Хронологія винаходів людства

Timeline created by barbariska
 • Електрична лампа

  Електрична лампа
  Василь Петров
  одержав електричну дугу за допомогою ємнісної батареї. Сконструювавши цю величезну і дуже потужну батарею, він першим у світі заявив про те, що електричної вольтової дугою можна висвітлювати предмети та приміщення вночі. Подробиці: http://dovidkam.com/remont/elektrika/xto-vinajshov-pershu-elektrichnu-lampochku-rozzharyuvannya-i-v-yakomu-roci-ce-stalosya.html
 • Комп'ютер

  Комп'ютер
  У 19 столітті англієць Чарльз Беббідж близько підійшов до розробки основних функцій комп'ютера, що тепер його вважають батьком комп'ютера. Перша спроектована Беббідж машина, диференційний двигун, працювала на паровому двигуні. Вона вираховувала таблиці логарифмів і заносила результати на металеву пластинку. Працююча модель, яку він створив в 1822 році, була шестицифровим калькулятором, здатним виробляти обчислення і друкувати цифрові таблиці.
 • Телефонна трубка

  Телефонна трубка
  Перший телефон з постійним магнітом, що є прообразом нинішнього, був створений в 1878 р. і отримав назву «трубки Белла».
  При веденні переговорів трубку Белла необхідно було прикладати поперемінно то до рота, то до вуха, або користуватися двома трубками одночасно. Тому в громадських місцях, де був встановлений телефон. Апаратом зацікавилися ділові кола.
  Подробиці: https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%86%D1%81%D1%82%D0%BE%D1%80%D1%96%D1%8F_%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D1%84%D0%BE%D0%BD%D1%83
 • Перший штучний супутник

  Перший штучний супутник
  Польоту першого супутника передувала титанічна робота радянських ракетних конструкторів на чолі з Сергієм Корольовим. Попри це, вже в січні 1957 року Корольов направив доповідну записку в Раду Міністрів СРСР, де писав, що в квітні-червні 1957 року можуть бути підготовлені дві ракети в супутниковому варіанті, «і запущені відразу ж після перших вдалих пусків міжконтинентальної ракети».
 • Інтернет

  Інтернет
  Розвиток технологій в останні чверть століття сильно змінило наш спосіб життя і стиль спілкування. Найбільшу роль у цій зміні мала епоха інтернету.
  Перша програма для обміну електронними листами в Глобальній мережі з'явилася в 1971 році і відразу ж стала популярною серед користувачів Інтернету. У 1984 р. почала функціонувати комп'ютерна система розподілу доменних імен, яка дозволяла отримати інформацію про сайту в Мережі. https://webbuilding.com.ua/ukr/articles/istoriya-interneta/