שלום לך ארץ נהדרת - נועה מחני , ליה שמחון ועידן דהאן

By kitah1
 • 132

  מרד בר כוכבא

  מרד בר כוכבא
  מרד בר כוכבא הוא מרד שערכו יהודי ארץ ישראל כנגד שלטון האימפריה הרומית בימי הקיסר אדריאנוס, בין השנים 132-136 לספירה. בראש המרד עמד שמעון בר כוכבא, אשר זכה לתמיכת חכמי דורו ובראשם רבי עקיבא. בחרנו באירוע זה מכיוון שמרד בר כוכבא הוא מרד שנערך במשך שלוש שנים בהם התחבאו יהודים מהרומאים וזאת המלחמה היחידה שאף אחד לא ניצח בה
 • Mar 1, 1290

  גירוש יהודי אנגליה

  גירוש יהודי אנגליה
  ביום זה חתם אדוארד הראשון של אנגליה על צו גירוש היהודים מאנגליה, לא הותר להם לחזור עד המאה ה 17. בחרנו באירוע זה משום ששמענו על נושא זה והוא עיניין אותנו להתעמק בו ולכתוב עליו.
 • Mar 1, 1492

  גירוש יהודי ספרד

  גירוש יהודי ספרד
  ביום זה הוציא מלך ספרד , פרדינד, ואשתו, אזבלה צו לגירוש כל היהודים בספרד בחרנו בנושא זה משום שמאוד עניין אותנו לנסות ולאתגר את עצמינו באירוע זה
 • תחילת העלייה הראשונה

  העליה הראשונה היא גל העליה משנת תרמ"ב (1881), עד שנת תרס"ד (1904). בראשית התקופה מנתה האוכלוסיה היהודית בארץ ישראל כ-26,000 נפש. בחרנו באירוע זה משום שזאת הפעם הראשונה שעלו לארץ ישראל וזהו אירוע היסטורי.
 • תחילת העלייה השנייה

  תחילת העלייה השנייה
  העלייה השנייה הוא גל ההגירה היהודי שהגיע לארץ ישראל בשלטון אימפריה העות'מאנית, משנת תרס"ד 1904 עד קיץ 1914, כאשר נקטע על־ידי מלחמת העולם הראשונה. בחרנו באירוע זה משום שזאת הפעם השנייה בה עלו לארץ ישראל מיבשות רבות בעולם.
 • תחילת העלייה הרביעית

  תחילת העלייה הרביעית
  עקב תמורות פוליטיות וכלכליות בארצות מוצאם של היהודים, חקיקה עוינת ואנטישמיות ובשל תודעה יהודית מסורתית, לאומית וציונית. בחרנו באירוע זה משום שזאת הפעם הרביעית שבה עלו לארץ ישראל ממדינות שונות.
 • תחילת העלייה החמישית

  תחילת העלייה החמישית
  בעקבות עליית הנאצים לשלטון בגרמניה - החרפת השנאה כלפי היהודים אנטישמיות עולה מדרגה - סיום העלייה היה עם תחילת מלחמת העולם השנייה. בחרנו באירוע זה משום שזאת הפעם החמישית שעלו לארץ ישראל משלושת היבשות.
 • השואה

  השואה
  השואה הייתה שורת מעשי רצח עם ורדיפות אתניות, שבוצעו לפני ובמהלך מלחמת העולם השנייה על ידי גרמניה הנאצית בהנהגתו של אדולף היטלר, עוזריה ובעלי בריתה, כשתכליתם היו בהתחלה פגיעהביהודים, ובהמשך השמדתם השיטתית של כל בני העם היהודי (הפתרון הסופי). מספר הנרצחים היהודי בשואה וכתוצאה ישירה ממנה נאמד סביב 5.9 מיליון‏[1]. בדברי הימים של העת החדשה מוכרת השואה כגדול הפשעים נגד האנושות. אנו בחרנו דווקא באירוע זה משום שהשואה היא אירוע מאוד חשוב ומשמעותי שלא ישכח לעולם.
 • שלום לך ארץ נהדרת

  שלום לך ארץ נהדרת
  השיר נכתב משנת 1951 ומעלה, משום שאילת הוקמה ב1951 והיא מוזכרת בשיר.
 • מלחמת יום הכיפורים

  מלחמת יום הכיפורים
  הידועה בפי הערבים כמלחמת אוקטובר הגדולה או מלחמת הרמאדן. שבה ניסו מצרים וסוריה להחזיר לעצמן חלק מהשטחים שאיבדו במלחמת ששת הימים, ובסופה היו בירותיהן מאוימות על ידי כוחות צה"ל. בחרנו באירוע זה משום שבמלחמה זו הפתיעו אותנו כי ביום כיפור אנו לא מחוברים לתקשורת וזאת הייתה אחת המלחמות הקשות ביותר.