Польсько-більшовистська війна. Варшавська угода (між УНР та Польщею).

Timeline created by dmitrogoncharenko7
In History
 • Початок польського наступу

  Початок польського наступу
 • Підписання Варшавської угоди

  Підписання Варшавської угоди
  Варша́вський договір, або Договір Пілсудський — Петлюра — політичні й військові конвенції, підписані представниками Польщі і Української Народної Республіки, які розроблялись таємно від уряду УНР й польського сейму. За ними в обмін на визнання незалежності УНР і військову допомогу Симон Петлюра погоджувався визнати українсько-польський кордон по річці Збруч і далі по Прип'яті до її гирла.
 • Врангель очолює Добровольчу армію в Криму

  Врангель очолює Добровольчу армію в Криму
  Російська Армія — оперативно-стратегічне з'єднання «білих» на території Півдня України у квітні-листопаді 1920 року, під час Російської Громадянської війни.Після прийняття генералом Петром Врангелем посади Головнокомандуючого Збройними силами Півдня Росії, останні були ним реорганізовані і 28 квітня 1920 року перейменовані у Російську армію. На фотографії: Врангель із своєю армією у Севастополі.
 • Вхід польських військ та армії УНР до Київа

  Вхід польських військ та армії УНР до Київа
  6 травня відбувся вступ до Києва польського патруля легких кіннотників з групи полковника Ю. Рибака, які на трамваї з Пущі-Водиці доїхали до центру міста — Хрещатика — і повернулись назад. Перші польські роз'їзди з'явилися в Києві ще 5 травня на західній окраїні міста, у Святошино, близько 7 години ранку.
 • Початок контрнаступу більшовиків

  Початок контрнаступу більшовиків
  При розгляді питання про наступ Червоної армії на Варшаву у ЦК РКП(б) були сумніви щодо його доцільності, причому голова Раднаркому В. Ульянов був рішуче за те, щоб «іти». (На фотографії: Михайло Калінін та Лев Троцький вітають війська Червоної Армії. Наступ Червоної Армії).
 • Захоплення Червоною армією Київа

  Захоплення Червоною армією Київа
  12 червня 3-я польська армія полишає Київ.
 • Захоплення "біліми" Південної Таврії

  У ході успішно проведеної операції в червні 1920 року частинам Російської армії вдалося вирватися з Криму і прорватися до Донбасу.
 • Контрнаступ "червоних" на кримському напрямку

  Однак у серпні подальший наступ Російської армії було зупинено, в тому числі, у зв'язку з поразкою під Каховкою, по всьому фронту в Північній Таврії тривали запеклі бої.
 • Підписання "ноти Керзона". Встановлення кордону по "лінії Керзона"

  Підписання "ноти Керзона". Встановлення кордону по "лінії Керзона"
  Лінія Керзона — умовна демаркаційна лінія, запропонована Джорджем Керзоном як можливий кордон перемир'я у війні між більшовицькою Росією і щойно відновленою Польською республікою.
 • Варшавська битва (Диво на Віслі)

  Варшавська битва (Диво на Віслі)
  Варша́вська би́тва («Диво на Віслі», 13—25 серпня 1920) — вирішальна битва радянсько-польської війни 1919—1921 років, у результаті якої Польська Республіка зуміла відстояти незалежність, завдавши поразки Червоній армії. Союзником польських військ були українські військові з'єднання УНР. (На фотографії: Після Варшавської битви. Польські солдати показують захоплені радянські бойові прапори).
 • Period: to

  Контрнаступ поляків (Львівська операція)

  Про львівську трагедію майбутній генсек ЦК ВКП(б) Йосип Сталін швидко «забув», зваливши всю провину за поразку на польському фронті на командуючого Західним фронтом Михайла Тухачевського.
 • Союз Нестор Махна з більшовиками

 • Period: to

  Другий зимовий похід армії УНР

  Дру́гий зимо́вий похі́д, Листопадовий рейд Армії Української Народної Республіки — жовтень-листопад 1921 року. Загальне командування Повстанською Армією здійснював Юрій Тютюнник, начальником штабу був полковник Юрій Отмарштейн.
 • Договір про перемир'я й прелімінарні умови миру між Українською СРР і Російською СФРР та Польщею

  Договір про перемир'я й прелімінарні умови миру між Українською СРР і Російською СФРР та Польщею
  Договір про перемир'я й прелімінарні умови миру між Українською СРР і Російською СФРР та Польщею — прелімінарний мирний договір, підписаний РСФРР і УСРР із Польською Республікою 12 жовтня 1920 в столиці Латвії Ризі в результаті розпочатих 17 серпня 1920 у Мінську і продовжених далі в столиці Латвії перемовин щодо вироблення умов припинення війни й укладення миру між договірними сторонами.
 • Перекопсько-Чонгарська операція

  Перекопсько-Чонгарська операція
  Перекопсько-Чонгарська операція — наступальна операція військ південного фронту під командування М. В. Фрунзе, під час Громадянськой війни проти російської армії генерала П. М. Врангеля з метою прориву на Перекопському перешийку та Сиваші, та заняття Криму. Цими бойовими діями закінчилась Громадянська війна в європейській частині Росії. Час/дата початку 7 листопада 1920
  Час/дата закінчення 17 листопада 1920
 • Базарська трагедія

  Базарська трагедія
  бій 17 листопада 1921 року поблизу села Малі Міньки, Овруцький повіт, Волинська губернія. У ході цієї битви в боротьбі з більшовиками зазнала поразки Волинська група Повстанської армії УНР під командуванням генерала-хорунжого Юрія Тютюника. Більшість істориків вважають, що Листопадовий рейд майже не мав шансів на успіх, це був радше похід відчаю й акт героїзму. На фотографії: Розстріл полонених.
 • Наказ РНК про знищення "махновців"

 • Підписання Ризького миру

  Підписання Ризького миру
  Ризький мир — договір, підписаний у Ризі 18 березня 1921 року представниками РСФРР і УСРР, з одного боку, та Польщі — з другого, який формально закінчив польсько-радянський збройний конфлікт 1919—1920 років, санкціонував поділ українських і білоруських земель між Польщею та Радянською Росією та фактично анулював Варшавський договір 1920 року.