אני ומשפחתי בציר הזמן הלאומי

 • הבחירות הראשונות בישראל

  כבר ב-25 בינואר התקיימו הבחירות הראשונות במדינת ישראל לאספה המכוננת, שהפכה לכנסת הראשונה יומיים אחרי ישיבתה הראשונה ב-14 בפברואר. כעבור כחודש, קיבלה ממשלת ישראל הראשונה את אמון הכנסת ומוקמת רשמית ב-10 במרץ. מונו גם מבחר בעלי תפקידים. בין היתר, נבחר חיים ויצמן לנשיאה הראשון של המדינה ויגאל ידין לרמטכ"ל השני , אובן שילוח מוטלת מלאכת הקמת ארגון ביון חוץ, המוסד.
 • סבי מנשה נולד

 • ה-ק.ג.ב

  ה-ק.ג.ב היה הגוף המרכזי שעסק בריגול והיה ארגון הביון והמשטרה החשאית של ברית המועצות, החל מ־13 במרץ 1954 ועד 6 בנובמבר 1991. המפקדה הראשית של הק.ג.ב. הייתה בכיכר דזרז'ינסקי 1 (כיום לוביאנקה) שבמוסקבה.
 • ברית בגדאד

  בגדאד הייתה ברית צבאית ומדינית בין בריטניה, עיראק, טורקיה, פקיסטן ואיראן 1979. אשר התקיימה משנת 1955 עד שנת
 • הקמת העיר אשדוד

  שר האוצר, לוי אשכול, מאשר את הקמת העיר אשדוד. ב-25 בנובמבר - נוסדה העיר והגיעו למקום המתיישבים הראשונים - 22 משפחות עולים ממרוקו.
 • סבתי ליאורה נולדה

 • מלחמת סיני

  מלחמת סיני [מבצע קדש] הייתה מלחמה קצרה שהתנהלה בין ישראל, בריטניה וצרפת מחד לבין מצרים מאידך, בין 29 באוקטובר ל-5 בנובמבר 1956. במהלך המלחמה כבש צה"ל את חצי האי סיני, למעט רצועה צרה לאורך תעלת סואץ, השמיד תשתיות צבאיות רבות ופגע בצבא המצרי. לאחר סיום המלחמה פינתה .
  ישראל את כל השטח שכבשה. בריטניה וצרפת יזמו את המלחמה, וישראל נגררה אליה במידה רבה, אף שבסופו של דבר זכתה בהישגים צבאיים משמעותיים. עם זאת, בריטניה וצרפת נכשלו בניסיונן להשתלט על התעלה.
 • סבי וסבתי מצד אבא התחתנו

 • דודתי שרי נולדה

 • כלא אלקטרז בסן פרנסיסקו נסגר

  כלא אלקטרז,המכונה גם הסלע, היה בית סוהר אמריקאי לעבריינים מסוכנים ביותר על אי במפרץ סן פרנסיסקו שבקליפורניה, האי זכה להיכלל בספר השיאים של גינס בתור "הכלא השמור ביותר בעולם". בשנת 1963 נסגר הכלא בשל עלויות אחזקה גבוהות.
 • ישראל זוכה בגביע אסיה בכדורגל

  גביע אסיה לאומות הוא תחרות הכדורגל המרכזית לנבחרות שחברות ב-AFC. הטורניר נערך כל ארבע שנים מאז 1956.
  בתחילת דרכו של הטורניר השתתפו בו ארבע נבחרות בלבד, כיום משתתפות בו 24 נבחרות מתוך 43 נבחרות שמתחרות במוקדמות.
  נבחרת קוריאה הדרומית זכתה בטורניר הראשון. נבחרת יפן היא בעלת מספר הזכיות הגבוה ביותר עם 4 זכיות. נבחרת איראן ונבחרת ערב הסעודית זכו שלוש פעמים כל אחת בטורניר.
 • מלחמת ששת הימים

  מלחמת ששת הימים הייתה מלחמה שנערכה מבוקר 5 ביוני עד ליל 10 ביוני 1967 בין ישראל לבין מצרים ירדן וסוריה, שנעזרו במדינות ערביות נוספות: עיראק, לבנון, ערב הסעודית, לוב,סודאן תוניסיה מרוקו ואלג'יריה.
  המלחמה החלה במכה מקדימה ישראלית במבצע מוקד על חיל האוויר המצרי, לאחר תקופת ההמתנה המתוחה, שבה נעשו ניסיונות להימנע ממלחמה. במהלך המלחמה כבשה מדינת ישראל שטחים נרחבים בסיני, רצועת עזה, רמת הגולן, יהודה ושומרון ומזרח ירושלים. השטח הכולל של ישראל אחרי המלחמה גדול פי שלושה משטחה של מדינת ישראל לפני המלחמה.
 • הותקפה קריית שמונה

  הותקפה לראשונה קריית שמונה במטח קטיושות. היישוב לא היה ערוך למתקפה והמקלטים לא היו כשירים. במתקפה נהרגו שני אזרחים ונפצעו עשרות.
 • ראשי ממשלה חדשים

  גולדה מאיר מתמנה לכהונת ראש ממשלת ישראל
  ב-26 בפברואר נפטר ראש הממשלה, לוי אשכול. מיד לאחר פטירתו ממונה יגאל אלון לראש הממשלה בפועל וב-17 במרץ ממונה גולדה מאיר לתפקיד ומציגה את ממשלת ישראל הארבע עשרה בפני הכנסת. מאיר הופכת בכך לאישה הראשונה המכהנת בתפקיד זה בישראל (והשלישית בעולם כולו).
 • מלחמת ההתשה

  מלחמת ההתשה הייתה מלחמה בין ישראל לבין מצרים, שהחלה ב-8 במרץ 1969 ונמשכה עד 7 באוגוסט 1970, מועד שבו הסכימו הצדדים על הפסקת אש שנכנסה לתוקף למחרת.
  המלחמה החלה כיוזמה מצרית להתשת ישראל תוך הפרת הסכם הפסקת האש .שסיים את מלחמת ששת הימים
  המלחמה נמשכה כשנה וחמישה חודשים לאורך החזית המצרית, ובה ניהלו צה"ל וצבא מצרים מלחמת התשה אחד כנגד השני.
  בנוסף, נעשה ניסיון מצד המצרים להוביל באו"ם החלטה שתאלץ את ישראל לסגת מסיני.
 • מלחמת יום הכיפורים

  מלחמת יום הכיפורים בהתקפת קואליציה של צבאות מדינות ערביות כנגד ישראל, בהובלתן של סוריה ומצרים. המלחמה התרחשה בעיקר בסיני וברמת הגולן, ונמשכה עד 24 באוקטובר 1973, יום כניסת הפסקת האש לתוקף.
  יזימת המלחמה על ידי מדינות ערב הפתיעה את אגף המודיעין של צה"ל, שלאחר הניצחון הגדול במלחמת ששת הימים ב-1967 לא צפה את פתיחתה, עוצמת המתקפה, מהלכי הפתיחה ומאפייני הלוחמה של צבאות ערב. עם זאת, עד סוף המלחמה הצליח צה"ל להפוך את הגלגל, להתאושש מההלם הראשוני ולנצח במלחמה.
 • אבא שלי נולד

 • הסכם ביניים בין ישראל למצריים

  הסכם הפרדת הכוחות בין ישראל למצרים הוא הסכם שנחתם בין ישראל למצרים ב-18 בינואר 1974, וסיים את מלחמת יום הכיפורים ואת תקופת ההתשה שלאחריה בחזית המצרית
 • מלחמת אזרחים לבנונית

  מלחמת האזרחים השנייה בלבנון פרצה ב-13 באפריל 1975 בין הפסקת אש אחת למשנתה, עד 13 באוקטובר 1990, עם כיבוש מזרח ביירות על ידי צבא סוריה.
  ממשלת לבנון אישרה כי במלחמה, על כל שלביה, נהרגו כ-150,000 איש, נפצעו -200,000 איש וכ-17,500 איש הוגדרו כנעדרים והוכרזו כמתים. בנוסף עזבו את ביתם, מרצון או שלא מרצון, כ-790,000 איש וכ-1,000,000 איש היגרו אל מחוץ לגבולות לבנון. הנזק הוערך על ידי קרן המטבע הבינלאומית בכ-25 מיליארד דולר.
 • צפון ויטנאם ודרום ויטנאם מתאחדות

  הרפובליקה הסוציאליסטית של וייטנאם היא מדינה בדרום-מזרח אסיה אשר גובלת ברפובליקה העממית של סין בצפון, בלאוס ובקמבודיה במערב, ובמפרץ טונקין במזרח ובדרום. הרפובליקה במתכונתה הנוכחית קיימת משנת 1976, לאחר תום מלחמת וייטנאם וכיבושה של דרום וייטנאם על ידי צפון וייטנאם.
 • אימי נולדה

 • עפרה חזה זוכה במקום השני באירוויזיון

  אירוויזיון נערך ב-23 באפריל 1983 במינכן לאחר זכייתה של גרמניה באירוויזיון 1982. בתחרות ניצח השיר שייצג את לוקסמבורג.
  את ישראל ייצגה הזמרת עופרה חזה עם השיר "חי", שכתב אהוד מנור והלחין אבי טולדנו אשר ייצג את ישראל בשנה שלפני כן. ישראלים רבים התרגשו לשמוע את עופרה חזה שרה "עם ישראל חי". חזה ומלוויה קיבלו פעמיים "דוז פואה", מהולנד ומאוסטריה, ו-6 פעמים 10 נקודות. בסך הכול קיבלה ישראל 136 נקודות, והגיעה למקום השני בפעם השנייה ברציפות. 6 נקודות בלבד הפרידו בין ישראל לנציגת לוקסמבורג לתחרות.
 • דודתי אוסנת נולדה

 • חברת אפל משיקה את מקינטוש

  מקינטוש, או בקיצור מק, הוא שמה של סדרת מחשבים אישיים המעוצבת, מיוצרת ומשווקת על ידי חברת אפל. מחשבים אלו פועלים באמצעות גרסאות שונות של מערכת ההפעלה Mac OS (עד 2001) או OS X.
  המקינטוש היה המחשב האישי הפופולרי הראשון שלו ממשק משתמש גרפי ועכבר, בניגוד לממשק שורת הפקודה שבמערכות הפעלה אחרות.
 • דודתי חני נולדה

 • השקל יוצא משימוש ומוחלף בשקל החדש

  שקל חדש או שקל ישראלי הוא ההילך החוקי של מדינת ישראל. שטרות ומטבעות של השקל החדש הוכנסו למחזור לראשונה ב-4 בספטמבר 1985, במסגרת תוכנית הייצוב הכלכלית של 1985, אולם המעבר הסופי, שכלל נקיבת מחירים בשקל חדש, נקבע ל-1 בינואר 1986. השקל החדש החליף את המטבע הקודם, השקל, לפי שער המרה של 1,000 שקלים = שקל חדש אחד. השקל החדש מחולק ל-100 אגורות. המעבר לשקל החדש נעשה בהתאם לחוק מטבע השקל החדש, התשמ"ה-1985
 • חללית המחקר וויאג'ר 2 יוצרת מגע קרוב עם כוכב הלכת אוראנוס

  היא הגשושית הארצית הראשונה (ונכון לעכשיו, היחידה) שעברה בסביבתם הקרובה של שני כוכבי הלכת הללו, והראשונה שביקרה בכל ארבעת כוכבי הלכת הגדולים - צדק, שבתאי, אורנוס ונפטון, בשל סידור גאומטרי נדיר של כוכבי הלכת שמתרחש אחת ל־175 שנה.
  המעבר הקרוב ביותר לאורנוס התרחש ב־24 בינואר 1986. הגשושית גילתה
  עשרה ירחים חדשים וחקרה את האטמוספירה הייחודית של כוכב הלכת (בשל הטיית הציר של אורנוס, בסך 97.77 מעלות) ואת מערכת הטבעות שלו.
 • תחילת השידורים הניסיוניים של ערוץ 2

  היה ערוץ טלוויזיה מסחרי ישראלי, שהחל לשדר ב־4 בנובמבר 1993 במסגרת הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו. שידורי תוכן ניסיוניים החלו ב־23 באוקטובר 1986, במימון אגרת הטלוויזיה. בשנותיו הראשונות הופעל הערוץ בידי שלוש זכייניות (קשת, רשת וטלעד)
 • אדית קרסון נהיית לראשת הממשלה הראשונה של צרפת

  היא פוליטיקאית צרפתייה. היא כיהנה כראש ממשלת צרפת – האישה הראשונה והיחידה עד כה בתפקיד זה.
 • נחתמת אמנת מאסטריכט, שמכוננת את האיחוד האירופי

  נחתמה ב-7 בפברואר 1992 במאסטריכט, הולנד, בין חברי הקהילה האירופית, ונכנסה לתוקף ב-1 בנובמבר 1993, תחת מועצת דלור. האמנה הובילה ליצירת האיחוד האירופי, והייתה התוצאה של דיונים נפרדים על איחוד כלכלי ופוליטי.
 • דודתי בת אל נולדה

 • חתימת הסכם קהיר

  חתימת הסכם קהיר
  הסכם קהיר נחתם ב-4 במאי 1994 בקהיר, בין ראש ממשלת ישראל יצחק רבין, ובין ראש ארגון אש"ף, יאסר ערפאת, במעמד ארצות הברית, רוסיה ומצרים כעדות. ההסכם נודע גם בשם "ההסכם בדבר רצועת עזה ואזור יריחו" או בשם "הסכם עזה ויריחו תחילה". מטרתו של הסכם זה היא ליישם את תהליך הצהרת הכוונות (ספטמבר 1993) של התהליך המדיני הישראלי-פלסטיני, הידוע בשם "תהליך אוסלו", בדרך להסכם קבע. במסגרת הסכם קהיר הוחלט על הקמת ממשל עצמי פלסטיני בעל סמכויות חקיקה, שיפוט ושיטור וכן על העברת רצועת עזה ואזור יריחו לידי הפלסטינים
 • הסכם שלום בין ישראל לירדן

  הסכם שלום בין ישראל לירדן
  הסכם השלום בין ישראל לירדן נחתם ב-26 באוקטובר 1994 והסדיר את היחסים, הגבולות וחלוקת המשאבים בין ישראל לירדן. טקס החתימה נערך במסוף הערבה בגבול ישראל-ירדן. החותמים על החוזה היו ראש הממשלה יצחק רבין וחוסיין, מלך ירדן. נשיא ארצות הברית, ביל קלינטון חתם כעד.
 • פיגוע התאבדות בצומת בית ליד בתחנת האוטובוס

  הפיגוע בצומת בית ליד (השרון) היה פיגוע התאבדות כפול שאירע בתחנת אוטובוסים מרכזית בצומת בית ליד ב-22 בינואר 1995 בו נרצחו 22 ישראלים (19 חיילים ואזרח אחד, שנהרגו במקום, ושני חיילים שמתו מפצעיהם לאחר שבוע ימים ונפצעו 66 ביניהם אזרחים. לאחר הפיגוע התבררו סיפורי גבורת נפש אחדים. היה זה אחד הפיגועים הקשים שידעה מדינת ישראל והפיגוע הכפול הראשון.
 • רצח רבין

  רצח רבין
  רצח ראש ממשלת ישראל יצחק רבין הוא רצח פוליטי שאירע ב-4 בנובמבר 1995 (י"ב בחשוון ה'תשנ"ו) בכיכר מלכי ישראל בתל אביב. הרצח בוצע בתום עצרת תמיכה בהסכמי אוסלו, על ידי יגאל עמיר, שהתנגד לדרכו המדינית של רבין, ובמיוחד לחתימתו על הסכמי אוסלו.
  הרצח גרם לזעזוע בישראל, היו לו השלכות רבות גם על המצב הפוליטי בישראל, והוא אף תואר כנקודת שבר ביחסים בין ימין ושמאל במדינת ישראל. בעקבות הרצח נקבע יום הזיכרון ליצחק רבין החל מדי שנה בתאריך י"ב בחשוון.
 • סבי נפגע בפיגוע טירור בחג פורים בדיזינגוף

  הפיגוע בדיזינגוף סנטר היה פיגוע התאבדות, ב-3 במרץ, אשר מחבל מתאבד פוצץ עצמו במרכזו של מעבר חצייה בסמוך לדיזנגוף סנטר, במפגש הרחובות דיזנגוף והמלך ג'ורג'. משקלו של המטען שנשא המחבל היה כ-20 ק"ג והוא כלל מסמרים ופיסות מתכת להגברת הרסס.
  סבי בדיוק בא להחליף את המכונה של הסודה והמחבל התאבד וסבי עף ופינו אותו לבית החולים.
  בעקבות הפיגוע, הסכרת שהייתה לו החמירה והעיוורון החמיר.
 • אסון המסוקים

  אסון המסוקים
  היה אסון תעופה שהתרחש בליל כ"ח בשבט ה'תשנ"ז, 4 בפברואר 1997. שני מסוקי יסעור של חיל האוויר הישראלי התנגשו מעל עמק החולה, בעת שהובילו לוחמים מחטיבת הנח"ל, חטיבת גולני, חיל השריון ומיחידות נוספות למוצבי צה"ל שברצועת הביטחון, דלעת ובופור שבדרום לבנון. אחד המסוקים התרסק בחצר של מבנה ששימש כצימר לנופשים במושב שאר ישוב, והשני התרסק בסמוך, בערוץ נחל בין שאר ישוב לקיבוץ דפנה. באירוע נהרגו כל 73 החיילים שהיו במסוקים. 8 מתוכם היו אנשי הצוות שהטיסו את המסוקים. בנוסף נהרגו שתי כלבות בשירות צה"ל
 • ההורים שלי התחתנו

 • 23 הרוגים בפיגוע התאבדות כפול בתחנה המרכזית הישנה של תל אביב

  הפיגוע בתחנה המרכזית הישנה של תל אביב היה פיגוע התאבדות כפול שביצעו שני מחבלים פלסטיניים ביום ראשון לפנות ערב, 5 בינואר 2003, אור לג' בשבט ה'תשס"ג במתחם התחנה המרכזית הישנה של תל אביב. 23 בני אדם נהרגו בפיגוע ויותר ממאה נפצעו. הזרוע הצבאית של הפת"ח, גדודי חללי אל-אקצא, נטלה אחריות לפיגוע.
  בשעה 18:30, פוצצו עצמם שני מחבלים מתאבדים במרחק 500 מטר ובהפרש של 30 שניות בלבד זה מזה, בשני רחובות מקבילים באזור התחנה המרכזית הישנה של תל אביב. השני התפוצץ ברחוב הגדוד העברי.
 • דגל גאורגיה, "חמשת הצלבים", חוזר לשימוש לאחר כ-500 שנה

  דגל גאורגיה המכונה גם "דגל חמשת הצלבים", הוחזר לשימוש ב-14 בינואר 2004 לאחר הפסקה של כ-500 שנה. דגל זה שימש את הממלכה הגאורגית המאוחדת בימי הביניים ושימש גם כסמל הרשמי של מפלגת התנועה הלאומית המאוחדת של גאורגיה
 • גרמניה מנצחת את קוסטה ריקה בתוצאה 4 - 2 במשחק הפתיחה של מונדיאל 2006

  מונדיאל 2006 נערך בין ה-9 ביוני ל-9 ביולי 2006, והסתיים בניצחונה של איטליה על צרפת בדו-קרב פנדלים 3-5, לאחר שמשחק הגמר הסתיים בתיקו 1-1.
  הייתה זו הפעם השנייה שגרמניה אירחה את המונדיאל, לאחר שמערב גרמניה אירחה אותו ב-1974, אך בשונה ממנו, נערך על אדמת גרמניה המאוחדת.
 • אני ואחי התאום מאור נולדנו

 • הרמטכ"ל דן חלוץ התפטר מתפקידו וגבי אשכנזי החליף אותו

   הרמטכ"ל דן חלוץ התפטר מתפקידו וגבי אשכנזי החליף אותו
  הרמטכ"ל דן חלוץ התפטר מתפקידו בתאריך 17 בינואר 2007 וגבי אשכנזי החליף אותו בתאריך 14 בפברואר 2007.
  גבי אשכנזי כיהן כרמטכ"ל ה-19 במספר של צה"ל בין פברואר 2007 לפברואר 2011.
 • לוויין הביון הישראלי אופק 8 משוגר לחלל.

  לוויין הביון הישראלי אופק 8 משוגר לחלל.
  לוויין הביון הישראלי אופק 8 משוגר לחלל בתאריך 21 בינואר 2008.
  שמו המסווג של הלוויין, שילוח, נחשף בחדשות ערוץ 10 ב-31 בינואר 2008. זהו לוויין תצפית קל משקל, המסוגל לייצר הדמאות תלת ממדיות של כדור הארץ ברזולוציה גבוהה, ביום, בלילה ובכל מזג אוויר. הלוויין פותח על ידי התעשייה האווירית לישראל ושותפות בו שתי חטיבות שלה: חטיבת מערכות חלל - באמצעות מפעל מבת, וחטיבת האלקטרוניקה, באמצעות מפעל אלתא.
 • השריפה בכרמל

  השריפה בכרמל
  הייתה שריפת יער נרחבת, שהתרחשה, מ-2 עד 6 בדצמבר 2010 באזור הכרמל שבמדינת ישראל. בשריפה נספו 44 בני אדם, 17,000 איש פונו מבתיהם, וקרוב ל-25 קמ"ר (25,000 דונם) ובהם כמה מיליוני עצים עלו באש. השריפה כילתה יער, חורש ובתי מגורים בשטח נרחב מתוך פארק הכרמל והיישובים שבסביבתו, שטח המשתרע בין עספיא, שכונת דניה בחיפה, טירת כרמל, מגדים, כפר האמנים עין הוד, כפר צבי סיטרין ועין חוד.
  הרבה מדינות באו לעזור לכבות את השריפה, הם באו עם מטוסי כיבוי ועם אנשי עבודה, וכבר ביומה הראשון נחשבה כהשריפה הקשה ביותר בשיראל.
 • דודתי אוסנת התחתנה

 • צה"ל הרג מהאוויר את זוהיר אל-קייסי, מזכ"ל ועדות ההתנגדות העממית, אירוע שהוביל להסלמה בין ישראל לרצועת עזה, שנמשכה כשבוע

  צ"הל הרג את זוהר אל קייסי שהיה המז"כל של הועדות ההתנגדות העממית וזה משך כשבוע ימים
 • דודתי חני התחתנה

 • בת דודתי תאיר ילדתה של אוסנת נולדה

 • דאעש

  דאעש
  היא ארגון טרור אסלאמי סוני קיצוני שהתפצל מארגון אל-קאעידה, השתלט על שטחים נרחבים בסוריה ובעיראק ופועל גם במדינות נוספות. הארגון מגדיר עצמו כח'ליפות אסלאמית סונית.
  -2014, בעקבות חילוקי דעות בין ההנהגה המרכזית של אל-קאעידה למפקדי
  הארגון בשטח, הם התנתקו מאל-קאעידה והפכו לארגון עצמאי בשם "דאעש".
 • בת דודתי מאי ילדתה של חני נולדה

 • מבצע צוק איתן

  מבצע צוק איתן
  מבצע צוק איתן היה מבצע צבאי רחב-היקף שהוביל צה"ל ברצועת עזה בין ה-8 ביולי (י' בתמוז) ל-26 באוגוסט 2014 (ל' באב ה'תשע"ד) במשך 50 ימי לחימה. המבצע הוכרז בעקבות ירי רקטי בלתי פוסק מרצועת עזה לעבר אוכלוסייה אזרחית ויישובים בדרום ישראל, שהחל כתגובה ל"מבצע שובו אחים" של צה"ל לאחר חטיפת שלושת הנערים הישראלים ורציחתם ב-12 ביוני אותה שנה.
 • מות שמעון פרס

  מות שמעון פרס
  ארונו של שמעון פרס ברחבת משכן הכנסת
  ב-13 בספטמבר 2016 חש שמעון פרס ברע והובהל למרכז הרפואי שיבא. בשעות הערב לקה בשבץ מוחי. לאחר שהורע מצבו, הוחלט להרדימו ולהנשימו[1]. הוא נפטר ב-28 בספטמבר 2016, בגיל 93
 • נטע ברזילאי זכתה באורוויזיון שנת 2018

  נטע ברזילאי זכתה באורוויזיון שנת 2018
  נטע זכתה במקום הראשון עם השיר "toy"
 • השגרירות האמריקאית עוברת לירושליים

  השגרירות האמריקאית עוברת לירושליים
  שגרירות ארצות הברית בישראל שוכנת בשכונת ארנונה בירושלים, והיא אחראית על מכלול האינטרסים של ארצות הברית בישראל ועוסקת ביחסי ארצות הברית-ישראל. השגרירות עברה לירושלים מתל אביב ב-14 במאי 2018, בעקבות החלטת הנשיא דונלד טראמפ בדצמבר 2017, ובהתאם לחוק שחוקק בקונגרס ב-1995. עד למעבר זה שכנה השגרירות ברחוב הירקון בתל אביב.
  השגרירות מופקדת על שטחי מדינת ישראל. השגרירות מעניקה מענה לצרכיהם של אזרחי ארצות הברית המתגוררים או השוהים בתחומי אחריותה.
 • בת מצווה של אחותי

  תאריך-11.6
  חגגה עם חברות-24.5