Images

Літопис Київської Русі

  • 882

    Князь Олег

    Князь Олег
    Князь Олег у творі «Похід на Царгород» (Олександр Олесь «Україна в старовину»)
    Похід на Царгород 907 року — легендарний похід київського князя Олега Віщого на Константинополь, описаний у «Повісті временних літ». Нестор Літописець розповідає, що «пішов Олег на Царгород на конях і в кораблях, і було кораблів числом дві тисячі.
  • 912

    Князь Ігор

    Князь Ігор
    Ігор – великий князь київський, за одними джерелами, від 912, за іншими – 922 р. Як свідчить літопис, син Рюрика, який фактично став засновником династії Рюриковичів. Продовжував політику свого попередника Олега, згуртовуючи східнослов'янські племінні князівства в єдину державу.
  • 945

    Княгиня Ольга

    Княгиня Ольга
    О́льга (давньоскан. Helga, хрещене ім'я — Олена; прибл. між 880 та 920 — 11 (24) липня 969) — княгиня київська, дружина руського князя Ігоря Рюриковича. Після смерті чоловіка (осінь 944) стала регентом при малолітньому синові Святославі та фактичною правителькою Русі у 944—964 роках.
  • 957

    Князь Святослав

    Князь Святослав
    Князь Святослав Хоробрий, або Завойовник у творі «Святослав укладає мир із греками…» Великий князь Київської Русі з династії Рюриковичів - відважний полководець, син князя Ігоря і княгині Ольги, батько київського князя Володимира Великого.
    Перед боєм завжди заздалегідь попереджав своєю знаменитою фразою: «Іду на Ви!»
    Створив найбільшу імперію в Європі, прославився як військовий лідер і полководець, якого боялися навіть у Візантії.
  • 980

    Князь Володимир

    Князь Володимир
    Використовував особистий знак «тризуб», що став гербом України. Тризуб він карбував на своїх монетах. Існує красива легенда, що князь Володимир відправив своїх послів в різні країни для тестування різних релігій(«Володимир вибирає віру»).
  • 1019

    Князь Ярослав Мудрий

    Князь Ярослав Мудрий
    Період правління князя Ярослава Мудрого вважається епохою величі Русі. Ярослав розширював кордони , активно займався будівництвом. При ньому побудовані Золоті ворота, Храм Святої Софії. («Розгром Ярославом печенігів. Початок великого будівництва в Києві. Похвала книгам»).