Оксамитова революція

  • Як це починалось?

    Як це починалось?
    Почалося відкрите зіткнення з владою, після придушення багатотисячної мирної студентської демонстрації у Празі, яка була організована в пам'ять Яна Оплетала, чеського студента, який загинув у 1939 під час протестів проти нацистської окупації Чехії.
  • Громадський форум

    Громадський форум
    В Клубі драматургії за присутності культурних діячів, незалежних ініціатив, студентів та інших громадян був заснований Громадянський форум, який почав діалог з правлячими структурами.
  • Студентство

    Студентство
    Студенти столиці оголосили про страйк, який відразу ж протягом першого дня підтримали практично всі вищі навчальні заклади країни.
  • Загальні страйки

    Загальні страйки
    На Летенському полі найчисленніші демонстрації: зібралося до 700 тисяч громадян. У їхніх руках були запалені свічки солідарності, портрети лідера «Празької весни» 1968-го Олександра Дубчека і «вогняного символу опору» Яна Палаха. По всій країні був оголошений загальний двогодинний страйк з вимогою відставки уряду і вільних виборів.
  • Національний страйк

    Національний страйк
    Відбувся двогодинний загальнонаціональний страйк, що тривав з 12 до 14 години, і в якому взяло участь 75% населення країни. Сигналом до початку страйку став звук сирени. Громадяни приєдналися до вимог студентів та «Громадянського форуму», вимагаючи відміни статті Конституції про керівну роль КПЧ, відставки членів партії та уряду, які скомпроментували себе, проведення розслідування щодо подій 17 листопада та проведення вільних виборів
  • Зустріч делегацій

    Зустріч делегацій
    За підсумками зустрічі делегації уряду Чехословаччини і правлячого Народного Фронту з представниками опозиційного «Громадського форуму» було прийнято рішення про скасування закріпленого в конституції положення про керівну роль комуністичної партії.
  • Відхід КПЧ від влади

    Відхід КПЧ від влади
    Парламент скасував статтю конституції про керівну роль КПЧ.
  • Новий уряд

    Новий уряд
    Президент Чехословаччини Густав Гусак пішов у відставку, і був сформований новий коаліційний уряд національної згоди, в якому комуністи і опозиція отримали однакову кількість місць.
  • Нова влада

    Нова влада
    Реорганізований парламент обрав своїм головою Олександра Дубчека, головного ініціатора курсу реформ 1968–1969 років, відомих як «Празька весна», а президентом ЧССР — письменника, правозахисника, главу «Громадського форуму» Вацлава Гавела.
  • gkgkgkgk

    gkgkgkgk
    lclclclc