34

Твори Оноре де Бальзака

 • «Шуани»

  «Шуани»
  Перша книга письменника. Бальзаківські «Шуани» постали в річищі французького історичного роману доби романтизму, який у другій половині 20-х рр. минулого століття переживав піднесення. У своєму романі Бальзак змалював контрреволюційний селянський рух на заході Франції, в Бретані та Вандеї, який був організований дворянством та церквою під час революції і тривав аж до початку XIX ст.
 • «Шагренева шкіра»

  «Шагренева шкіра»
  Головна тема твору - тема талановитої, але бідної молодої людини, яка втратила мрії юності у зіткненні з егоїстичним і бездуховним буржуазним суспільством.
 • «Луї Ламбер»

  «Луї Ламбер»
  Автобіографічний роман. Тут він зобразив чудо-дитину: «Старий і Новий Завіт потрапили в руки хлопчика, коли йому було всього п'ять років; і ці дві книги, в яких укладено стільки книг, визначили його долю... З цього часу читання для Луї стало чимось схожим на спрагу, яку ніщо не могло втамувати».
 • «Євгенія Гранде»

  «Євгенія Гранде»
  Твір, після якого Бальзак вперше заговорив про задум “Людської комедії”. За словами автора, «драма полягає в простих обставин приватного життя». У романі Бальзак підхоплює гобсековскую тему – гроші як пристрасть – і розвиває її вже в іншому, реалістичному плані. Фабула роману проста: в провінційному містечку Сомюре йде боротьба за руку і серце самої багатої нареченої — Євгенії Гранде.
 • “У пошуках абсолюту”

  “У пошуках абсолюту”
  Роман «Пошуки Абсолюту» вільний від фантастики й символіки, в певних вимірах наближений до побутового рівня, але це один із центральних творів «Філософських етюдів». У ньому глибоко діалектично розроблена одна з центральних проблем циклу: проблема мислі (в специфічному бальзаківському розумінні — злютованої з пристрастю і всією психічною діяльністю) як сили творчої і водночас руйнівної. Примітним робить цей твір і те, що в ньому Бальзак зовсім по-новому висвітлює тему науки й діяльності вченого.
 • «Батько Горіо»

  «Батько Горіо»
  Роман "Батько Горіо" — торжество французького реалізму.Життя Парижа зображене письменником зсередини, без зовнішнього блиску. За словами Вотрена, тут панують "диявольські махінації". Це життя, як воно є. "Все це не краще від кухні — смороду стільки ж...")
 • «Втрачені ілюзії»

  «Втрачені ілюзії»
  Один з найдовших романів у Людської комедії. Він був опублікований в трьох частинах між 1836 і 1843 роками.На написання роману Бальзак був натхненний власним досвідом роботи в якості письменника, головним героєм він виводить Люсьєна Шардона де Рюбампре, молодого і марнославного провінціала. Люсьєн проходить через нещастя і позбавлення, що відбуваються внаслідок непробачних помилок, перетворюючись то в героя, то в анти-героя.
 • «Людська комедія»

  «Людська комедія»
  Багатотомна колекція зв’‎язаних між собою творів, у яких відображено в найрізноманітніших аспектах французьке суспільство часів Реставрації та липневої монархії.
 • «Кузен Понс»

  «Кузен Понс»
  Твір розповідає про останні роки життя музикантів Сільвена Понса і Вільгельма Шмуке. На спадщину Понса зазіхають багаті родичі, колекціонер, сусід і служниця, боротьба між якими зрештою призводить до трагічної смерті обох друзів.
 • «Кузина Бетте»

  «Кузина Бетте»
  Соціально-психологічний роман. В основу сюжету покладена історія помсти заздрісної старої діви, яка намагається зруйнувати сім'ю власної кузини. У творі з особливою художньою майстерністю і реалістичністю зображені сцени з життя паризької буржуазії XIX сторіччя.