Leefbaar Rotterdam vs PvdA

Timeline created by mvisser in Politics
Timeline Text view
Event Date: Event Title: Event Description:
Schrijer_tiny 12/19/2009 PvdA sluit Leefbaar Rotterdam uit PvdA niet in zee met Leefbaar Rotterdam De PvdA zal na de gemeenteraadsverkiezingen in maart geen coalitiebesprekingen voeren met Leefbaar Rotterdam. Dat zegt PvdA-wethouder en lijsttrekker Dominic Schrijer in een interview met de Volkskrant.
01/27/2010 Wilders: stem Leefbaar in Rotterdam Wilders adviseert stem op Leefbaar RotterdamGeert Wilders adviseert inwoners van Rotterdam die niet op hem kunnen stemmmen, te kiezen voor Leefbaar.
02/28/2010 PvdA beschuldigt Leefbaar van radicalisme ’Leefbaar Rotterdam wordt niet radicaler’ Leefbaar-voorman Pastors ontkent. Volgens hem schetst de PvdA een verkeerd beeld van de partij.
Schrijer2_tiny 03/03/2010 Rommelige verkiezingen, PvdA en LR even groot Meldingen komen binnen over misstanden in de stembureaus. Stadstoezicht wordt ingezet. Marco Pastors reageert furieus op de berichten over incidenten in stembureaus en eist na de voorlopige uitslag een hertelling. 's Avond blijken de PvdA en Leefbaar Rotterdam even groot geworden. Beide partijen haalden veertien zetels, blijkt uit een voorlopig uitslag van de gemeente Rotterdam. Voor een meerderheid zijn 23 zetels nodig.
Pastors_tiny 03/04/2010 Pastors wil het dolgraag proberen met de PvdA Lijsttrekker Marco Pastors wil „hemel en aarde bewegen" om samen met de PvdA tot een coalitie te komen in de havenstad. De PvdA blijft bij de uitsluiting. Aboutaleb belooft alle signalen over problemen bij stembureaus in kaart te brengen. Leefbaar Rotterdam roept inwoners op misstanden bij de verkiezingen via een e-mail te melden.
Definitieve-uitslag_tiny 03/05/2010 Definitieve uitslag Het Centraal Stembureau maakt de definitieve verkiezingsuitslag bekend. De PvdA is de grootste met een verschil van circa 650 stemmen. Een hertelling of het ongeldig verklaren van de verkiezingen acht het Centraal Stembureau niet nodig. Pastors maakt direct bezwaar tegen de uitslag.
03/09/2010 Opstelten en Peper pleiten voor hertelling, Aboutaleb gaat akkoord Oud-burgemeesters Ivo Opstelten en Bram Peper bepleiten een hertelling van de stemmen, als steeds meer verkiezingsincidenten de kop opsteken. Ook verschillende partijen noemen een hertelling zinvol. De Commissie Onderzoek Geloofsbrieven gaat akkoord. Alle stemmen die vorige week woensdag in Rotterdam zijn uitgebracht tijdens de gemeenteraadsverkiezingen, worden herteld. Ook Aboutaleb adviseert een hertelling. De Commissie Onderzoek Geloofsbrieven gaat akkoord.
03/10/2010 LR zette aan tot werven volmachten Leefbaar zette aan tot werven volmachtenDe partij deed dat in een uitgebreide mail van raadslid Ronald Buijt waarin hij tips en wetenswaardigheden geeft over hoe je aan volmachtstemmen komt. Dat is niet volgens de regels van de Kieswet. Zie ook: Aboutaleb, een burgemeester als speelbal
Hertellen_tiny 03/11/2010 Hertelling van start Hertelling Rotterdam van start Ongeveer tweehonderd ambtenaren van de gemeente Rotterdam beginnen met het hertellen van de stemmen die zijn uitgebracht tijdens de gemeenteraadsverkiezingen.
03/12/2010 Stemmen opnieuw geteld PvdA ook na hertelling grootste De sociaal-democraten lopen zelfs iets uit op de leefbaren.
03/14/2010 Samenwerking in deelgemeenten wel mogelijk. De PvdA voelt wel wat voor samenwerking in de deelgemeenten, laat PvdA-fractievoorzitter Peter van Heemst weten. „Die kunnen de proeftuin zijn. Daar kan het vertrouwen tussen beide partijen groeien."
Aboutaleb_tiny 03/17/2010 Verkiezingsuitslag geldig De gemeenteraadsverkiezingen in Rotterdam zijn rechtmatig verlopen, ook al zijn er onregelmatigheden geconstateerd die in strijd zijn met de wet. Dat concludeert de Commissie Onderzoek Geloofsbrieven woensdag na uitgebreid onderzoek.
Twitter icon  Twitter icon  | Group Embed / Share
Tags: Not tagged yet

You might like...

Comments Comments

This timeline doesn't have any comments, you could be the first!

Members can tag, rate and comment on timelines. Sign up or log in!