Look.com.ua 98245 1

ЮКІО МІСІМА

  • НАРОДЖЕННЯ

    НАРОДЖЕННЯ
    Народився Юкіо Місіма (справжнє ім'я - Кімітаке Хіраока) в 1925 році в сім'ї державного чиновника. З дитинства жив у бабусі, яка і займалася його вихованням, відірвавши від батьків і родичів. Маленькому Кімі заборонялося гуляти зі своїми однолітками і грати в галасливі ігри, тому він виріс тихою, замкнутою дитиною.
  • ДИТИНСТВО

    ДИТИНСТВО
    У шість років, за протекцією свого діда, колишнього губернатора Південного Сахаліну, він вступає до привілейованої школи Гакусюїн, де навчаються діти зі знатних родин, у тому числі з імператорської. Через тринадцять років закінчує її першим учнем свого випуску.
  • ПОЧАТОК ТВОРЧОГО ШЛЯХУ

    ПОЧАТОК ТВОРЧОГО ШЛЯХУ
    Писати Місіма починає набагато раніше. До шістнадцяти років (саме в цьому віці він бере псевдонім) з під його пера виходить повість "Квітучий ліс". Написана напередодні вступу Японії в Другу світову війну, вона вперше розкриває внутрішній світ автора, для якого Краса і Смерть є поняттями домінуючими, визначальними саме життя і багато в чому рівнозначними.
  • НАГОРОДА

    НАГОРОДА
    В вересні 1944 року Місіму було запрошено до Імператорського палацу, де він отримав з рук Імператора Сьова нагороду за успіхи в навчанні — годинник.
  • ЮНІСТЬ

    ЮНІСТЬ
    Підкорившись батьковій волі, Місіма Юкіо вступив на правничий факультет Токійського університету, де вивчав німецьке право. Місіма розлучився зі своїм першим коханням Мітані Куніко, молодшою сестрою Мітані Макото. Саме Куніко та Макото стали прообразами для Соноко й Кусано, персонажів пізніше написаного роману «Сповідь маски».
  • ПІСЛЯВОЄННИЙ ПЕРІОД

    ПІСЛЯВОЄННИЙ ПЕРІОД
    У січні 1946 року Місіма подорожував до Камакури, де одвідав відомого вже на той час майбутнього нобелівського лауреата з літератури Кавабату Ясунарі. Місіма показав йому два рукописи своїх оповідань «Середньовіччя» та «Цигарка». У червні 1946 року, за сприяння Кавабати, «Цигарку» було надруковано в журналі «Нінґен». Так Кавабата Ясунарі посприяв молодому Місімі вступити в світ друкованого слова, за що той був йому вдячний до кінця свого життя.
  • СЛУЖБА

    СЛУЖБА
    У листопаді 1947 року Місіма закінчив своє навчання в університеті. Попри успішно складені іспити, через незадовільний стан здоров'я його кандидатуру відхилив «Японський промисловий банк» (яп. 日本勧業銀行). Після відмови Місіма вирішив піти на державну службу, де йому пощастило більше. Він вступив на службу до Міністерства Імператорського двору, звідки згодом перейшов до Міністерства фінансів.
  • СПОВІДЬ МАСКИ

    СПОВІДЬ МАСКИ
    Справжню популярність Місімі приносить роман "Сповідь маски" (1949), написаний у традиційному для Японії біографічному жанрі - "ватакусі-сесецу". У ньому 24-річний автор з безпристрастністю досвідченого патологоанатома препарує власні почуття і юнацькі переживання, пропонуючи читачеві зазирнути туди, куди сторонніх зазвичай не пускають - у свій внутрішній світ.
  • ГОМОСЕКСУАЛЬНІСТЬ

    ГОМОСЕКСУАЛЬНІСТЬ
    Місіма зізнається у власній гомосексуальності і в садистській схильності. Ця книга стає фінальним акордом у його розриві з родиною - перед початком роботи над романом Місіма, випускник престижного Токійського університету, звільняється з міністерства фінансів, де працював юристом. Замість кар'єри державного чиновника він вибирає хитку дорогу письменства, що веде до слави. І, як вже дуже скоро стає зрозуміло, не помиляється.
  • ТВОРИ

    ТВОРИ
    Відразу за "Сповіддю маски" Місіма пише роман "Жага любові" (1951), пізніше включений ЮНЕСКО в список колекції шедеврів японської літератури. Це історія еволюції почуттів молодої вдови до юнака-садівника. Після публікації цієї книги за Місімою міцно закріплюється репутація майстра психологічної прози.
  • ЗОЛОТИЙ ХРАМ

    ЗОЛОТИЙ ХРАМ
    Написана в 1956 році книга "Золотий Храм", популярний твір письменника, якщо не всієї японської літератури ХХ століття. В основу роману покладено реальний факт спалення за шість років до цього древнього храму Кінкакудзі послушником буддійського монастиря. Місіма, якого ця історія не могла залишити байдужим, вирішує викласти свою версію події. Будучи повністю художнім твором, "Золотий Храм", тим не менш, деколи може справити враження документальної книги.
  • ЧЕРВОНА ПЛАНЕТА

    ЧЕРВОНА ПЛАНЕТА
    Дія в його творах відіграє незначну роль, розвивається повільно і присутня виключно в необхідних для повного розкриття душевних якостей персонажів кількостях. Можливо, саме тому там, де потрібна чітка сюжетна лінія і певний динамізм, Місіма зазнає поразки. Його науково-фантастичний роман "Червона планета" (1962) не став подією ні в загальнолітературному плані, ні виключно в жанровому.
  • СПОРТ

    СПОРТ
    Повернувшись на батьківщину, перше, що робить Місіма, - записується в тренажерний зал. Щоранку він виходить на пробіжку, а потім практикується в піднятті важкостей і запливах на великі дистанції. Не забуті і традиційні бойові мистецтва - Місіма планомірно, день за днем ​​удосконалює свої вміння в карате і бере уроки кендо, японського мистецтва володіння мечем.
  • ЗАКОЛОТ

    ЗАКОЛОТ
    В останні п'ять років життя Місіма, який досягнув вершини слави, раптом змінив свої політичні переконання, перетворившись на радикального монархіста. Для підтримки він створив студентську воєнізовану організацію "Товариство щита". Пізнім ранком разом з чотирма молодими учнями він зробив заздалегідь приречену спробу підняти заколот на одній з токійських військових баз.
  • РИТУАЛЬНЕ САМОГУБСТВО

    РИТУАЛЬНЕ САМОГУБСТВО
    Зранку 25 листопада, перед сумнозвісними подіями, Місіма надіслав своєму редакторові текст роману «Падіння янгола» — останню книгу тетралогії «Море достатку» і, як виявилось, останній твір Місіми взагалі. Окрім Місіми, обряд сеппуку вчинили також 7 його послідовників.