Президенти незалежної України

 • Леонід Кравчук

  Леонід Кравчук
  Перший президент незалежної України. Відповідно до політики нейтралітету уклав угоди про відмову від ядерної зброї (Лісабонський протокол, Будапештський меморандум).
 • Леонід Кучма

  Леонід Кучма
  Ухвалення в 1996 році Конституції України, що сприяло стабілізації політичної системи і сосредотачивало більшість владних повноважень в руках президента. Проведена грошова реформа, яка допомогла стабілізувати економіку, і введена нова валюта - гривня, а також проведені земельна, аграрна, фінансова, бюджетна, податкова і багато інших реформи.
 • Віктор Ющенко

  Віктор Ющенко
  Домігся приходу до влади в ході Помаранчевої революції. Різкий спад ВВП України на 15% в 2009 році, курс долара піднявся на 60%. Протягом півтора років кризи «здувся» майже весь економічний ріст за попередні 4 роки правління (зростання був заснований на кредитах і вигідних цінах на експортну сировину).
 • Віктор Янукович

  Віктор Янукович
  Збудував нову систему управління замість зруйнованої за часів Ющенка. Курс долара до гривні стабілізувався (піднявся менш ніж на 3%). Успішно провів в 2012 році чемпіонат Європи з футболу (на 2018 рік найбільше міжнародне культурно-спортивний захід на Україні). Домовився з Росією про кредит на 3 млрд доларів і різкому розширенні промислового співробітництва.
 • Петро Порошенко

  Петро Порошенко
  Домігся приходу до влади завдяки наданій раніше підтримки євромайдан і державного перевороту 2014 року. Поки єдиний президент, який набрав більшість голосів виборців у всіх областях України. Підписав угоду про безвізовий режим («безвізових») з ЄС, що зручно для туристів, але створює проблеми українській гастарбайтерам («працівникам»), а для більшості населення марно.
 • Олександр Турчинов

  Олександр Турчинов
  Домігся приходу до влади в ході державного перевороту (2014 року). Не зміг запобігти розгулу некерованих радикально налаштованих озброєних загонів, що призвело до втрати Криму і його возз'єднання з Росією.