תנועות נוער

 • 1954 BCE

  הקמת הצופים

  הקמת הצופים
  תנועת הצופים היא תנועה חברתית כלל עולמית. מטרתה היא לפתח אנשים צעירים גופנית ורוחנית כך שהנוער יוכל לקחת מקום מועיל יותר בחברה. מטרה זו מושגת באמצעות חינוך בלתי פורמלי עם דגש על פעילויות מעשיות בחוץ, בטבע. התנועה נוסדה ב-1907 על ידי רוברט באדן פאוול, לוטננט-גנרל במילואים מהצבא הבריטי. הוא היה גם באותה תקופה חבר בכיר ב"בריגדת הבנים" (ארגון נוער נוצרי). כיום כוללת התנועה למעלה מ-42 מיליון חברים ב-217 מדינות וטריטוריות.
 • 1929 BCE

  הקמת בני עקיבא

  הקמת בני עקיבא
  בני עקיבא היא תנועת נוער ציונית-דתית בינלאומית, הדוגלת בערכי תורה ועבודה. בני עקיבא בישראל היא תנועת הנוער המרכזית של הציבור הדתי לאומי בישראל ותנועת הנוער השלישית בגודלה בישראל. .שמה של התנועה נגזר משמו של רבי עקיבא, שמסמל הן את הגבורה היהודית והן את לימוד התורה.
 • 1926 BCE

  הקמת המחנות העולים

  הקמת המחנות העולים
  המחנות העולים היא תנועת נוער חלוצית־ציונית־סוציאליסטית המצהירה על חתירה לבניית חברה יהודית צודקת, שוויונית החיה בשלום עם שכניה. התנועה פועלת בכ-45 מחנות (סניפים) ובה כ-7,000 חניכים. חניכי התנועה הקימו והיו מעורבים בכ-40 קיבוצים, בעיקר בגבולותיה של ישראל. בעבר התגייסו חניכיה לפלמ"ח. כיום חניכיה מתגייסים למסלול גרעיני הנח"ל אחרי שנת שירות.
 • בית"ר

  בית"ר
  בית"ר, "ברית הנוער העברי על שם יוסף תרומפלדור", היא תנועת הנוער והצעירים של התנועה הרוויזיוניסטית לפני הקמת המדינה, ושל תנועת החרות לאחר הקמתה. התנועה, ששמה הוא ראשי תיבות של "ברית יוסף תרומפלדור", נקראת על שמו של יוסף טרומפלדור, המסמל גבורה יהודית בעת החדשה, ועל שמה של עיר-המצודה ביתר, המסמלת גבורה יהודית בעת העתיקה. על מנת לשמר את שמה של המצודה, מאוית השם טרומפלדור בת'. השם נקבע על ידי זאב ז'בוטינסקי, מי שכונה "ראש בית"ר", התנועה מזוהה עם הימין הפוליטי
 • הקמת ארגון נוער מד"א

  הקמת ארגון נוער מד"א
  ארגון נוער מד"א הוא ארגון נוער הומניטרי בישראל. הארגון מבסס את פעילותו על ערכי החינוך להצלת חיים, פעילות הומניטרית בקהילה והתנדבות ופועל במסגרת הפעילות של מגן דוד אדום. הארגון הוא המקביל לארגוני הנוער של הצלב האדום במדינות אחרות. בארגון נוער מד"א פועלים כ־7,000 בני נוער בגילאי 15 עד 18 נוער מד"א מוכשרים כמגישי עזרה ראשונה (מע"רים) כחלק מצוות האמבולנסים הלבנים וניידות לטיפול נמרץ של מד"א, מסייעים בהדרכות עזרה ראשונה לאוכלוסייה, בד בבד עם הפעילות ההומניטרית בקהילה,
 • חוגי סיירות

  חוגי סיירות
  חוגי הסיירוּת הם ארגוני נוער ישראלים המקנים מיומנויות סיור ומיומנויות אישיות אחרות. חלק מרכזי בפעילות הארגונים מוקדש להיכרות עם נופי ישראל באמצעות טיולים רגליים.
  הטיולים מתרחשים אחת לחודש ובחגים.
  סמל חוגי הסיירות של הקק"ל על שם אורי מימון
  חוגי הסיירות הוקמו בשנת 1974 על ידי האגודה ע"ש אורי מימון, אך זמן קצר לאחר מכן חברו לחברה להגנת הטבע. בשנת 1997, פוצל הארגון בעקבות מחלוקות אידאולוגיות שונות ובעיות כלכליות, וכיום ישנם חוגי סיירות של "החברה להגנת הטבע", וחוגי סיירות של "הקרן הקיימת לישראל"
 • נוע"ם

  נוע"ם
  נוע"ם (ראשי תיבות של נוער מסורתי) היא תנועת הנוער של התנועה המסורתית (קונסרבטיבית) בישראל. התנועה הוקמה לפני 40 שנה וכיום יש לה 22 מוקדים ברחבי הארץ, ומעניקה פעילות חינוכית בלתי פורמלית לילדים ונוער בגילאי כיתות ג'-יב'. נוע"ם רואה עצמה כתנועה ציונית א-מפלגתית עולמית השואפת להנחיל ערכים יהודיים מסורתיים יחד עם ערכים מודרניים לחברה באופן פלורליסטי, לפי העיקרון המנחה של "יהדות פתוחה, כהלכה" עם "דרך ארץ" ופעילות לקידום חברה שוויונית צודקת ודמוקרטית.
 • הקמת נוער מרצ

  הקמת נוער מרצ
  נוער מרצ הוא ארגון נוער חינוכי פוליטי המשויך למפלגת מרצ.
  נוער מרצ מפעיל סניפים בערים דוגמת תל אביב, ירושלים, חיפה, אשדוד, .
  הארגון פועל לאור עקרונות השלום, הדמוקרטיה והצדק החברתי כפי שהם מופיעים, בין היתר, במגילת זכויות האדם, במגילת העצמאות של מדינת ישראל ובחוק יסוד כבוד האדם וחירותו.
  בנוער מרצ רשומים קרוב ל-2,000 חברים, אך מהם פעילים כמה מאות בני נוער בגילאים 12 - 18 מכל רחבי הארץ.
 • !הקמת תנועת אחריי

  !הקמת תנועת אחריי
  עמותת אחריי! נוער מוביל שינוי היא עמותה חינוכית חברתית שהוקמה בשנת 1997, שמטרתה לטפח מנהיגות צעירה ולפתח מעורבות חברתית בקרב בני נוער בפריפריה הגאוגרפית והחברתית בישראל, ולקדם שוויון הזדמנויות לכל נער ונערה. התנועה הוקמה כיוזמה של תנועת "דור שלום", בעקבות רצח רבין.
  פעילות העמותה החלה בייסוד קבוצה אחת בשכונת התקווה על ידי אריק שוע, רונן חכימי ועופר אוגש. פעילות העמותה התרחבה ובשנת הפעילות התשע"ח (ספטמבר 2017) חברים בתנועה כ-8000 בני נוער אשר משתתפים ב-400 מסגרות פעילות.
 • הקמת ארגון הנוער הגאה

  הקמת ארגון הנוער הגאה
  אִיגִי – ארגון נוער גאה הוא ארגון התנדבותי של בני נוער הומוסקסואלים, לסביות, ביסקסואלים, א-מיניים, פאנסקסואלים טרנסג'נדרים, קוויר, מתלבטים בנוגע לזהותם המינית, וזהותם המגדרית. ארגון הנוער הגאה מספק מסגרת חברתית למפגש ולהיכרות עם בני נוער בעלי חוויות דומות ופועל לקידום מעמד הנוער הלהט"בי בארץ. נכון לשנת 2019 פועלות באיגי יותר מ-80 קבוצות ברחבי הארץ, וחברים בו יותר מ-3000 חניכים וחניכות המשתתפות בפעולות בצורה פיזית. הארגון פעיל גם בצורה אינטרנטית ונותן מענה ותמיכה בפורומים באינטרנט לכ-4000 אנשים.
 • הקמת כנפיים של קרמבו

  הקמת כנפיים של קרמבו
  כנפיים של קרמבו היא תנועת נוער ישראלית, המשלבת ילדים ונוער מהחינוך הכללי ומהחינוך המיוחד (צרכים מיוחדים).
  עמדת הסברה וגיוס תרומות של התנועה. העמדה מציעה מוצרים שונים (כגון: יינות, דבש, ועוגיות) שנתרמו לתנועה, למכירה במחיר סמלי, וההכנסות הן תרומה לתנועה.
  התנועה נבחרה על ידי האו"ם כארגון "יועץ מיוחד" בתחום שילוב ילדים ונוער עם
  צרכים מיוחדים בפעילות חברתית מעצימה
 • צמר"ת

  צמר"ת
  צמר"ת היה ארגון נוער שפעל בין השנים 2005 ל 2019 ושאף לכינון חברה ישראלית מגוונת ומאוחדת. הארגון הוקם לאחר איחודם של שני הארגונים - "נוער לנוער" ו"המועצה הציונית לנוער". הארגון פעל תחת המועצה הציונית בישראל והפסיק את פעילותו בשנת 2019 בעקבות התנגדות פנימית בהסתדרות הציונית העולמית המנהלת את המועצה הציונית בישראל. האותיות מהן מורכב שם הארגון מייצגות את ערכיו המרכזיים: ציונות, מנהיגות, רעות ותרומה לחברה.