Gumoreska bajka pavla glazovogo

Павло Прокопович Глазовий

 • Родина поета

  Батько ,Прокіп Глазовий, був добрим господарем, мав двійко коней, землю. Мати була дочкою священика. Павло мав брата і двох сестер. В родині свято шанували працю й справедливість
 • Народження

  Народження
  В селищі Новоскелюватка, Казанківського району Миколаївської області народився майбутній поет-гуморист. На той час селище відносилось до Кіровоградщини — славного козацького краю, більш відомого всім як Дике поле. . На місці, де була хатина тепер тільки меморіальний знак – камінь з червоного граніту, на якому викарбувано слова: «На цьому місці знаходилась хата родини Глазових, в якій 30 серпня 1922 року народився відомий поет-сатирик, корифей української сатири та гумору П.П. Глазовий»
 • Period: to

  Дитинство

  Коли Павлові було 8 років, родина Глазових виїхала на Миколаївщину, в індустріальне селище, перекваліфікувавшись із селян (не з власної волі) у пролетаріат.
 • Тяжкі часи

  Тяжкі часи
  Батько ,Прокіп Глазовий, був добрим господарем, мав двійко коней, землю. Мати була дочкою священика. Павло мав брата і двох сестер. В родині свято шанували працю й справедливість
 • Перші університети

  Перші університети
  Закінчив я семилітку і не став думати-гадати про своє майбутнє, а почав готувати документи до вступу в Новомосковську педагогічну школу, що неподалік Дніпропетровська.В 1940 році закінчив Новомосковську педагогічну школу.
 • Служба в армії

  Служба в армії
  Підійшла осінь 1940 року. Хоч і
  Має броню, але проситься в армію. Після проходження медичної комісії на мандатній комісії було вирішено направити поета служити в авіацію.
  У жовтні сорокового його призвали, а вже 20 листопада прийняв присягу, будучи зарахованим в курсанти школи молодших авіаційних спеціалістів.
  З цього й почалася довга шестирічна служба в армії, жирно пофарбована у темні кольори лихоліттями війни…
 • Воєнне лихоліття

  Воєнне лихоліття
  Прослуживши рік, був направлений на службу механіком на аеродром в м. Орші в Західній Білорусії. Там юного сержанта застала війна. Разом із напарником- механіком, на чудом уцілілому поштовому біплані У-2 вони врятувалися від полону. Після довгої і ретельної перевірки Глазового направляють на захист Ленінграда, де той вистояв усю блокаду — від першого до останнього дня. Демобілізувавсяї у 1947 році. Повернувся додому з трьома бойовими орденами, які одразу пороздавав дітлахам.
 • Ранній шлюб

  Ранній шлюб
  Майбутня дружина Неля навчалася в тому ж інституті на факультеті російської філології. Вона була киянкою, полькою, з бідної сім’ї, на вісім років молодшою за нього. Її батьків було репресовано, і вона виховувалася трьома тітками: Юзефою, Вандоюі Людвігою. У шлюбі Неля та Павло нажили двох дітей: Андрія та Олександру.
 • Period: to

  Кремінь науки

  Навчався в Криворізькому педагогічному інституті, де його запримітив Остап Вишня.Письменник почав опікуватися подальшою долею талановитого юнака, подбав про те, щоб його перевели навчатися у Київ.
  У 1950 році закінчив філологічний факультет Київського педагогічного інституту ім. Максима Горького.
 • Редактор журналу " Перець"

  Редактор журналу " Перець"
  з 1950 по 1961 рік працював у студії молодих гумористів при журналі “Перець”.
  Через два роки (два місяці) став заступником головного редактора. Він був не тільки чудовим поетом-гумористом, він був талановитим адміністратором. Саме при Глазовому наклад "Перцю" виріс до 3,5 мільйонів примірників!
 • Period: to

  Журнал " Мистецтво"

  Працював деякий час на радіо редактором музично-гумористичної програми, потім став заступник головного редактора в журналі «Мистецтво», фактично очоливши відділ «Новини кіноекрану». Писав репризи для цирку та інтермедії на телебачення, зокрема для Штепселя й Тарапуньки.
  підтримував тісні зв'зки з Юрієм Нікуліним.
 • Period: to

  Членство у Спілці письменників

  Глазового запрошують виступати в філармонії , в бюро пропаганди літератури. Це були справді «касові» виступи — вільних місць не було, зали ломилися від глядачів.
 • Розлучення

  Після довгого і болючого процесу розлучення Неля Андріївна забрала доньку Олександру, а син Андрій залишився з батьком, — вони разом перебралися в комунальну квартиру.
 • Лауреат премії ім. Остапа Вишні

  Лауреат премії ім. Остапа Вишні
  Книга «Сміхологія» стала наче основним звітом автора перед Богом та шанувальниками українського гумору. Після того вона витримала чисельні перевидання.
 • Лауреат премії ім. Петра Сагайдачного

 • Нагороджено орденом «За заслуги»

 • «Куміада» та «Архетипи»

  «Куміада» та «Архетипи»
  Поема про походеньки нашого славного пращура Тараса Бульби вже в сучасному житті.
 • ... життя прожив для того, щоб людям весело було.

  ... життя прожив для того, щоб людям весело було.
  Тіло народного улюбленця було поховано на Байковому кладовищі в самому серці України. Біля ще свіжої могили люди читали твори поета і сміх мимоволі пробивався крізь сльози присутніх, наче безцінний дарунок від великого Майстра. Народ, який сміється над своїм лихом, — непереможний!