Vern02

Жуль Верн. Подорож довжиною в життя.

 • Жуль Верн - всесвітньо відомий письменник

  Жуль Верн - всесвітньо відомий письменник
  Жу́ль Габріє́ль Верн (фр. Jules Gabriel Verne - 8 лютого 1828, Нант, Франція — 24 березня 1905, Ам'єн, Франція) - французський письменник, класик пригодницької літератури, один із засновників жанру наукової фантастики.
 • Дитинство. Родина

  Дитинство. Родина
  Жуль Верн народився в Нанті у родині адвоката П'єра Верна (1798–1871), нащадка сім'ї провансальських юристів, і Софі Верн (1801–1887), уродженої Аллот де ля Фюйє, спадкоємиці стародавнього роду нантських кораблебудівників і судновласників. У сім'ї Вернів, крім первістка Жуля, зростали ще брат Поль і три сестри: Анна, Матільда і Марі.
 • Дитинство. Навчання.

  Дитинство. Навчання.
  У 8 років Жуль Верн почав навчання спершу в семінарії Сен-Станіслав, а потім в Нантському ліцеї, де він отримав класичну освіту, що складалася зі знання грецької та латини, а також риторики, співів та географії. Саме в цей час письменник починає захоплюватися подоражми і пригодами.
 • Дитинство. Втеча на шхуні "Коралі"

  Дитинство. Втеча на шхуні "Коралі"
  У 1839 році маленький Жуль таємно від батьків влаштувався юнгою на трищоглову шхуну «Коралі», яка вирушала до Індії. На щастя, батько встиг на місцевий пароплав, на якому йому вдалося наздогнати шхуну і зняти з неї хлопчика. Тоді Жуль Верн пообіцяв батькові, що надалі подорожуватиме лише у мріях.
 • Навчання в Парижі.

  Навчання в Парижі.
  Після отримання в 1846 році диплому бакалавра, Жуль, під великим тиском батька, почав вивчати юриспруденцію в Нанті. У квітні 1847 року він переїхав до Парижа, де мав скласти іспити за перший рік навчання.
  У 1849 році Жуль Верн отримав ступінь ліцензіата права. Тепер він мав змогу розпочати адвокатську практику, але Жуль зовсім не поспішав цього робити.
 • Знайомство з Дюма.

  Знайомство з Дюма.
  Ще під час навчання Жуля знайомлять із найколоритнішою фігурою тогочасного Парижа — Александром Дюма. Дюма запропонував Вернові випробувати себе в літературі.
  «Зламані соломинки» - водевіль у віршах, який припав до душі Дюма, витримали 12 вистав. Жуль Верн був у захваті.
  Під впливом першого літературного успіху, Верн пише в листі батькові: «Згодом я можу стати гарним літератором, але ніколи не буду нічим, окрім поганого адвоката»
 • Два правила.

  Два правила.
  У популярному тоді журналі «Мюзе де фамій» у 1851 р. Верн опублікував оповідання «Перші кораблі мексиканського флоту» Перший рядок звучав так: «18 жовтня 1825 року велике іспанське військове судно „Азія“…» Згодом більшість романів Верна будуть починатися саме так — з точної дати.
  Оскільки «Мюзе де фамій» — журнал для сімейного читання, Верн змушений дотримуватися його концепції — повчати, розважаючи. Пізніше, працюючи над «Незвичайними подорожами», Верн завжди дотримувався цих двох правил.
 • Сімейне життя.

  Сімейне життя.
  10 січня 1857 року Верн одружився з Онориною де Віане молодою вдовою з двома дітьми. Через 4 роки у пари народився син Мішель.
 • Подорож Європою.

  Подорож Європою.
  Верну надійшла можливість здійснити безкоштовну поїздку до Шотландії. Пароплав мав відвідати Ліверпуль, Гебридські острови, Единбург і Лондон.
  Після повернення, вдома письменник пробув недовго. На маленькому пароплаві він вирушив до скандинавських країн — Норвегії, Швеції та Данії.
 • П'єр-Жуль Етцель — видавець і друг

  П'єр-Жуль Етцель — видавець і друг
  Жуль Верн познайомився з найвідомішим на той час видавцем П'єром-Жуль Етцелем. Після невеликих виправлень Етцель узяв роман «П'ять тижнів на повітряній кулі» й 17 січня 1863 р. (за деякими відомостями — 24 грудня 1862 р.) оприлюднив його у своєму журналі. Крім того, Етцель запропонував Вернові постійне співробітництво, підписавши з ним договір на 20 років, за яким письменник зобов'язувався передавати Етцелю щорічно рукописи трьох книг, одержуючи за кожний рукопис 1900 франків.
 • Незвичайні подорожі.

  Незвичайні подорожі.
  «Незвичайні подорожі» — п'ятдесят чотири романи французького письменника Жуля Верна, вперше опубліковані протягом 1863–1905 років.
  Увага до наукових деталей письменника формують основу Подорожей. Однією з причин широкої популярності його праць було те, що читач може отримати знання з геології, біології, астрономії, палеонтології, океанографії та екзотичних місць і культур подорожуючи разом з героями Верна. Цей значний пласт інформації виділяє його роботи як «енциклопедичні новели».
 • Подорожі світом.

  Подорожі світом.
  Жуль Верн був невтомним мандрівником. Окрім подорожей 1859 і 1861 років до Шотландії та Скандинавії, у 1867 році з братом Полем Жуль Верн відвідав США та побував на Ніагарському водоспаді. На власній яхті «Сен-Мішель-III» він двічі обійшов Середземне море, відвідав Португалію, Італію, Гібралтар, Північну Африку, а в Римі Папа Лев XIII благословив його і його книги.
 • Останні роки життя.

  Останні роки життя.
  У 1871 році Жуль Верн оселився в Ам'єні, а у 1888 році його обрали радником.
 • Останні роки життя.

  Останні роки життя.
  У 1886 племінник письменника Гастон, який страждав на параною, вистрілив Жулю Верну в ногу. Поранення було настільки важке, що письменник не міг рухатися до кінця свого життя.
  В останні роки життя у Верна виникли проблеми зі слухом, сильний діабет вплинув на зір — Жуль Верн майже нічого не бачив.
 • Останні роки життя.

  Останні роки життя.
  Упродовж більше як 40 років Жуль Верн публікував як мінімум одну книгу на рік. У листі Етцелю він зізнавався:
  «Здається, я божеволію. Я загубився серед неймовірних пригод моїх героїв. Шкодую тільки про одне: я не можу супроводжувати їх».
  Помер Жуль Верн о 8 годині ранку 24 березня 1905 р. Він був похований неподалік від свого будинку в Ам'єні.
 • Дякую за увагу!

  Дякую за увагу!
  Автор стрічки часу: Даценко Владислав
  учень 7 класу
  Олександрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів