ציר הזמן של עמית דני

 • מלחמת העצמאות

  מלחמת העצמאות
  מלחמת העצמאות, כשמה כן היא מלחמה על עצמאותה של מדינת ישראל. המלחמה החלה מיד לאחר קבלת תוכנית החלוקה של האו"ם בכ"ט בנובמבר (29/11/1947) והסתיימה רשמית ב- 20/7/1949 למרות שהקרבות הסתיימו מספר חודשים קודם.
 • הקמת מדינת ישראל

  הקמת מדינת ישראל
  הכרזת העצמאות של מדינת ישראל התקיימה ביום שישי, ה' באייר ה'תש"ח, 14 במאי 1948 בעיר תל אביב, בבית דיזנגוף שבשדרות רוטשילד 16. בטקס, שהתקיים בהתאם להחלטת מנהלת העם כשמונה שעות לפני סיום המנדט הבריטי בהתאם להחלטת החלוקה של עצרת האו"ם מכ"ט בנובמבר 1947, הכריז יושב ראש מנהלת העם דוד בן-גוריון על הקמת מדינת ישראל ונחתמה מגילת העצמאות. מאז חוגגת מדינת ישראל מדי שנה בתאריך זה את יום העצמאות.
 • מבצע עזרא ונחמיה

  מבצע עזרא ונחמיה
  מבצע עזרא ונחמיה הוא מבצע להעלאת יהודי עירק לישראל, כחלק מתוכנית רחבה של מדינת ישראל להעלאת אוכלוסיות יהודיות ממקומות בהם נשקפה סכנה לחייהם. המבצע קרוי על שם עזרא ונחמיה, מנהיגים יהודים בבלל ובארץ ישראל בתחילת תקופת בית המקדש השני.
  רובו הגדול של המבצע נערך בשנים 1950 – 1951 כאשר גם בשנת 1952 הועלו יהודים לישראל. בסך הכל עלו לארץ יותר מ- 120,000 יהודים, ובעירק נותרו אלפים בודדים.
 • נחתם הסכם הגנה בין טורקיה ופקיסטן

  נחתם הסכם הגנה בין טורקיה ופקיסטן, מההסכמים הראשונים של ברית בגדד
 • סבא שלי איציק וגנר נולד

  סבא שלי איציק וגנר נולד
  אבא של אמא שלי
 • סבתא שלי מיקי סולב נולדה

  סבתא שלי מיקי סולב נולדה
  אמא של אמא שלי
 • המרד ההונגרי

  המרד ההונגרי
  המרד ההונגרי היה מרידה עממית נגד השפעתה של ברית המועצות ושליטתה בהונגריה, שאירעה בחודשים אוקטובר ונובמבר בשנת 1956. המרד דוכא באופן ברוטאלי על ידי כוחות הצבא האדום. כ- 2,500 הונגרים וכ-700 חיילים סובייטים נהרגו, אלפים נוספים נפצעו, וכ-250,000 הונגרים עזבו את המדינה כפליטים.
 • מלחמת סיני - מבצע קדש

  מלחמת סיני - מבצע קדש
  מלחמת סיני, הידועה גם בשם מבצע קדש, היא מלחמה שהתנהלה בין ישראל ובין מצריים.
 • פרשת אייכמן

  פרשת אייכמן
  אייכמן היה אחד מבכירי המשטר הנאצי והיה אחראי על משלוח רכבות מרחבי אירופה אל מחנות ההשמדה. לאחר המלחמה ברח אייכמן לארגנטינה וחי שם תחת השם "ריקרדו קלמנט" בניסיון להתחמק מתפיסה. בשנת 1960 נתפס אייכמן ונחטף לישראל. לאחר חקירה מעמיקה הוגש נגד אייכמן כתב אישום חמור ומשפטו נדון בבית המשפט המחוזי בירושלים.
 • נחנכת שדרת הכוכבים של הוליווד

  נחנכת שדרת הכוכבים של הוליווד
 • הקמת המוביל הארצי

  הקמת המוביל הארצי
  מוביל המים הארצי הוא היסוד של מפעל המים הארצי. במוביל הארצי משולבים רוב מפעלי המים במדינה. אורכו של המוביל 130 ק"מ. המוביל מאפשר שימוש יעיל של מקורות המים והעברתם מהצפון אל המרכז והדרום. התוכניות הראשונות למוביל הוכנו עוד לפני הקמת המדינה אבל הכתנון והביצוע התאפשרו רק לאחר 1948 והביצוע הסתיים ב- 1964. לפעמים ניסו מדינות ערב להטות את מקורות המים של ישראל כדי למנוע אספקת מים באמצעות המוביל הארצי.
 • קנדה מאמצת את דגלה הנוכחי

  קנדה מאמצת את דגלה הנוכחי
 • מלחמת ששת הימים

  מלחמת ששת הימים
  במהלך אפריל ומאי 1967 התחדש המתח בין ישראל לשכנותיה. בעקבות איומים של מצרים, סוריה וירדן, גירוש כוחות האו"ם מרצועת עזה, וסגירת מיצרי טיראן לשיט ישראלי, שהיוותה "עילה למלחמה" (קאזוס בלי), החלה ישראל לגייס מילואים והתכוננה למלחמה.
 • הקמת הטלויזיה הישראלית

  הקמת הטלויזיה הישראלית
  הטלויזיה הישראלית נוסדה בשנת 1968. השידור הראשון של הטלויזיה היה שידור חי של מצעד צה"ל ביום העצמאות. לאחר מספר שידורים חד פעמיים החלו לשדר באוגוסט 1968 שידורי נסיון סדירים. תחילה שלושה ערבים בשבוע ובהמשך הורחבו השידורים לארבעה. התחנה שידרה בשחור לבן. בשנה זו שודרה לראשונה מהדורת מבט לחדשות הראשונה.
 • פיגוע בטיסת סוויסאייר 330 משווייץ לישראל

  פיגוע בטיסת סוויסאייר 330 משווייץ לישראל
  טיסה 330 של סוויסאייר הייתה טיסה מציריך שבשווייץ לתל אביב, שהתרסקה בעקבות פיגוע טרור.
 • מלחמת יום הכיפורים

  מלחמת יום הכיפורים הייתה מהמלחמות הקשות שבמלחמות ישראל. המלחמה התנהלה בין 6/10/1973 ועד ל- 24/10/1973.המלחמה נפתחה במתקפה מתואמת בשתי חזיתות של צבאות סוריה ומצרים ביום הכיפורים, בשבת, 6/10/1973 בשעה 13:55.
 • ארצות הברית וצפון וייטנאם חותמות על הסכם הפסקת אש

  ארצות הברית וצפון וייטנאם חותמות על הסכם הפסקת אש, המסמל את סיומה של מלחמת וייטנאם, המלחמה הראשונה בה נוצחה ארצות הברית
 • מבצע יונתן- מבצע אנטבה

  מבצע יונתן- מבצע אנטבה
  ב- 27/6/76 נחטף מטוס נוסעים צרפתי בטיסה מנתב"ג לפריז. במטוס היו 105 חטופים יהודים וישראלים. המטוס הובל על ידי החוטפים לאנטבה שבאוגנדה. מדינת ישראל ניסתה לנהל משא ומתן עם החוטפים בנסיון לשחרר את בני הערובה. החוטפים דרשו שחרור מחבלים בתמורה לשחרור בני הערובה. במקביל למשא ומתן תכנן צה"ל מבצע צבאי לשחרור החטופים. ראש הממשלה שכיהן אז, יצחק רבין, סירב להצעה אולם בממשלה הוחלט ברוב קולות על ביצוע הפעולה. הפעולה נעשתה ב- 3/7/76.
 • הסכם השלום עם מצרים

  הסכם השלום עם מצרים
  הסכם שנחתם על ידי נשיא מצרים אנואר סאדאת, ראש ממשלת ישראל מנחם בגין ונשיא ארצות הברית ג'ימי קרטר.
  ב- 9/11/1977 הודיע סאדאת בנאום שערך במצרים על נכונותו להגיע לכנסת בישרולים כדי לדון על שלום עם ישראל.
  מדינות ערב הגיבו בזעם על הודעתו של סאדאת ועל נכונותו לבקר בירושלים, וכמה מהן אף איימו לנתק את יחסיהן הדיפלומטיים עם מצרים. בישראל עוררה הצהרתו של סאדאת התרגשות רבה – לצד ספיקות לגבי הרצינות שבהצהרה זו והכנות של כוונותיו.
 • רצח ג'ון לנון

  רצח ג'ון לנון
  ג'ון לנון היה מוזיקאי רוק אנגלי שנודע בכל רחבי העולם בזכות השתתפותו בלהקת הביטלס, קריירת הסולו שלו וכן פעילותו הפוליטית. ביום שני, ה-8 בדצמבר 1980, נורה לנון למוות בידי מרק דייוויד צ'פמן בפתח הדקוטה, ביתו שבניו יורק; הרצח התרחש עם חזרתו מאולפני "Record Plant", בלווית אשתו יוקו אונו.
 • מלחמת לבנון

  מלחמת לבנון
  ב-3 ביוני 1982 ביצע ארגונו של אבו נידאל נסיון התנקשות בשגריר ישראל בלונדון, שלמה ארגוב. בתגובה הפציץ חיל האוויר מטרות של הפלסטינים בלבנון, ואלו הגיבו בירי על יישובי הצפון. ב-4 ביוני הורתה הממשלה על פתיחת "מבצע שלום הגליל", שהחל ב-6 ביוני. מטרות המבצע, אשר התכניות לביצועה נוסחו זה מכבר תחת שמות הקוד "אורנים גדול" ו-"אורנים קטן", היו סילוקם של הכוחות הפלסטינים החמושים מדרום לבנון, וחבירה לפלנגות הנוצריות בראשות בשיר ג'ומייל, על מנת להשליט אותן על לבנון, ולהפוך אותה למדינה ידידותית לישראל.
 • מבצע משה

  מבצע משה
  מבצע משה הוא מבצע צבאי להעלאת יהודי אתיופיה לישראל בדרך האויר, שהחל בנובמבר 1984 והופסק בינואר 1985. המבצע נקרא על שם משה רבנו אשר על פי המסופר בתנ"ך הוביל את עם ישראל לארץ ישראל. בין השנים 1977 ועד 1984 התרבו הידיעות בדבר הסכנה המרחפת על יהודים באתיופיה. נוסף על הבצורת והרעב שפקדו את אתיופיה, סבלו היהודים מרדיפות קשות של המשטר, שגייס ילדים בני 12 לצבא, אסר על קיום חוקי הדת היהודית, האשים את מנהיגי הקהילה בריגול למען ישראל ועוד.
 • ג'ונתן פולארד נעצר בארצות הברית

  ג'ונתן פולארד נעצר בארצות הברית
  ג'ונתן פולארד נעצר בארצות הברית על ידי ה-FBI באשמת ריגול לטובת מדינת ישראל
 • נפילת חומת ברלין

  נפילת חומת ברלין
  פילתה של החומה ב-9 בנובמבר 1989 הייתה אירוע מכונן, שסימל יותר מכל את נפילת המשטרים הקומוניסטיים באותן שנים ואת קץ המלחמה הקרה. בעקבות הפלתה אוחדה גרמניה בשנת 1990, וברלין המאוחדת חזרה להיות בירתה של גרמניה
 • מלחמת המפרץ

  מלחמת המפרץ
  מלחמת המפרץ מכונה גם "סופה במדבר". זוהי מלחמה שהתנהלה בשנת 1991 בין 34 מדינות, בראשות ארצות הברית לבין עירק, בתגובה לפלישה עירקית לכוויית. ב- 2/8/1990 פלשו כוחות עירק לכוויית. מועצת הבטחון של האו"ם החליטה לגנות את הפלישה ולדרוש מעירק לצאת משטחי כוויית עד ל- 15/1/1991.
 • הסכם השלום עם ירדן

  הסכם השלום עם ירדן
  הסכם השלום בין ישראל ובין ירדן נחתם ב- 26/10/1994 והסדיר את היחסים הדיפלומטיים, הגבולות וחלוקת המשאבים בין ישראל לירדן. בין ישראל ובין ירדן ניטש מאבק עיקש משך שנים רבות וירדן אף השתתפה במלחמות נגד ישראל. במשך עשרות שנים ניהלה ישראל משא ומתן חשאי עם חוסיין, מלך ירדן, עד שהתגבש הסכם השלום באמצע שנת 1994.
 • רצח רבין

  רצח רבין
  יצחק רבין ז"ל כיהן כראש ממשלת ישראל. ב- 4/11/1995 הוא נרצח על רקע פוליטי בתל אביב, בתום עצרת תמיכה בהסכמי אוסלו. העצרת הסתיימה בביצוע השיר "שיר לשלום" שבו השתתף גם רבין. לאחר סיום העצרת, צעד רבין במדרגות היורדות מן הכיכר אל עבר דלת מכוניתו הפתוחה, מלווה במאבטחיו. רבין לא לבש אפוד מגן ושתיים מתוך שלוש היריות שנורו לעברו פגעו בו. הירייה השלישית פגעה במאבטחו של רבין. בכיס חולצתו של יצחק רבין, נמצא לאחר מכן דף עם מילות שיר השלום מוכתם בדמו.
 • מיקרוסופט מוציאה לשוק את מערכת ההפעלה חלונות 95

   מיקרוסופט מוציאה לשוק את מערכת ההפעלה חלונות 95
 • הישראלי הראשון בחלל

  הישראלי הראשון בחלל
  אלוף משנה אילן רמון היה טייס החלל הישראלי הראשון.
  אילן רמון נולד ברמת חן, גדל בבאר שבע והיה תלמיד מצטיין בתיכון. הוא נבחר לחניך מצטיין בקורס הטייס שסיים בשנת 1974.
  רמון שימש מומחה מטען בצוות מעבורת הקולומביה במסגרת משימה STS – 107 .
  רמון נבחר על ידי חיל האויר להיות טייס החלל הראשון. ב- 1998 רמון ומשפחתו – אישתו רונה וארבעת ילדיהם עברו להתגורר במתקן האימונים לאסטרונאוטים בארצות הברית.
 • רעידת אדמה עזה בצפון-מערב טורקיה

  רעידת אדמה עזה בצפון-מערב טורקיה (7.4 בסולם מגניטודה לפי מומנט). כ-17,000 הרוגים ו-44,000 פצועים
 • מדליית זהב אולימפית

  מדליית זהב אולימפית
  גל פרידמן גולש ישראלי על גלשן מסוג "מיסטרל". פרידמן הספורטאי היחיד שזכה בשתי מדליות אולימפיות והיחיד שהוכתר כאלוף אולימפי.
 • נולדתי

  נולדתי
  נולדתי בבית חולים תל השומר בניתוח קיסרי עם רחי התאום עידו
 • חטיפת גלעד שליט

  חטיפת גלעד שליט
  גלעד שליט הוא חייל צה"ל שנחטף על ידי מחבלים פלסטינים התובעים שחרור אסירים תמורת שחרורו. משפחתו של גלעד מתגוררת במצפה הילה שבגליל.
  בבוקר יום ראשון ה- 25/6/2006 נחטף גלעד שליט איש צוות טנק מרכבה סימן 3.
  חוליה של חמאס תקפה את הטנק ומוצב של צה"ל שנמצאים בשטח ישראל.
 • סדאם חוסיין נמצא אשם בפשעים נגד האנושות ונידון למוות בתלייה

  סדאם חוסיין נמצא אשם בפשעים נגד האנושות ונידון למוות בתלייה
  בבוקרו של 30 בדצמבר 2006, הוצא חוסיין להורג בתלייה, והוא בן 69 במותו. מצלמות טלוויזיה תיעדו את ההכנות שקדמו לתלייתו, וכן פורסמה תמונתו לאחר ביצוע גזר הדין.
 • שן ראשונה שלי

  שן ראשונה שלי
  צמחה לי בגיל חצי שנה
 • התחלתי ללכת בפעם הראשונה

  התחלתי ללכת בפעם הראשונה
  את הצעדים הראשונים שלי עשיתי אצל סבתא מיקי וסבא איציק בדיוק כשההורים שלי היו בחול. בגיל שנה ו4 חודשים
 • חופשה באילת עם סבא וסבתא

  חופשה באילת עם סבא וסבתא
  נסענו יואב עידו ואני עם אמא וסבא וסבתא בחופש לאילת בזמן שאבא נשאר לעבוד
 • תאונת המכרה בצ'ילה

  תאונת המכרה בצ'ילה
  מרגע שצוותי החילוץ והעולם כולו, הבינו שהכורים הלכודים חיים, יזמה צ'ילה תוכנית מקפת לביטחונם של האנשים במהלך התקופה שבה הם היו לכודים מתחת לפני האדמה ולחילוצם. התוכנית כללה פריסה של שלושה צוותי קידוח בינלאומיים, ליווי של ממשלת צ'ילה, וייעוץ של מומחים מסוכנות החלל נאס"א ומתאגידים רב-לאומיים מכל רחבי העולם. ב-13 באוקטובר 2010, לאחר 69 ימים, הועלו כל 33 הכורים הלכודים בשלום אל פני האדמה במבצע חילוץ שארך כמעט 24 שעות
 • 'שלום כיתה א

  'שלום כיתה א
  עליתי לכיתה א' בבית הספר היובל בקריית סביונים יהוד
 • סוף סוף עברנו לבית החדש

  סוף סוף עברנו לבית החדש
 • טסתי לחול פעם ראשונה - לאי קוס ביוון

  טסתי לחול פעם ראשונה - לאי קוס ביוון
  בחג השבועות ההורים הפתיעו אותנו ולקחו אותנו למלון ביוון עם פארק מים. אמנם היה מעט קר אבל נהננו מאוד. הפלגנו באוניה ועשינו כיף גדול
 • ירדן ג'רבי זכתה במדליית ארד באוליפיאדת ריו דה ז'נרו

  ירדן ג'רבי זכתה במדליית ארד באוליפיאדת ריו דה ז'נרו
  הספורטאית והג'ודוקא הישראלית השנייה שזכתה במדליה
 • ניתוח שיניים ראשון שלי בהרדמה מלאה

  ניתוח שיניים ראשון שלי בהרדמה מלאה
 • חופשה משפחתית באגם גארדה איטליה

  חופשה משפחתית באגם גארדה איטליה
  כל המשפחה שלי עשינוי טיול של 8 ימים נהדרים יחד
 • ניתוח שיניים שני שלי הרדמה מלאה

  ניתוח שיניים שני שלי הרדמה מלאה
 • עליתי לכיתה ז בחטיבה הביניים פסגות

  עליתי לכיתה ז בחטיבה הביניים פסגות
 • חופשה משפחתחת שנתית עם המשפחה של אמא שלי

  חופשה משפחתחת שנתית עם המשפחה של אמא שלי
  בכל שנה בסוכות אנחנו יוצאים לחופשה עם כל הדודים והדודות- הינו באילת