Історія кондиціонерів

  • 3000 BCE

    Простий кондиціонер до нашого часу

    Простий кондиціонер до нашого часу
    Історія створення кондиціонера бере свій початок в Персії. Саме в цій країні першими пробували кондиціонувати повітря. За основу були взяті знання про охолодження рідини під час її випаровування. Тогочасна техніка (якщо можна її так назвати) являла собою величезну шахту, в якій протікала вода з джерела або були встановлені спеціальні посудини з рідиною. Вона охолоджувала і насичувала вологою повітря, а потім подавала його всередину шахти. Подібне рішення підходило тільки для жарких регіонів
  • Історія кондиціонерів

    Історія кондиціонерів
    1815 році французький винахідник Жанн Шабаннес отримав патент на метод охолодження повітря. Так з’явилося слово кондиціонер. І тільки в 1902 році американець Уїлліс Карріер винайшов машину для охолодження, яка була встановлена ​​в друкарні Нью-Йорка.
  • Як виник кондиціонер

    Як виник кондиціонер
    Спроби управляти температурою і вологістю приміщення проводилися ще за 100 років до винаходу першого кондиціонера. У 1920 році зробили штучний лід, в 1824 Майкл Фарадей відкрив принципи охолодження рідин, а 1834-ий відзначився тим що Якоб Перкінс винайшов першу охолоджувальну машину, що працює на штучному льоді.
    І лише в 1902 індустріальний рівень піднявся настільки, що зробив можливим створення кондиціонера майже його сьогоднішньому вигляді. Винахід відбувся завдяки генію Вілліса.
  • Винайдений відцентровий чиллер

    Винайдений відцентровий чиллер
    Винайдений відцентровий чіллер, випущений під маркою “Carrier”. Чіллер – це великий кондиціонер, який працював одночасно з великою кількістю приміщень.
    https://youtu.be/nwSmbFy5EE8
  • Перший кімнатний кондиціонер

    Перший кімнатний кондиціонер
    Перший кімнатний кондиціонер був створений в 1929 році компанією General Electric. Однак в якості речовини для охолодження в ньому використовувався шкідливий для людини аміак. Тому і компресор, і конденсатор системи були поміщені на вулиці. А коли в 1931 році з’явився безпечний газ – фреон, творці систем охолодження зібрали всі деталі в одному корпусі. Це і були перші віконні кондиціонери, які до цього дня користуються великою популярністю через невисоку вартість і легкість установки.
  • Відкриття фреону

    Відкриття фреону
    Відкриття фреону Томасом Мідглі. Фреон почали використовувати в кондиціонерах з 1931 року, до цього застосовувався отруйний аміак і дихлоретилен.
  • Перший безпечний кондиціонер

    Перший безпечний кондиціонер
    Вдалося синтезувати безпечний фреон, і всі вузли кліматичної техніки були зібрані в єдиному корпусі. Так з'явилася віконна модель, поліпшені версії якої існують і зараз.
    https://youtu.be/vHgOV8i1YR4
  • Перший кондиціонер Toshiba

    Перший кондиціонер Toshiba
    Дуже довго в розробці та виробництві кондиціонерів перше місце займали американці. Але десь в 50-х роках лідерство перехопили японці, які і зараз йдуть попереду всіх в даній області. Так, в 1958 році вони першими створили насос, призначений для обігріву приміщення. Тим самим надавши можливість не тільки охолоджувати, але і обігрівати кімнати. Минуло ще три роки, і компанія Toshiba почала серійний випуск кондиціонерів, що складаються з двох блоків: внутрішнього і зовнішнього.
  • Створення теплового насосу

    Створення теплового насосу
    Виробник Daikin створив тепловий насос. Так техніка навчилася подавати і холодне, і тепле повітря.
    https://youtu.be/Kfq9yqCzIIY
  • Конкуренція між японськими виробниками

    Японська корпорація Toshiba, яка розділила пристрій на 2 блоки. Компресор встановлювався зовні, що дозволило значно зменшити гучність в приміщенні. А внутрішній блок монтувався всередині-причому де завгодно, а не тільки у віконному отворі. В принципі, це вже була спліт-система в тому вигляді, якою вона дійшла до нас. Японські споживачі охоче прийняли такі настінні кондиціонери і їх популярність почала рости з величезною швидкістю.
  • Сучасні кондиціонери

    Сучасні кондиціонери
    Нова хвиля популярності накрила світ у 70-х, в зв’язку з ростом споживання кондиціонерів країнами близького сходу. Це обумовлено бурхливим розвитком нафтовидобувної галузі в цих країнах та покращенням загальної економічної ситуації. Кондиціонери стояли в 86% американських будинків. Винахід поширювався по всьому світу.
  • Інверторний кондиціонер

    Інверторний кондиціонер
    Величезним проривом в створенні кондиціонерів стала поява системи інверторного типу. Перша така система з’явилася в 1981 році, завдяки розробкам компанії Toshiba. І вже в 1998 році дані системи охолодження наповнили японський ринок на 95%. І, звичайно ж, один з останніх типів кондиціонерів – VRV система. Перша була створена в 1982 році. Особливістю таких систем, є можливість встановлювати зовнішній блок на видаленні від внутрішнього – на 100 метрів
  • Розвинення кондиціонерів

    Розвинення кондиціонерів
    Це була поява першої мультиспліт-системи. Установка кондиціонера виконувалася так само, зате з допомогою одного пристрою можна було охолоджувати повітря відразу в декількох кімнатах. Інженери Toshiba не стали терпіти такий несподіваний удар, і знову почали працювати над новими технологіями. У 1981 році вони випустили перший інверторний кондиціонер, підтримує плавне регулювання продуктивності. Через 7 років такі моделі займали вже 95% ринку в Японії
  • Перший регулюючий кондиціонер

    Перший регулюючий кондиціонер
    Це була поява першої мультиспліт-системи. Установка кондиціонера виконувалася так само, зате з допомогою одного пристрою можна було охолоджувати повітря відразу в декількох кімнатах. Інженери Toshiba не стали терпіти такий несподіваний удар, і знову почали працювати над новими технологіями. У 1981 році вони випустили перший інверторний кондиціонер, підтримує плавне регулювання продуктивності. Через 7 років такі моделі займали вже 95% ринку в Японії
  • Новий тип кліматичної техніки

    Новий тип кліматичної техніки
    Компанія Daikin представила світу новий тип кліматичної техніки – VRV. Головна її фішка полягала в тому, що після досягнення заданої температури, вона не знижувала продуктивність двигуна, а регулювала кількість надходить фреону. Просто кажучи – переходила в економний режим. Цю технологію миттю підхопили інші виробники. Але оскільки назва VRV запатентували японці з Daikin, то було вирішено використовувати абревіатуру VRF.
    https://youtu.be/SKVzvl-iTq4
  • Чергова інновація від Mitsubishi Electric

    Чергова інновація від Mitsubishi Electric
    Вихід на ринок кондиціонера з рекордно низьким рівнем шуму – 19 дБ (А), що є практично не чутним рівнем шуму для людського вуха.
    https://youtu.be/3yBltrtnSyg