0654a57b049ff86ae29cca22ae20daccb9105fe7

Російсько-японська війна (8 грудня 1904-5 вересня 1905 р.)

  • Початок війни

    Початок війни
    Російсько-японська війна починається з нападу японського флоту адмірала Того на російську ескадру в Порт-Артурі. При цьому японцями пошкоджено 3 броненосця і 5 крейсерів. У той же день інша японська ескадра (адмірала Уріу) атакує в корейському порту Чемульпо російський крейсер «Варяг» і канонерського човна «Кореєць». Слідом за раптовими атаками 27 січня російський флот на Далекому Сході, не здатний більше до прямих сутичок з японським, блокований в Порт-Артурської гавані.
  • Загибель командувача

    Загибель командувача
    1-ї Тихоокеанської ескадри С. О. Макарова при підриві на міні броненосця «Петропавловськ».
  • Period: to

    Бій на річці Ялу

    Бій на річці Ялу (Тюренченский бій): відкинувши російський загін Засулич, армія Куроки переходить китайсько-корейську кордон.
  • Висадження армії

    Висадження армії
    На Ляодунському півострові, трохи на північ від Далекого і Порт-Артура висаджується 2-я японська армія генерала Оку.
  • Бій у Цзиньчжоу

    Бій у Цзиньчжоу
    Потужним бомбардуванням з суші і моря армія Оку змушує відступити полк Н. Третьякова. Завдяки цьому на наступний день японці беруть Далекий. Незабаром вони блокують з суші Порт-Артур. Війська Оку виступають на північ, проти головних російських сухопутних сил Куропаткін, а для облоги Порт-Артура прибуває 3-тя японська армія генерала Ноги.
  • «Бої на перевалах»

    «Бої на перевалах»
    Відтіснивши Східний загін генерала Келлера, Куроки продовжує рух корейського кордону на північний захід, на головні сили Куропаткін.
  • Period: to

    Битва біля Вафангоу

    Невдача спроби невеликого 1-го Східно-Сибірського корпусу генерала Г. Штакельберга ударом по армії Оку прорвати блокаду Порт-Артура.
  • 3-тя японська армія Ноги приступає до облоги Порт-Артура

    3-тя японська армія Ноги приступає до облоги Порт-Артура
    Який обороняє російський гарнізон чисельністю приблизно 50 тис. чоловік.
  • Period: to

    Бій у Дашічао

    Армія Оку змушує до відступу Південний загін генерала Зарубаева. Втративши в цій сутичці більше, ніж росіяни, японці, однак, захоплюють порт Інкоу, перериваючи не тільки сухопутний, а й морську зв'язок з Порт-Артуром. Оку, як і Куроки, продовжує рух на головні сили Куропаткін.
  • Period: to

    Битва при Сандепу

    Куропаткін ще раз пробує контрнаступать на японців трохи західніше місця колишньої битви на Шахе, однак і ця його спроба терпить провал. Хоча бій закінчується «нічийним» результатом, потіснити японську армію на південь не вдається. Російські втрати в битві більше, ніж у ворога (12 і 9 тис.).
  • Відправлення з Лібави

    Відправлення з Лібави
    в Тихий океан російської військової ескадри Небогатова
  • Ескадри Рожественського і Небогатова

    Ескадри Рожественського і Небогатова
    З'єднуються біля берегів Індокитаю і разом направляються до Владивостока.
  • Period: to

    Цусимський бій

    Переважаючі сили японської флотилії Того перекривають шлях ескадра Рожественського і Небогатова в Цусімській протоці (між південним краєм Корейського півострова і островом Кюсю). У бою, що зав'язався - однієї з найбільших морських битв світової історії - російський флот терпить така поразка, якого він не знав з часу свого заснування. З 29 російських судів рятуються лише 7.
  • Здача в полон

    Здача в полон
    Російська загін генерала Ляпунова, який захищав Сахалін (3200 осіб, включаючи ополчення з каторжан), здається в полон через повну чисельної переваги японців.
  • Висадка японських військ на Сахаліні.

    Висадка японських військ на Сахаліні.
    Японські війська висадились на Сахаліні.
  • Заворушення в Токіо з приводу умов Портсмутского світу

    Заворушення в Токіо з приводу умов Портсмутского світу
    Маса японського населення, не знаючи про повне фінансове і військове виснаженні своєї країни, вважає мирні умови досить невигідними. 5 вересня протестувати проти них на вулиці Токіо виходить 30тисячний натовп. Під час приборкання заворушень поліцією гине 17 і отримує поранення до тисячі чоловік, в місті розгромлено до 70% поліцейських ділянок. Внаслідок народного невдоволення результатом війни 7 січня 1906 принуждається до відставки уряд генерала Кацура Таро.