Індустріалізація. Результати перших п'ятирічок

By Dimulen
 • Курс на індустріалізацію

  Курс на індустріалізацію
  ХІV з'їзд ВКП (б) проголосив курс на індустріалізацію країни
 • Прийняття плану І п'ятирічки

  Прийняття плану І п'ятирічки
  ХV з'їзд ВКП (б) схвалив план І п'ятирічки (1928/1929 - 1932/1933)
 • "Серп та молот" Харківський моторобудівний завод

  "Серп та молот" Харківський моторобудівний завод
  1925 року довоєнні виробничі потужності заводу було відновлено. У 1926 року у заводі створили перші ударні бригади.
  У 1927/1928 року 88,3 % виробленої заводом продукції становив ручний і кінний сільгоспінвентар.
  У перші п'ятирічки завод освоїв виробництво тракторних молотилок та зерноочисних машин
 • Карткова система

  Карткова система
  Запроваджено нормановану (карткову) систему продажу хліба в містах.
 • "Шахтинська справа"

  "Шахтинська справа"
  Справа про контрреволюційну організацію інженерів та техніків, що працювали в кам'яновугільній промисловості СРСР — сфабрикований судовий процес над «шкідниками» у вугільній промисловості у Шахтинському районі Донбасу.
 • Харьковський завод транспортного машинобудування ім. Малишева

  Харьковський завод транспортного машинобудування ім. Малишева
  Державне підприємство, що спеціалізується на випуску та модернізації важкої і легкої бронетехніки, колишній Харківський завод транспортного машинобудування ім. В. О. Малишева (ЗТМ).
 • Київський завод «Ленінська кузня»

  Київський завод «Ленінська кузня»
  1931: Був спущений на воду буксирний пароплав з суцільнозварним корпусом.
  1932 р. - на Рибальському півострові була побудована суднобудівна верф, яка забезпечувала можливість будівництва до 30 суден на рік. Почали будувати річкові буксирні пароплави потужністю 300 к.с.
  1934: Будівництво річкових буксирних пароплавів потужністю 400 к.с., на які були встановлені клапанні парові машини власного виробництва.
 • Нижньодніпровський трубопрокатний завод

  Нижньодніпровський трубопрокатний завод
  1931 р. - пуск мартенівського цеху
  1932 р. - в старотрубном цеху вперше в СРСР почали виробництво бурильних труб
  1935 р. - введення в експлуатацію першого в країні колесопрокатного і новотрубного цехів
  1936 р. - утворені цех ремонту металургійних печей і цех зв'язку
 • Криворіжсталь

  Криворіжсталь
  16 червня 1931 року голова ВРНГ СРСР Г. Орджонікідзе підписує наказ про будівництво Криворізького металургійного заводу. Згідно з наказом завод необхідно було ввести в дію вже до кінця 1932 року.
  4 серпня 1934 року було запущено доменну піч № 1. Цей день вважається днем ​​народження заводу. Вже через чотири місяці домна дала рекордну кількість чавуну — 337 тонн замість запланованих 220. Першій домні дали ім'я «Комсомолка».
 • ХТЗ

  ХТЗ
  В 1929 р. було прийнято рішення про будівництво тракторного заводу у Харкові. 21 вересня 1931 р. колектив ХТЗ рапортував про готовність до пуску заводу-велетня, який був збудований і змонтований за п'ятнадцять мі­сяців. 28 вересня 1931 року постановою Всеукраїнського ЦВК заводу присвоєно ім'я «тов. Орджонікідзе». За роки роботи завод випустив більше 3 мільйонів тракторів та іншої важкої спеціалізованої техніки.
 • Запорізький комбайновий завод

  Запорізький комбайновий завод
  1931 - будівництво цеху по збиранню комбайнів.
  1932 - випуск комбайну "К-4-6"
 • Дніпродзержинська ГРЕС (Дніпровська ТЕЦ)

  Дніпродзержинська ГРЕС (Дніпровська ТЕЦ)
  Підприємство має три цехи: котлотурбінний, електричний, ремонтно-транспортний. На підприємстві встановлено 4 турбiни середнього тиску, загальною встановленою електричною потужнiстю 61,6 МВт. Встановлено 10 котлоагрегатiв середнього тиску загальною максимальною паровою потужнiстю — 1280 т/год.
 • Дніпрогес

  Дніпрогес
  У 1930-ті роки відома під назвою Дніпрельстан. Будівництво було розпочато 15 березня 1927 р. Внаслідок підйому води після спорудження греблі було затоплено понад 50 населених пунктів.
  Перший гідроагрегат ввели в експлуатацію 10.10. 1932 р., а вже 1939 р. стали до ладу всі 9 гідроагрегатів станції загальною потужністю 560 тис. кВт. Більш частина обладнання була поставлена американськими компаніями «Ньюпорт Ньюс» та «General Electric».
 • Запровадження паспортної системи в СРСР

  Запровадження паспортної системи в СРСР
  Постановою ЦВК та РНК СРСР «Про встановлення єдиної паспортної системи по Союзу РСР і обов'язкової прописки паспортів» вводилася обов'язкова паспортизація населення.
 • Дніпроалюмінійбуд

  Дніпроалюмінійбуд
  Всього в СРСР споруджено 35 індустріальних гігантів, третину з яких — в Україні. Серед них слід назвати Запоріжсталь, Азовсталь, Краммашбуд, Криворіжбуд, Дніпробуд, Дніпалюмінбуд,
 • Луганський паровозний завод

  Луганський паровозний завод
  27 листопада 1933 р. після реконструкції завод почав випускати локомотиву. За своєю виробничою потужністю він посів перше місце у Європі і друге у світ.
  1935 року завод отримав нову назву: «Ворошиловградський завод імені Жовтневої революції»
 • Дніпродзержинський коксохімічний завод

  Дніпродзержинський коксохімічний завод
  Історія одного з перших підприємств вітчизняної коксохімії розпочалася в серпні 1927 року. Спочатку коксохім планувався як окремий цех Дніпровського металургійного заводу. І лише потім він виділився в самостійне підприємство — Дніпродзержинський коксохімічний завод № 24. Багато потужностей заводу зводилися під керівництвом інженерів з Бельгії, Франції, Німеччини.
 • Боротьба з саботажниками

  Боротьба з саботажниками
  Шкідництво — це дія або бездіяльність, спрямовані на підрив промисловості, транспорту, сільського господарства, грошової системи, торгівлі або інших галузей народного господарства, а так само діяльності державних органів чи громадських організацій з метою ослаблення Радянської держави.
 • Азовсталь

  Азовсталь
  Влітку 1930 року в м. Маріуполь розпочалось будівництво заводу.12 серпня 1933 р. дала перший чавун доменна піч № 1. Того ж року став до ладу перший сталеплавильний агрегат — мартенівська піч № 1.
 • Запоріжсталь

  Запоріжсталь
  16 листопада 1933 року відзначається як день народження комбінату «Запоріжсталь». Цього дня на доменній печі № 1 була видана перша плавка чавуну. В 1935 році стала до ладу перша мартенівська піч, у 1937 році — слябінг.
 • Дніпродзержинський цементний завод

  Дніпродзержинський цементний завод
  Будівництво заводу почалося 1929 року. 4 серпня 1934 року "Кам'янський цементний завод" введено в експлуатацію з проектною потужністю 200 тисяч тонн на рік
 • Прийняття плану ІІ п'ятирічки

  Прийняття плану ІІ п'ятирічки
  Другий п'ятирічний план (1933-1937 рр.) Був затверджений XVII з'їздом ВКП (б) (1934 г.). У цей план були включені масштабні завдання, у тому числі остаточна ліквідація капіталістичних елементів, колективізація сільського господарства.
 • Краммашбуд

  Краммашбуд
  Підприємство важкого машинобудівництва, розташоване у м. Краматорську. В1934 р. закінчилась реконструкція підприємства, заснованого німецькою машинобудівною фірмою "В. Фіцнер і К. Гампер".
 • "Рекорд" Олексія Стаханова

  "Рекорд" Олексія Стаханова
  Відбійник шахти "Центральна-Ірміно" протягом зміни видобув 102 т. вугілля при нормі 7 т.
 • Харківський верстатобудівни́й завод

  Харківський верстатобудівни́й завод
  Першу продукцію (радіально-свердлильні і шліфувальні верстати) завод випустив в 1933 році, ще до закінчення будівництва. Будівництво заводу було завершено в 1935 році.
  На повну виробничу потужність завод вийшов в 1936 році.
 • Конституція УРСР 1937

  Конституція УРСР 1937
  XIV надзвичайний з'їзд рад УРСР. Цього дня було урочисто затверджено нову, вже третю Конституцію республіки, яка засвідчувала: «в основному» соціалізм побудовано.
 • Запровадження трудової книжки в СРСР

  Запровадження трудової книжки в СРСР
  Раднарком СРСР прийняв постанову «Про запровадження трудових книжок». Вони стали однаковими для всіх громадян і діяли на всій території СРСР. В результаті видачі таких документів все працездатне населення країни було закріплене за підприємствами.
 • Прийняття плану ІІІ п'ятирічки

  Прийняття плану ІІІ п'ятирічки
  Цю п'ятирічку як для всього СРСР, так і для України затвердив XVIII з'їзд ВКП(б) 1939. Головним завданням третьої п'ятирічки було проголошено випередження головних капіталістичних країн за продукцією на душу населення.
 • 8-годинний робочий день

  8-годинний робочий день
  "Про підвищення норм виробітку і зниження розцінок в зв'язку з переходом на 8-годинний робочий день" - Указ Президії Верховної Ради СРСР від 26 червня 1940 р.