עליית היטלר לשלטון

By tulka
 • אגדת הסכין בגב

  הפצת אגדת "הסכין בגב", שכביכול היהודים והקומוניסטים הם אלה שבגדו
  בגרמניה ולכן הם האחראים לתבוסתה במלחמת העולם הראשונה, סייעה לנאצים לזכות בתמיכה רבה יותר בקרב העם הגרמני. המפלגה הנאצית הגבירה את
  ההסתה האנטישמית נגד היהודים.
 • הסכם ורסאי

  חוזה
  הצגת "הסכם ורסאי" 1919 כהסכם משפיל, שנכפה על גרמניה עם סיום מלחמת העולם הראשונה. ההסכם שרפובליקת ויימאר חתמה עליו כלל:
  - ויתורים על שטחים.
  - התחייבות לשלם פיצויים לבעלות הברית (כי היא האשמה במלחמה).
  - איסור על החזקת נשק כבד.
  - הגבלת הצבא לצבא בן מאה אלף חיילים בלבד.
 • המצב הכלכלי הקשה

  המצב הכלכלי הקשה של רפובליקת ויימאר: האינפלציה הגבוהה, האבטלה הקשה והחרפת המשבר בגרמניה בהשפעת המשבר הכלכלי העולמי בשנים 1929-1932, העמיקו את הייאוש בגרמניה ומצאו במפלגה הנאצית גורם מושיע. יש לציין, שהמפלגה הנאצית הציגה תוכניות כלכליות שהתמקדו ביצירת מקורות תעסוקה להמוני המובטלים ובמפעלי בנייה ציבורית.
 • התעמולה הנאצית

  התעמולה הנאצית
  התעמולה הנאצית: הנאצים כינסו כנסים ראוותניים בהם נאם היטלר. הם עשו שימוש בכל אמצעי התקשורת כשהוקיעו את רפובליקת ויימאר, בזו למשטר הדמוקרטי, הסיתו נגד היהודים ונגד הקומוניסטים והציגו את היטלר והמפלגה הנאצית כיחידים שיכולים להציל את גרמניה.
 • הפחד מהשתלטות הקומוניזם

  הפחד מהשתלטות הקומוניזם נוצל גם כן על ידי המפלגה הנאצית שהגבירה את התעמולה שלה נגד הקומוניסטים, תוך הדגשה שרק היטלר הוא המתאים לעצור את "הסכנה האדומה" הנשקפת לגרמניה
 • הפיצול הפוליטי

  הפיצול הפוליטי ברפובליקת ויימאר וצמיחתן של מפלגות קיצוניות (מימין ומשמאל) גרם לאי יציבות פוליטית ולתחושה שהמשטר הדמוקרטי אינו מתפקד כראוי בגרמניה, מה שהקל על המפלגה הנאצית לקבל את אהדת הציבור הגרמני.