Історія етикету

  • 56

    Перші правила етикету

    Перші правила етикету
    Перші правила етикету людство знаходило для себе в біблії. Суспільство з давніх-давен виробило правила по­ведінки. Насамперед "Біблія" та народна мудрість вчили, що і як треба робити, тобто дотримуватися вимог етикету. Етикет — це встановлений порядок, сукупність правил, які регламентують зовнішні про­яви людських взаємин.
  • Period: 450 to 900

    Етикет винайшли греки

    Греки врозвинули дипломатичний етикет, створив­ши урочистий посольський церемоніал. Їхні посли носили так звані жезли Гермеса, бо саме бог Гермес був покровителем послів у Давній Греції. Послу вручали інструкцію, як вести переговори. Вона була написана на двох картках або табличках, складених навпіл. Їх називали дипломами. Звідси і з'явилося слово "дипломатія".
  • 1117

    Українська книга про етикет та поведінку

    Українська книга про етикет та поведінку
    За часів Київської Русі вихованню надавали великого значення, звертаючи увагу і на культуру поведінки. Так, 1117 р. великий князь київський Володимир Мономах написав "Поучение", яке було адресоване і дітям, і дорослим. Мономах вважав, що виховання залежить не від окремих настанов, а від сукупності виховних засобів, серед яких виокремлював етикет і хороші манери. Він стверджував, що чемність і ввічливість залежать не від людської суті, а від навичок і вмінь, набутих завдяки тренувальним вправам.
  • 1204

    Виникнення цивільного етикету

    Виникнення цивільного етикету
    іспанський священик Педро Альфонсо написав книгу "Disciplina Clerikalis" ("Дис­ципліна клерікаліс"). Це перша книга з етикету. Во­на написана для священиків та ченців, але користувалась успіхом і в цивільного населення.
  • Курйозний випадок Філіпа Третього

    Курйозний випадок Філіпа Третього
    Історія пам'ятає трагічний випадок, що стався з іспанським королем Філіпом III. Якось він сидів біля каміна, в якому сильно розгорілося по­лум'я. Король нікому з придворних не дозволив по­ставити заслінку, бо це мав зробити відповідальний за церемоніал вогню, а його не було на місці. Од­нак Філіп III згідно з етикетом гасити вогонь не мав права і не рушив з місця, виявляючи стійкість своєї монаршої честі. Така впертість призвела до того, що монарх отримав сильні опіки і за кілька днів помер.
  • Курйоз Людовік XIII

    Курйоз Людовік XIII
    Траплялися й веселі курйози. Так, французький король Людовік XIII приїхав до кардинала Ришельє вирішувати невідкладне важливе питання, а той був хворий і лежав у ліжку. Але ж король не міг розмов­ляти з підданим, стоячи або сидячи, коли той лежить. Зрештою, король знайшов оригінальний вихід — ліг поряд із кардиналом і так спілкувався з ним.
  • Перша книга етикету у росії

    Перша книга етикету у росії
    У росії в XVII ст. було видано "Домострой", який регламентував поведінку городян. У цій книзі роз­повідалося, як виховувати дітей, вести господарство, готувати їжу, приймати гостей. Давалися рекомен­дації щодо навчання дітей ремесел і торгівлі, а якщо вони були неслухняними, то можна було і "ребра трощити". Жінка ж мала господарювати й виховува­ти дітей, а за помилки та недогляд карали її "грізно". Етикет домашнього життя зводився до повної поко­ри "главі дому".
  • Period: to

    Виникнення слова "етикет"

    Звідки походить саме слово "етикет"? Вперше йо­го вжив французький король Людовік XIV у XVII ст. На одному з прийомів у цього монарха гостям вручи­ли картки, де перераховувалися правила поведінки, яких вони мали дотримуватися. Від назви цих карток (етикеток) і з'явилося поняття етикет.
  • Правила поведінки для бідних

    Правила поведінки для бідних
    Існували правила поведінки і для бідних. Так, у XIX ст. була видана брошура "Прості поради простим людям". Від них вимагалося не юрмитися, не сміти­ти, з повагою ставитися до своїх господарів. Цим і обмежувалися етикетні норми для представників нижчих верств суспільства.
  • Етикет У США

    Етикет У США
    Етикет у США формувався на загальновідомих принципах етикету різних країн. Кожний народ привносив у розвиток етикету свою специфіку, свій національний колорит. Однак, як зазначав англійський письменник О.Гольдсміт у книзі "Гро­мадянин світу, або Листи китайського філософа", хо­ча в кожній країні існують свої церемонії, справжня ввічливість усюди однакова й породжується вона здоровим глуздом і доброчинністю.
  • Period: to

    Етикет у Радянському Союзі

    У Радянському Союзі така фраза як «світське життя» скасувалася. Людей вищих станів винищували, їхні звичаї і звичаї піднімалися на сміх і спотворювалися до абсурду. Спеціальна грубість в поводженні з людьми стала вважатися ознакою пролетаріату. В той же час різного роду начальники відійшли від підлеглих. Знання та володіння гарними манерами тепер були затребувані тільки в дипломатії. Урочисті заходи та бали стали організовувати все рідше. Найкращою формою дозвілля стали застілля.
  • Звертання у СРСР

    Звертання у СРСР
    Тепер замість слова «Ви» стало частіше використовуватися «ти», щоб повністю викорінити інтелігентність і показати, що в радянській державі всі рівні і значимі в однаковій мірі. Поступово почали зрівнюється права чоловіків і жінок.
  • Сучасні правила етикета

  • Сучасний етикет жінок

    Сучасний етикет жінок
    Плюси етикету сучасної жінки в тому, що вона перестає бути належною всім та вся. Їй більше не обов’язково носити сукні до підлоги. Необов’язково бути скромною й мовчки усміхатися, опустивши очі до підлоги.
    Також сучасний етикет дівчат запроваджує негласну заборону на недоречні запитання на кшталт: а коли заміж, а коли збираєшся заводити дітей тощо. Наразі подібні розпитування є максимально неетичними, і дівчата, звичайно ж, мають повне право відмовитися на них відповідати.