Row of personal computers istock 000018237896medium 650x371 710x434

Історія розвитку компютерної техніки

  • Відеофрагменг на тему історія розвидку компютерної техніки

    Відеофрагменг на тему історія розвидку компютерної техніки
  • Перша механічна рахівниця

    Перша механічна рахівниця
    Найпершу механічну рахівницю, яка мала практичне застосування (вона складалася з набору ричажків і коліщат), винайшов у 1642 р. французький математик Блез Паскаль. Щоб скористуватися таким приладом потрібно було набрати два числа на лицевій панелі, повернути ручку і тоді машина проводила об числення введених у неї чисел, але множити або ділити вона ще не могла.
    https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D0%BB%D0%B5%D0%B7_%D0%9F%D0%B0%D1%81%D0%BA%D0%B0%D0%BB%D1%8C
  • Перша програмна машина

    Перша програмна машина
    У 1832 р. англійський математик і винахідник Чарльз Бебідж сконструював першу програмну рахувальну машину, яку він назвав аналогічною машиною. Особливість цієї машини полягала в тому, що для виконання операцій їй була потрібна не людина а набір інструкцій.
    https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A7%D0%B0%D1%80%D0%BB%D0%B7_%D0%91%D0%B5%D0%B1%D0%B1%D1%96%D0%B4%D0%B6
  • Перша обчислювальна машина на електриці

    Перша обчислювальна машина на електриці
    Ідею Бебіджа після створення програмуючої обчислювальної машини вчені скористалися в 30-40-х рр. ХХ ст. Але замість великої кількості механічних деталей, які потрібно було машині Бебіджа, вчені змусили працювати в обчислювальних машинах електрику (перша програмуюча машина у 1805 р. була створена інженером Жозефом-Марі Жаккаром, ткацький станок, який міг створювати на тканині різноманітні візерунки із шовкових ниток різного кольору. https://uk.wikipedia.org/wiki/Жозеф_Марі_Жаккар
  • Перша ЕОМ

    Перша ЕОМ
    У кінці 30-х рр. в американському Гарварді був створений “Марк – 1” – це комп’ютер з великою кількістю реле, здібний складати, вичитати, множити і ділити дуже великі числа для виконання кожної обчислювальної операції. Йому потрібно було близько 4 секунд.
    https://uk.wikipedia.org/wiki/Марк_I
  • Використання ЕОМ в приватних компаніях

    Використання ЕОМ в приватних компаніях
    В 60-ті рр. їх вже використовували в приватних компаніях і державних установах. З’явилися ЕОМ різних типів, деякі з них розмірами як кімната. Дістали назву “Велике ЕОМ”, інші ті, що менші і могли поміститися на столі і дістали назву міні-ЕОМ.
    http://wiki.kspu.kr.ua/index.php/Історія_та_розвиток_комп’ютерної_техніки_та_обчислювальних_машин