Arik

ציר הזמן של אריק אינשטיין

 • מקום הולדתו

  תל אביב
 • 1956 אלוף בספורט

  (זכה באליפות ישראל לבוגרים בקפיצה לגובה (1.80 מטר
 • 1957 להקת הנח"ל

  1957 להקת הנח"ל
  התקבל ללהקה בתפקיד שחקן. בלהקה השתתף בתוכניות "עד מאה ועשרים", "צריך לחיות" ו"לא לצאת מן הכלים". בשתי התוכניות הראשונות התבלט בעיקר בקטעי משחק, אם כי בתוכנית השנייה בלט קולו בשיר "יא ירח". בתוכנית "לא לצאת מן הכלים" הופיע לראשונה כסולן, בשיר "רוח סתיו". שיר מפורסם נוסף מתוכנית זו הוא "דינה ברזילי"
 • להקת בצל ירוק

  בשנת 1959 השתחרר מצה"ל והצטרף לתיאטרון הסאטירי "תיאטרון סמבטיון" בהצגת "השד יודע", לצדם של רחל אטאס, שמעון ישראלי ויוסי פרוסט, וללהקת בצל ירוק.,
 • אלבום ראשון

  בשנת 1960 הוציא איינשטיין מיני אלבום סולו ראשון, שכלל ארבעה שירים
 • שלישיית גשר הירקון

  שלישיית גשר הירקון
  משנת 1964 עד 1966 היה חבר בלהקת "שלישיית גשר הירקון" ובה זכה להצלחה גדולה יותר
 • סאלח שבתי

  סאלח שבתי
  בשנת 1964 שיחק בסרטו של אפרים קישון "סאלח שבתי", שבו שר בדואט עם גאולה נוני את השיר "לי ולך"
 • אלבום סולו ראשון

  אלבום הסולו המלא הראשון של איינשטיין, "שר בשבילך"
 • החלונות הגבוהים

  החלונות הגבוהים
  ב-1966 חבר לשמוליק קראוס ולג'וזי כץ להקמת שלישיית "החלונות הגבוהים". בלהקה זו החל איינשטיין לשיר שירי פופ ללחניו של קראוס.
 • חבורת לול

  .איינשטיין וחברו אורי זוהר ריכזו סביבם אמנים רבים שלימים הפכו ידועים בעצמם במאי 1970 יצא לאור הסרט "שבלול", המורכב ממערכונים של חבורת לול לצד
  שירים. שירים אלו התגבשו לאלבומם המשותף של איינשטיין וחנוך, "שבלול", שיצא באותה שנה.
 • פלסטלינה

  ב-1970 הוציאו איינשטיין וחנוך אלבום משותף , "פלסטלינה". חלק משיריו הוצגו לראשונה בתוכנית הטלוויזיה "לול", ששודרה באותה שנה.
 • Period: to

  שנות השבעים

  במהלך שנות השבעים הקליט אריק אינשטיין 6 תקליטים ויצא למסע הופעות בניהם "סע לאט".
 • בדשא אצל אביגדור

  בדשא אצל אביגדור
  הקליט איינשטיין את האלבום "בדשא אצל אביגדור", עם לחנים ועיבודים של מיקי גבריאלוב. את רוב השירים כתב יענקל'ה רוטבליט, ואת השאר כתב איינשטיין.
 • סרט מציצים

  השתתף איינשטיין בסרטו של אורי זוהר "מציצים"
 • ארץ ישראל הישנה והטובה

  ארץ ישראל הישנה והטובה
  בשנת 1973 פנה איינשטיין לחידוש שירים עבריים שנכתבו ברובם במחצית הראשונה של המאה ה-20. עד אמצע שנות ה-90 הקליט במקביל לאלבומיו המקוריים סדרת אלבומים בשם "ארץ ישראל הישנה והטובה", שבה ביצע שירים אלה - משירי מולדת מימי ראשית היישוב העברי ועד פזמונים "סלוניים" משנות ה-50 - בעיבודים מודרניים של מוזיקאים כשם טוב לוי, יוני רכטר ואבנר קנר. לדבריו, לא עשה זאת למען הנצחת השירים, אלא פשוט כי אהב לשיר אותם.
 • שנות השמונים

  בשנת 1980 הקליט בשיתוף מיקי גבריאלוב את האלבום "חמוש במשקפיים" . אחריו יצא למסע הופעות שהיה מסע ההופעות האחרון של אריק אינשטיין ".
  בשנת 1982 הקליט את האלבום "יושב על הגדר". באותה שנה עבר איינשטיין תאונת דרכים קשה. ידידתו נהרגה בתאונה, אשתו נפצעה קשה, והוא נפצע ובעיית הראייה שלו הלכה והחמירה. מאז התאונה הפסיק כמעט אריק איינשטיין להיראות בציבור או להתראיין בתקשורת.
 • המשך שנות ה80

  בשנת 1983, לאחר שיקומו מהתאונה ובעקבותיה, הוציא איינשטיין את אלבומו השני בשיתוף יצחק קלפטר, "שביר"
  בתחילת 1984 יצא האלבום החמישי בסדרת אלבומי "ארץ ישראל הישנה והטובה".
  ב 1984 הוציא את האלבום "פסק זמן.
  ב1985 הקליט איינשטיין עם שם טוב לוי את האלבום "תוצרת הארץ".
  בשנת 1986 שב איינשטיין לשתף פעולה עם מיקי גבריאלוב, והקליט איתו שני אלבומים מצליחים. הראשון מביניהם היה "אוהב להיות בבית".
 • שנות השמונים המשך

  שנות השמונים המשך
  1987 הוציא אלבום נוסף, "על גבול האור"
  בשנת 1988 החליט איינשטיין להקליט אלבום מחווה לידידו של אביו, השחקן והמשורר אברהם חלפי. התקליט "משירי אברהם חלפי"
  את שנות השמונים סגר איינשטיין ב-1989 עם אלבום הילדים "הייתי פעם ילד", ובו תריסר שירים שהלחין המוזיקאי יוני רכטר. בין הבולטים בשירי האלבום "אדון שוקו", שזכה להצלחה רבה ברדיו, "גברת עם סלים", ששרו איינשטיין ורכטר בסגנון שידור משחק כדורגל, ו"שבת בבוקר".
 • Period: to

  שנות התשעים

  ב-1991 יצר איינשטיין את קלטת שירי הילדים בווידאו "כמו גדולים". ב-1993 הוציא קלטת המשך "כמו גדולים 2.בשנת 1992 יצר איינשטיין יחד עם צבי שיסל ומוני מושונוב את הסרט "כבלים".
  ב-1992 הוציא איינשטיין אלבום שירי ילדים נוסף עם יוני רכטר, "האריה, היונה ותרנגולת כחולה". אלבומו המצליח ביותר מסחרית בשנות ה-90 היה "יש בי אהבה", שיצא בשנת 1995 שכלל את השיר "לבכות לך", שכתב אביב גפן לזכר חברו שנהרג, והפך למזוהה עם האבל על רצח ראש הממשלה יצחק רבין.
 • Period: to

  המשך שנות התשעים

  ב-1996 הוציא איינשטיין אלבום נוסף עם שם טוב לוי, "קצת לקחת חזרה.
  שיתוף הפעולה עם שם טוב לוי נמשך באלבומו הבא של איינשטיין, "לאן פרחו הפרפרים", שיצא ב-1997. בשנת 1999 חזר איינשטיין לשתף פעולה עם שלום חנוך, באלבום המשותף "מוסקט".
 • Period: to

  תחילת שנות 2000

  בשנת 2002 הוציא איינשטיין את האלבום "שמש רטובה", שבו שיתף פעולה עם יוצרים כמיכה שטרית ארקדי דוכין.

  ב-2004 יצא אלבומו של איינשטיין "שתי גיטרות בס תופים". באלבום זה שיתף פעולה עם ברי סחרוף.
  בשנת 2005 זכה איינשטיין בפרס אקו"ם על מפעל חיים בפזמונאות העברית. .
 • Period: to

  סוף שנות ה2000

  ב-2006 קיבל פרס מיוחד על תרומה רבת שנים למוזיקה הישראלית בטקס פרסי עמ"י של ערוץ 24. ב-3 בינואר 2006, ביום הולדתו ה-67 של איינשטיין, יצא אלבומו "רגעים".בשנת 2006 הופיע איינשטיין באולפן ליגת האלופות המשודר בערוץ הספורט, דבר הנחשב נדיר במיוחד. איינשטיין שר את שירו "אחד עשר טר". בסוף אוגוסט 2006 יצא הספר "זו אותה האהבה/ביוגרפיה בראשי פרקים" .
  בספטמבר 2007 הוציא איינשטיין את האלבום "כל הטוב שבעולם"..
  במסגרת חגיגות השישים למדינת ישראל נבחר איינשטיין ל"זמר השישים" בהצבעה שערכו הערוץ הראשון ורשת גימל.
 • Period: to

  שנתיים אחרונות לחיו

  באפריל 2011 יצא אלבום אוסף של איינשטיין בשם "שר יצחק קלפטר", המסכם את שיתוף הפעולה של איינשטיין ויצחק קלפטר. ב-18 באוקטובר 2011 הוציא איינשטיין את השיר "עכשיו כשאתה כאן", לרגל חזרתו של החייל החטוף גלעד שליט. בנובמבר 2013 נודע כי איינשטיין יחל לכתוב טור חדש במעריב, ומספר שעות לפני מותו סיים לכתוב את הטור הראשון.
 • מותו

  מותו
  ב-26 בנובמבר 2013 בשעות הערב נפטר אריק איינשטיין בבית החולים איכילוב בתל אביב, כתוצאה ממפרצת באבי העורקים, שהובילה לדימום פנימי כבד, דבר ב-26 בפברואר 2014, שלושה חודשים אחרי מותו, יצא הסינגל "אדם בחדרו", שנכלל בהוצאה המחודשת של האלבום "משירי אברהם חלפי", שיצאה ב-11 במרץ 2014. ב-29 באוגוסט 2014 יצא האלבום "ריח של ים" של מיקי גבריאלוב, שאת אחת הרצועות בו ("הנך יפה רעייתי") שר גבריאלוב בדואט עם איינשטיין.שהביא למותו