילות האוויר שלהם תוך מספר ימים והכפילה את השטח שבשליטתה פי ארבעה ויותר - במהלך המלחמה ישראל כבשה את חצי האי סיני, את רמת הגולן, את רצועת עזה ואת הגדה המערבית, ושיחררה את ירושלים לרבות העיר העתיקה.
 • מלחמת התש"ה

  מלחמת התש"ה
  מלחמת ההתשה הייתה מלחמה בין ישראל לבין מצרים, שהחלה ב-8 במרץ 1969ונמשכה עד 7 באוגוסט 1970, מועד שבו הסכימו הצדדים על הפסקת אש שנכנסה לתוקף למחרת. המלחמה החלה כיוזמה מצרית להתשת ישראל תוך הפרת הסכם הפסקת האש שסיים את מלחמת ששת הימים: והיא הסתיימה בהתשה של שני הצדדים
  המלחמה נמשכה כשנה וחמישה חודשים לאורך החזית המצרית, ובה ניהלו צה"ל וצבא מצרים מלחמת התשה אחד כנגד השני. בסופו של דבר, המלחמה נגמרה בתיקו אסטרטגי. אף צד לא הצליח להדביר את הכוחות של היריב.
 • אפולו 11

  אפולו 11
  אפולו 11 הייתה המשימה המאוישת השישית בתוכנית אפולו. במהלך משימה היסטורית זו, שהחלה ב-16 ביולי 1969, נחת האדם הראשון שהילך על אדמת הירח - האסטרונאוט ניל ארמסטרונג האמריקאי, ב־20 ביולי. ב־24 ביולי שבו אפולו 11 וצוותה לכדור הארץ.
 • טבח הספורטאים באולימפיאדת מינכן

  טבח הספורטאים באולימפיאדת מינכן
  טבח הספורטאים באולימפיאדת מינכן הוא אירוע טרור פלסטיני שהתרחש ב-5–6 בספטמבר 1972, במהלך האולימפיאדה העשרים שהתקיימה במינכן בגרמניה המערבית, שבו נרצחו אחד-עשר ספורטאים, מאמנים ושופטים, חברי המשלחת האולימפית הישראלית, על ידי מחבלים פלסטינים מארגון "ספטמבר השחור".
 • מלחמת יום הכיפורים

  מלחמת יום הכיפורים
  מלחמת יום הכיפורים פרצה ביום הכיפורים ה'תשל"ד, 6 באוקטובר 1973, בהתקפת קואליציה של צבאות מדינות ערביות כנגד ישראל, בהובלתן של סוריה ומצרים. המלחמה התרחשה בעיקר בסיני וברמת הגולן, ונמשכה עד 24 באוקטובר 1973, יום כניסת הפסקת האש לתוקף. חילופי אש נמשכו עד 26 באוקטובר בחזית המצרית בחצי האי סיני ועד 1974 בחזית הסורית ברמת הגולן
 • אמא שלי סימה לב נולדה

  אמא שלי סימה לב נולדה
 • מכבי תל אביב זכתה בגביע הכדורסל באליפות אירופה

  מכבי תל אביב זכתה בגביע הכדורסל באליפות אירופה
  ב-7 באפריל 1977 זכתה מכבי תל אביב לראשונה בגביע אירופה בכדורסל לאחר ניצחון 77:78 על קבוצת מובילג'ירג'י וארזה. בדרך לגמר ניצחה הקבוצה את אלופת ברית המועצות, צסק"א מוסקבה, בתוצאה 79:91. לאחר הניצחון על צסק"א טבע כוכב הקבוצה, טל ברודי, את אחת האמירות הידועות ביותר של עולם הספורט הישראלי – "אנחנו במפה ואנחנו נישארים במפה, לא רק בספורט בהכל!".
 • דוד שלי איתמר לב מצד אבא נולד

 • מלחמת אפגניסטן - ברית המועצות

  מלחמת אפגניסטן - ברית המועצות
  מלחמת אפגניסטן היא מלחמה שערכה ברית המועצות באפגניסטן כנגד מורדים אנטי מרקסיסטיים שביקשו להפיל את ממשלת אפגניסטן. המלחמה נמשכה 10 שנים, מ־1979 עד 1989.
  בעקבות מרידות של גורמים אסלאמיים כנגד השלטון הקומוניסטי בקאבול, שנתמך מראשיתו על ידי ברית המועצות, החליטה האחרונה להושיט עזרה למשטר זה ולמנוע את התמוטטותו. העזרה החלה בייעוץ צבאי ומשלוחי נשק, וב־25 בדצמבר 1979 פלשו כוחות צבא גדולים לאפגניסטן והחלו בלחימה פעילה במורדים.
 • רצח ג'ון לנון

  רצח ג'ון לנון
  ג'וֹן וִינסְטוֹן אוֹנוֹ לֶנוֹן (באנגלית: John Winston Ono Lennon;‏ 9 באוקטובר 1940 – 8 בדצמבר 1980) היה זמר-יוצר, סופר, ופעיל שלום אנגלי. זכה לתהילת עולם כמייסד של להקת הביטלס. ביחד עם פול מקרטני יצר לנון את הרכב הרוק המצליח והמשפיע במאה העשרים. ב-2004 דירג אותו מגזין הרולינג סטון במקום ה-38 ברשימת "100 האמנים הגדולים בכל הזמנים".לנון נרצח בפתח ביתו, על ידי מרק דייוויד צ'פמן.
 • מבצע עופרה ומבצע תמוז

  מבצע עופרה ומבצע תמוז
  תקיפת הכור הגרעיני בעיראק, הידועה גם כמבצע אופרה ומבצע תמוז, הוא מבצע הפצצת הכור הגרעיני העיראקי ב-7 ביוני 1981 על ידי מטוסי חיל האוויר הישראלי. התקיפה בוצעה על ידי רביעיית מטוסי F-16 מטייסת 117 , רביעייה נוספת של מטוסי F-16 מטייסת 110 ומבנה של שישה מטוסי F-15 לחיפוי. המטוסים המריאו מבסיס חיל-האוויר "עציון" וטסו 1,100 ק"מ מעל ערב הסעודית. בתום הפעולה הושמד הכור העיראקי, הופסקה תוכנית הגרעין העיראקית, והוסר האיום הפוטנציאלי על מדינת ישראל. בני בריתה של ישראל הופתעו מהפעולה,
 • מלחמת לבנון הראשונה - מבצע שלום הגליל

  מלחמת לבנון הראשונה - מבצע שלום הגליל
  ב-1982 תקפה ישראל את לבנון במה שכונה מבצע שלום הגליל (או מאוחר יותר: "מלחמת לבנון"). מטרתה המוצהרת של ההתקפה הייתה הגנה על יישובי צפון הארץ מהתקפות המחבלים, בעיקר ארגונים פלסטינים שהתרכזו בדרום לבנון, במה שכונה בישראל "פתחלנד". המטרה שקבעה הממשלה בתחילת המלחמה הייתה כיבוש רצועה באורך 40 ק"מ, אך צה"ל הגיע בסופו של דבר עד לצפון לבנון וכבש את בירת לבנון ביירות. צה"ל גירש את אנשי אש"ף מלבנון, ומרכז הארגון עבר לתוניס, אך הדבר גבה ממנו מחיר דמים גבוה. צה"ל נסוג מרוב שטחי לבנון בשנת 1986.
 • בת דודתי אודליה בינימין נולדה

  בת דודתי אודליה בינימין נולדה
  מצד אמא
 • מבצע משה

  מבצע משה
  בין נובמבר 1984 לינואר 1985 חל מבצע צבאי, אשר כונה "מבצע משה". במסגרת המבצע הועלו לישראל כ-8,000 מיהודי אתיופיה, באמצעות רכבת אווירית של מטוסים ישראלים מסודאן לישראל.
 • אסון צ'רנוביל

  אסון צ'רנוביל
  אסון צֶ'רנוֹבִּיל הוא התאונה הגרעינית החמורה ביותר מאז החל העולם להשתמש באנרגיה גרעינית, ויש הטוענים כי זהו האסון האקולוגי החמור ביותר של המאה ה-20.
  התאונה התרחשה ב-26 באפריל 1986 בשעה 01:23 לפנות בוקר בבלוק הרביעי של הכור הגרעיני שבצפון מערב אוקראינה, כ-16 ק"מ מהגבול עם בלארוס, בזמן ששתי המדינות השתייכו לברית המועצות. האסון אירע כתוצאה מעלייה חריגה בטמפרטורה של ליבת הכור אשר גרמה להתכתה ולפריצת מעטפת ההגנה שלה, תוך שהיא מפיצה חומרים רדיואקטיבים לסביבה.
 • בן דודה אליאור בינימין נולד

  בן דודה אליאור בינימין נולד
  מצד אמא
 • האינתיפאדה הראשונה

  האינתיפאדה הראשונה
  בשנת 1987 חלה האינתיפאדה הראשונה, במהלכה התקוממו התושבים הערבים ביהודה, שומרון ועזה כנגד השלטון הישראלי. האינתיפאדה הסתיימה במלחמת המפרץ ב-1991 או עם חתימתם של הסכמי אוסלו ב-1993.
 • בת דודה שלי מיטל בינימין נולדה

  בת דודה שלי מיטל בינימין נולדה
  מצד אמא
 • מלחמת המפרץ

  מלחמת המפרץ
  מלחמה שהתרחשה מ-2 באוגוסט 1990 ועד 28 בפברואר 1991 ובמהלכה הוקמה, ברשות האומות המאוחדות, קואליציה בראשות ארצות הברית בת 34 מדינות, שמטרתה הייתה שחרור כווית הכבושה לאחר הפלישה העיראקית לכווית וכיבוש המדינה, החלה מועצת הביטחון של האומות המאוחדות בנקיטת סנקציות כלפי עיראק והציבה בפניה אולטימטום נסיגה תוך ארבעה חודשים מכווית, או שתשלמו מחיר כבד. משפג האולטימטום, פתחה קואליציה בראשות ארצות הברית, במבצע סופה במהלכו שוחררה כווית. במהלך הלחימה תקפה עיראק בטילים את ערב הסעודית ואת ישראל.
 • World Wide Web

  World Wide Web
  1991: World Wide Web - שירות הרשת הפנימי של CERN נפתח לכלל רשת האינטרנט. אתר ה-WWW הראשון באינטרנט היה info.cern.ch. לאורך שנות ה-90, חווה רשת האינטרנט גדילה מסיבית, לצד התקדמות מהותית גם במהירויות של המודמים הביתיים, כך שעוד לפני סוף העשור חיבור מהיר לאינטרנט הופך לזמין ונגיש.
 • בן דודה שלי גל בינימין

  בן דודה שלי גל בינימין
  מצד אמא
 • הסכמי אוסלו

  הסכמי אוסלו
  הסכמי אוסלו הם סדרה של הסכמים שנחתמו בין ישראל לבין הארגון לשחרור פלסטין (אש"ף), כחלק מתהליך השלום בין ישראל לפלסטינים. ההסכם המקיף - "גישת החבילה" .נועד להביא לפתרון קבע את מכלול הסוגיות התלויות ועומדות בסכסוך הישראלי-פלסטיני. ההסכם הביא את אש"ף להכיר במדינת ישראל ואת ישראל להכיר באש"ף כנציג העם הפלסטיני. ההסכם הראשון נחתם באוסלו ב-20 באוגוסט 1993, והסכם "אוסלו ב'" נחתם תחילה בטאבה ב-24 בספטמבר 1995, וכעבור ארבעה ימים נחתם רשמית בבית הלבן.
 • רצח ראש הממשלה יצחק רבין

  רצח ראש הממשלה יצחק רבין
  ב-4 בנובמבר 1995 נרצח ראש הממשלה יצחק רבין על ידי מתנקש יהודי, שהתנגד לפשרות עם הפלסטינים שאותן הוביל רבין. לאחר מותו החליף אותו שמעון פרס לזמן קצר, עד שהפסיד בבחירות לבנימין נתניהו בבחירות 1996.
 • אסון המסוקים

  אסון המסוקים
  אסון המַסוקים היה אסון תעופה שהתרחש בליל 4 בפברואר 1997. שני מסוקי יסעור של חיל האוויר הישראלי התנגשו מעל עמק החולה, בעת שהובילו לוחמים מחטיבת הנח"ל וחטיבת גולני . באירוע נהרגו כל 73 החיילים שהיו במסוקים. 8 מתוכם היו אנשי הצוות שהטיסו את המסוקים. בנוסף נהרגו שתי כלבות בשירות צה"ל לא היו נפגעים על הקרקע
  אסון המסוקים היה אסון התעופה הקטלני ביותר שבו היו מעורבים מסוקים.
 • השקת מנוע החיפוש גוגל

  השקת מנוע החיפוש גוגל
  גוגל (Google) הוא מנוע חיפוש הנמצא בבעלות חברת Google. זהו מנוע החיפוש הפופולרי ביותר באינטרנט ואתר האינטרנט הגדול בעולם. מדי יום הוא זוכה למאות מיליוני מבקרים השולחים אליו כ־3 מיליארדי בקשות ביום למציאת תוכן באתרי אינטרנט. המנוע פותח במקור על ידי לארי פייג' וסרגיי ברין בשנת 1997 ומשמש כדף הבית של חברת "גוגל".
 • פיגועי 11 בספטמבר

  פיגועי 11 בספטמבר
  בבוקר יום שלישי, 11 בספטמבר 2001 בערים ניו יורק ווושינגטון תשעה עשר טרוריסטים שהשתייכו לארגון הטרור האסלאמיסטי אל-קאעידה חטפו ארבעה מטוסי נוסעים. בכוונה תחילה הטיסו החוטפים שניים מהמטוסים, טיסה 175 של יונייטד איירליינס וטיסה 11 של אמריקן איירליינס, וריסקו אותם בכוונה לעבר מגדלי התאומים שבמרכז הסחר העולמי שבעיר ניו יורק. שני המגדלים קרסו בתוך שעתיים. כמו כן ריסקו החוטפים את טיסה 77 של אמריקן איירליינס אל תוך בניין הפנטגון בארלינגטון שבווירג'יניה.
  2,996 אנשים נספו בהתקפות אלו..
 • מבצע חומת מגן 29 במרץ 2002 - 10 במאי 2002

  מבצע חומת מגן 29 במרץ 2002 - 10 במאי 2002
  מִבְצָע חוֹמַת מָגֵן היה מבצע רחב היקף של צה"ל בשטחי יהודה ושומרון, שהתרחש בעקבות הפיגוע במלון פארק בנתניה, בו נרצחו 30 אזרחים ישראלים. מטרתו העיקרית הייתה לפגוע בתשתיות הטרור הפלסטיני ולעצור את גל הפיגועים, שהתעצם במסגרת האינתיפאדה השנייה. בפועל, הצליח צה"ל להגיע להישג חסר תקדים, שבסופו מיגר את הטרור באופן משמעותי, והרס את רוב התשתית הארגונית של הרשות הפלסטינית ביו"ש. המבצע היה נקודת המפנה באינתיפאדה השנייה, נקודה שלאחריה פחתו מאוד פיגועי הטרור, כמו גם מספר האבדות בישראל.
 • ההורים שלי הכירו

  ההורים שלי הכירו
  ההורים שלי הכירו במסיבת ערב יום העצמאות למדינת ישראל
 • אסון מעבורת החלל קולומביה - אילן רמון ז"ל

  אסון מעבורת החלל קולומביה - אילן רמון ז"ל
  בשם אסון הקולומביה נודעה התפרקות מעבורת החלל קולומביה מעל טקסס ב-1 בפברואר 2003
  בעת חזרתה לכדור הארץ ממשימה STS-107; באסון זה נספו שבעת אנשי צוות המעבורת: ריק האסבנד, מפקד; ויליאם מק'קול, טייס; מייקל אנדרסון, מפקד מטען ואחראי על הניסויים המדעיים; קלפנה צ'אולה, מומחית משימה, ילידת הודו; לורל קלארק, קצינת רפואה ימית בצי האמריקני ומנתחת מוטסת; דייוויד בראון, רופא וטייס מהצי האמריקני; ואילן רמון, מומחה מטען, האסטרונאוט הישראלי הראשון בחלל.
 • מלחמת לבנון השנייה

  מלחמת לבנון השנייה
  מלחמת לבנון השנייה התנהלה בין ישראל לחזבאללה בקיץ 2006 בלבנון ובצפון ישראל. המלחמה נפתחה בשם מבצע שכר הולם שלאחר מכן שונה לשם מבצע שינוי כיוון, אולם לאחר סיומה נקבע שמה למלחמת לבנון השנייה. בלבנון מכונה המלחמה מלחמת 34 הימים או מלחמת יולי . המלחמה נמשכה 34 ימים, מ-12 ביולי עד הפסקת האש ב-14 באוגוסט, אם כי כוחות צה"ל המשיכו לפעול בלבנון עד 1 באוקטובר.
 • אני נולדתי

  אני נולדתי
 • אח שלי נבו נולד

  אח שלי נבו נולד
 • השריפה בכרמל

  השריפה בכרמל
  השריפה בכרמל (מכונה גם אסון הכרמל) הייתה שריפת יער נרחבת, שהתרחשה מ-2 עד 6 בדצמבר 2010 באזור הכרמל שבמדינת ישראל. בשריפה נספו 44 בני אדם, כ-17,000 איש פונו מבתיהם, וקרוב ל-25 קמ"ר (25,000 דונם) ובהם כמה מיליוני עצים עלו באש[. השריפה כילתה יער, חורש ובתי מגורים בשטח נרחב מתוך פארק הכרמל והיישובים שבסביבתו, שטח המשתרע בין עספיא, שכונת דניה בחיפה, טירת כרמל, מגדים, כפר האמנים עין הוד, כפר צבי סיטרין ועין חוד. כבר ביומה הראשון הפכה השריפה לאסון השריפה הכבד ביותר בתולדות מדינת ישראל. .
 • חיסול אוסאמה בן לאדן

  חיסול אוסאמה בן לאדן
  ב 2 במאי 2011 - אוסאמה בן לאדן, המייסד והמנהיג של ארגון הטרור האסלאמיסטי הגלובלי אל-קאעידה, חוסל באחוזה הפרטית המבוצרת בה הסתתר בעיר אבוטאבאד שבפקיסטן, במבצע שערכה יחידת אריות הים של צי ארצות הברית.
 • פטירתה של סבתא רחל לוי מצד אמא

  פטירתה של סבתא רחל לוי מצד אמא
 • עליתי לכיתה א בית ספר הרצל

  עליתי לכיתה א בית ספר הרצל
 • התערבות צבאית נגד דאעש- 2014 עד היום

  התערבות צבאית נגד דאעש- 2014 עד היום
  בעקבות ההתקדמות המהירה של ארגון המדינה האיסלאמית (דאעש) בעיראק ובסוריה, בעקבות מעשי האלימות הברוטאליים שחברי הארגון מבצעים באלפי קורבנות, וכמו כן בשל החשש מכך שבמוקדם או במאוחר ארגון הטרור יתחיל לבצע פעולות טרור רבות במדינות שונות ברחבי העולם, במהלך קיץ 2014 ארצות הברית ובעלות בריתה הגבירו את מאמציהם לתת מענה לקיצונים האסלאמיים. מטרת ההתערבות הצבאית הייתה קודם כל לעצור את ההתקדמות של דאעש, לסייע לקבוצות המיעוט בהם הארגון מבצע רצח עם, ובסופו של דבר לגרום לכך שהארגון ייסוג מהאזורים אותם הוא כבש.
 • מבצע צוק איתן

  מבצע צוק איתן
  המבצע הוכרז בעקבות ירי רקטי בלתי פוסק מרצועת עזה לעבר אוכלוסייה אזרחית ויישובים בדרום ישראל, שהחל כתגובה ל"מבצע שובו אחים" של צה"ל לאחר חטיפת שלושת הנערים הישראלים ורציחתם ב-12 ביוני אותה שנה. בשלב הראשון כלל המבצע בעיקר הפצצות כבדות של חיל האוויר הישראלי, חיל השריון וחיל התותחנים ברצועת עזה, כשבמקביל ישראל ספגה ירי רקטי מרצועת עזה והתמודדה עם חדירה של מחבלים חמושים לשטחה שהגיעו מרצועת עזה דרך הים או דרך מנהרות. בשלב השני, שהחל ב-17 ביולי, נכנסו כוחות קרקעיים של צה"ל לרצועה
 • פטירתו של סבי אליהו לוי ז"ל מצד אמא

  פטירתו של סבי אליהו לוי ז"ל מצד אמא
 • עברתי לחטיבת פסגות יהוד

  עברתי לחטיבת פסגות יהוד
 • נטע ברזילי מנצחת באירוויזיון

  נטע ברזילי מנצחת באירוויזיון
  ב12 במאי 2018 – נטע ברזילי מישראל מנצחת בתחרות האירוויזיון 2018 שהתקיימה בליסבון, עם השיר "Toy". זהו הניצחון הרביעי של ישראל באירוויזיון מאז השתתפותה הראשונה ב-1973
 • בת המצווה שלי

  בת המצווה שלי