Історія математики

Timeline created by igor22456
 • 907

  Виникнення

  Виникнення
  І́ндо-ара́бська'[1] або інді́йська систе́ма чи́слення[2] є позиційною десятковою системою числення розроблена у 1-4 століттях індійськими математиками. Цифри виникли в Індії в 10—13 ст. були занесені в Європу арабами, через що часто згадуються як ара́бські. Уперше поза межами Гіндустану їх використали у 9 столітті перський мусульманський математик Аль-Хорезмі у своїй книзі 825 року «Про лічбу з цифрами гінді» та арабський математик Аль-Кінді у праці 830 року Про використання індійського рахунку.
 • 1225

  Виникнення числа Фібоначчі

  Виникнення числа Фібоначчі
  Леона́рдо Піза́нський (італ. Leonardo Pisano, близько 1170 — близько 1250[1]), відоміший як Фібоначчі (Fibonacci) — італійський математик 13 століття, автор математичних трактатів, завдяки яким Європа довідалася про вигадану індійцями позиційну систему числення, відому зараз як арабські цифри. Леонардо розглянув також ідею так званих чисел Фібоначчі і вважається одним з найвидатніших західних математиків Середньовіччя[2].
 • Число Пі

  Число Пі
  Число {\displaystyle \pi } \pi виникло в геометрії як відношення довжини кола до довжини його діаметра, проте воно з'являється і в інших областях математики. Вперше позначенням цього числа грецькою літерою π скористався британський (валлійський) математик Вільям Джонс (1706), а загальноприйнятим воно стало після робіт Леонарда Ейлера (1737)[1]. Це позначення походить від початкової букви грецьких слів περιφέρεια — оточення, периферія та περίμετρος — периметр.