הורד (1)

חייו של יצחק רבין

 • רבין נולד

  רבין נולד
  יצחק רבין נולד בירושלים. הוריו, רוזה כהן ונחמיה רבין, היו מחלוצי העלייה השלישית וחברי מפלגת אחדות העבודה.
 • רבין התחיל את לימודיו בבית הספר כדורי

  רבין התחיל את לימודיו בבית הספר כדורי
  רבין התחיל את לימודיו בבית ספר כדורי ב- 1937. לימודיו כללו חקלאות והנהלת חשבונות.
 • ההגנה והפלמ"ח

  ההגנה והפלמ"ח
  רבין הצטרף ל"הגנה" עוד כשהיה תלמיד בכדורי. ב-1941, בגיל 19, היה מראשוני המצטרפים לפלמ"ח שהוקם במאי. פעולתו הראשונה ביוני הייתה במסגרת שיתוף פעולה עם הצבא הבריטי להשתלטות על לבנון.
 • רמטכ"ל

  רמטכ"ל
  ב-25 בדצמבר 1963 מונה רבין על ידי ראש הממשלה לוי אשכול לרמטכ"ל השביעי, וכיהן בתפקיד זה בין השנים 1964 - 1968, שכללו את מלחמת ששת הימים.
 • שגריר ישראל בארצות הברית

  עם פרישתו מצה"ל, ולפי בקשתו, מונה רבין, בפברואר 1968, לשגריר ישראל בארצות הברית, וכיהן בתפקיד זה חמש שנים. בתקופה זו הפכה ארצות הברית לספק הנשק העיקרי של ישראל.
 • פרשת הדולרים

  פרשת הדולרים
  פרשת חשבון הדולרים היא כינוי לעבירה על הוראות הפיקוח על מטבע בידי ראש הממשלה יצחק רבין ואשתו, שהובילה לפרישתו של רבין מראשות הממשלה בשנת 1977, בעקבות המלצת היועץ המשפטי לממשלה, אהרן ברק.
 • רבין כשר ביטחון

  רבין כשר ביטחון
  עם הקמת ממשלת האחדות הלאומית ב-1984, לאחר שהוצב במקום השלישי (לאחר פרס ויצחק נבון ברשימת המערך, נקבע שרבין יכהן כשר ביטחון לאורך כל תקופת הרוטציה
 • ראש ממשלה- קדנציה ראשונה

  ראש ממשלה- קדנציה ראשונה
  בשנת 1992 הנהיגה מפלגת העבודה, לראשונה בישראל, בחירות פנימיות בהשתתפות כל חברי המפלגה ("פריימריז"). בהתמודדות על ראשות המפלגה, שנערכה ב-19 בפברואר, התמודדו רבין, פרס, ישראל קיסר ואורה נמיר. רבין זכה במעט יותר מסף 40% מהקולות שהיה דרוש כדי להימנע מסיבוב שני, ונבחר למועמד המפלגה לראשות הממשלה.
 • הסכם אוסלו

  הסכם אוסלו
  בספטמבר 1993 נחתמו הסכמי אוסלו עם הפלסטינים‏[16]. על צעד זה, שנותר שנוי במחלוקת עד ימים אלו, זכה רבין בפרס נובל לשלום יחד עם שמעון פרס ועם יאסר ערפאת.
  "פנינו היום אל הסיכויים הטובים, אל ימים ללא דאגה ולילות ללא חרדה, אל כלכלה צומחת וחברה שאינה יודעת מחסור. אם וכאשר יגיע לכאן השלום, שאנו כה רוצים בו, ישתנו חיינו מן הקצה אל הקצה. לא נחיה עוד רק על חרבנו", הכריז עם חתימת ההסכם בכנסת, אך גם ציין בדבריו שהוא מודע לסיכונים שההסכם טומן בחובו.
 • הסכם השלום עם ירדן.

  הסכם השלום עם ירדן.
  הסכם השלום בין ישראל לירדן נחתם ב-26 באוקטובר 1994 והסדיר את היחסים, הגבולות וחלוקת המשאבים בין ישראל לירדן רבין היה אחד מיוזמיו של הסכם זה..
 • רצח רבין

  רצח רבין
  ב-4 בנובמבר 1995, אור לי"ב בחשוון ה'תשנ"ו בסביבות שעה 21:45, בתום עצרת תמיכה בהסכמי השלום בכיכר מלכי ישראל בתל אביב, בעת שצעד לעבר מכוניתו, נורו 3 יריות לעברו של רבין. הוא הובהל למרכז הרפואי תל אביב, שם נפטר כעבור 40 דקות מפצעיו. הרוצח, יגאל עמיר, סטודנט דתי בן 25 מהרצליה, בעל השקפה ימנית רדיקלית, סבר כי הסכמי אוסלו הם סכנה קיומית למדינת ישראל, וקיווה שרצח רבין ימנע את מימוש ההסכמים. עמיר נידון למאסר עולם ולעוד שש שנים (במצטבר), לאחר שהורשע ברצח ובפציעת מאבטחו של רבין. נוסף על כך, הורשע עמיר, י